0
clear
  • 1 buc жолта боја HTTM Серија 2.7 V-6V Осетлив на Допир се Префрлите Модул Силна анти-мешање
  • -20%
  • -20%
1 buc жолта боја HTTM Серија 2.7 V-6V Осетлив на Допир се Префрлите Модул Силна анти-мешање

1 buc жолта боја HTTM Серија 2.7 V-6V Осетлив на Допир се Префрлите Модул Силна анти-мешање

DEN 69.12
DEN 63.00

Количината на стоката
Тековен

Сетилните дел може да се сместат зад било изолациски слој (обично од стакло или пластика, материјал), тоа е лесно да се направи тастатурата со околината запечатени да ја играат улогата на влага и вода;
3. Во споредба со физички копчиња, допрете го копчето што е повеќе ранливи;
5. Излез на прилагодување на сигналот може да биде излез од latching излез или ниво со промена на отпор на грбот (види поглавје 3. Нема механички делови, не ќе се носат, неограничен живот, намалување на трошоците на крајот на одржување;
2. Поради неговата лесна употреба, мода и ниска цена предности, се повеќе и повеќе електронски производи од традиционалните механички копчиња на допир со допир на копче. -30 ~ +70 ° Оперативни температури опсег;
8. g :
HTDS-SCR : еден клуч, конвенционален, црвена позадинско осветлување допир модул
Во допир медиуми, како на пример, преносни медија плеери, мобилни и рачни уреди, како што се големи капацитети, висока видливост производи, е широко прифатена. Допрете чувствителни, не hysteresis, одложување, треперење и други несакани реакции;
9. Вграден-во анти-притискање алгоритам, со одличен анти-притискање на перформансите.7 ~ 6 V Работна температура : 30 ~ +70 ° НАДВОР pin Излезен напон : + 3.
Pin дефиниции и параметри
Работен напон : + 2.
HTTM- □ ◇ △
HTTM е стенографија за Hel Tec Допир Модел;
□ → број на копчиња : S клуч, Д-двојна врска, Т-трокреветна копчето F-четири изграден;
◇ → верзија атрибут : C-редовни верзија, S-специјално издание (прилагодена верзија);
△ → Светлото боја : Б-сина, R-црвена, Г-жолто-зелена
E. HTTM Серија на допир копче за модул ги има следните карактеристики :
1.1 V НАДВОР Pin максимална излезна струја : 500m A
Механичка големина на :
. Панел дизајн произволно, копчето големина, облик кој било дизајн, ликови, трговски марки, перспектива и други комбинации, така што целокупната смисла на производот посилни;
4.

Детални карактеристики

Бренд Име:
SZFYDOSH
Состојба:
Нови
Тип:
Отворен код хардвер
Примена:
префрлете се на екран

Слични производи

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насЗошт

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насЗошт

Панел дизајн произволно, копчето големина, облик кој било дизајн, ликови, трговски марки, перспектива и

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насЗошт

Купи Повеќе Делови Се користи "Додади во кошничка" Ние Ќе се Направи Попуст За Вас.Мојот Пријател, Ако Тр

Ве молиме бидете сигурни дека вашата исплата сметка е достапна пред да конкурираат на објектот. Нашата

Како вашите повратни информации е многу важен за нашиот развој, срдечно ве покануваме да ја напушти поз

Број на модел : TEC112715Димензии (mm) : 40*40*3.3Боја : БелаДвојки : 127Umax (V) : 15.4Imax (A) : 15Макс потрошувачка на енергија

Отпорник Комплет Избрани За Полнење0603 Отпорник0805 Отпорник1206 Отпорник1 / 4 W ОтпорникRM065 ПроменливаRM063 Пр

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви пом

Плаќање1.Ви благодарам многу за вашата поддршка и посакуваме да имате пријатен ден!. Ве молиме потврди д

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви пом

JF0530 B DC12 V на 300m A 5 N / 10мм се ПовлечеPushТип DC Електромагнетниот Electromagnet

No 1 : За Плаќање на Информации Што го прифати Зачувам услуга Број 2 : За Царина и Ракувањето со Плаќање : За

Please wait...