0
clear
  • 1pcs Ронки Размавта Пескарење Мелење Дискови Агол Мелница Тркала 100mm*16(72) Жито P60 P80
  • -20%
  • -20%
1pcs Ронки Размавта Пескарење Мелење Дискови Агол Мелница Тркала 100mm*16(72) Жито P60 P80

1pcs Ронки Размавта Пескарење Мелење Дискови Агол Мелница Тркала 100mm*16(72) Жито P60 P80

DEN 95.04
DEN 77.00

Количината на стоката
Тековен


[xlmodel]-[custom]-[30215] Опис
Карактеристики
100% квалитет и Сосема нов.
Тоа одговара на сите 100mm агол брусилки кои имаат 16mm арбор
Смола влакна w/fiberglass поддршка плоча
Добро за обоени метали
high speed челик, јаглероден и легиран челик боја и ' рѓа отстранување
Се користи за deburring, доработка површината и светлина пескарење
Спецификација
дебелина : 3мм
Песок paper size : 60/80
Пакет Се Вклучени
Пакување Вклучуваат :
1 PCS * полирање тркала како Слика
Забелешка : Ако клиентите да изберете Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ,ова превозот не следење на информации.Можеби малку шанси за губење на пакети.Ве молиме да се разбере!
Продавачот Советува : Или ве Молиме изберете Кина пост воздух mail повеќе Безбедност и Ефикасно!
[xlmodel]-[фото]-[0000] Фотографии Листа
[xlmodel]-[custom]-[30214]

Детални карактеристики

Ронки:
P80, P60
Број На Модел На:
100mm*16(72
Бренд Име:
Arcsheng
DIY Материјали:
Металугрија
Тип:
Абразивни Диск
Големина:
100mm*16(72

Слични производи

75*533mm Пескарење Појас 3" * 21" Абразивни Појас Ширина : 75mm Периметар : 533mm Ронки : 40 60 80 120 и 320 240 (ве Молиме Избе

Дијамант Обложени 90 mm Цилиндар на Главата Цилиндрични Монтирани Поени Мелење МалкуСпецификација : Име

50*2100mm Пескарење Појас За Метал Абразивни Појасна пескарење појас за мелење тешко титаниум алуминиумски

Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.Кога тежината е повеќе од 2 кг, ние ќе брод ни

125*22*5mm Дијамант Сегмент Мелење Диск Тркало Сад Shap Камен Мермер / Гранит / Бетон / Керамика Спецификација :

Материјал : Челик Боја : Како што е прикажано како слики Соодветни за мали парче, рафинирани, мали машини

100mm / 4"Должина : околу.915mm / 36"Ронки : 240, 320, 400 ронкиФункција : Високи Перформанси Алуминиум Оксид.Вашата цел

Име на производ : Рубин масло камен Спецификација : должина * ширина * height =200*50*25мм Жито големина : 3000 # Руби

Ние ви препорачуваме Зачувам ( Alipay ) за безбедна трансакција Зачувам е СЛОБОДЕН обезбеди плаќање услуга

30 Pcs Пескарење Помине Мелење Главата Помине Вежба Малку Сребро Позлатен Помине Уметност полски Нокти Ал

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Абразивни Четка Абразивен Додатоци за Dremel Алатка Жолта Крпа Поставена Четка Мелење Полир

Име Brazed дијамант V облик и ивица тркала Дијаметар 73mm(3 инчи) Дебелина 30мм,35mm,40mm за опција Abor Дупка 20mm Ронки

Спецификација Количина : 1 парче Првенство Форма Купола Страната надворешен дијаметар : 4 инчен Погоден

Вода Камен Нож Острилка Систем Со Здрав Не се лизга Гумени База Усовршувајќи се Острат воденичен камен

Ние брод на објектот на следниве земји и области од страна на international express, Тоа ќе трае 7 до 10 работни дена

На работа, ве молиме не допирајте било ротирачки делови на машината за да се спречи несреќи.3, Пресврт ча

Материјал : ЧеликБоја : Како што е прикажано како сликиПогоден за мал парче, рафинирани, мали машини за к

Ве молиме контактирајте со нас за враќање водич пред да го вратите Нарачки обработени навремено по плаќ

Бр.1 : Памук конец 10pcs / set No2 : Перење подлога 10pcs / set No3 : Волна 10pcs / set No4 : Т Du Pont свила 5pcs / set No5 : V Du Pont свила 5pcs /

Име на производ : 5pcs / број 5 инчи Кука и Јамка Сува & Влажни / Сува Пескарење Дискови за Собираат Пескарење

Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво,

Answer : ___________________________ Note : чисто природни производи, секоја боја не е исто Физички боја од сликата е светл

10 Pcs / set 35 MM Дијамант Дијамантски Виде Ножот Сребро Сечење Дискови со 2 X Поврзување месо тело за Dremel Вежба

Карактеристики : 1 Висок квалитет и Сосема Нов сунѓери во портокалова.2 Може да се мијат, повторна употре

200*1520mm Пескарење Појас За МеталШирина : 200mmПериметар : 1520mmРонки : 80 120 180 (Ве Молиме Изберете)Ние може да зав

Метрички Навој Keyless Чак за Ротари Алатка 0.53.2 mmТехнички спецификации : Капацитет : 0,53.2 мм Должина : 22.6 мм Д

Спецификации : Vтип дијаметар : 15~18mm Ттип на површината дијаметар : 30мм Род дијаметар : 3мм Род должина : 40mm

Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.Опис : Материјал :

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : HSS4241 Боја : како што е прикажано на сл Карактеристики : Одл

Please wait...