0
clear
  • Комплет за arduino уно со мега 2560 / lcd1602 / hc-sr04 /dupont линија во пластична кутија
  • -20%
  • -20%
Комплет за arduino уно со мега 2560 / lcd1602 / hc-sr04 /dupont линија во пластична кутија

Комплет за arduino уно со мега 2560 / lcd1602 / hc-sr04 /dupont линија во пластична кутија

DEN 2208.00

Количината на стоката
Тековен

Дополнителен Комплет за arduino Уно Р3 / мега 2560 / Серво /1602 LCD / скокач Жица/ HC-04/SR501 со мало поле
Совети :
Ако треба цел многу и испрати страна на курирската служба DHL ,ве молиме контактирајте ме ,јас ќе ги провери цена за вас ,можеби имаат surpise цена за вас .
Почитувани Купувачи, со Цел ПОМАЛКУ ОД US $7, НЕ МОЖЕ да СЕ ПАТЕКАТА ВО Вашата Земја, ако треба песна на интернет, pls одберете Кина пост/Сингапур Пост/e Packet/Posti Финска да плати дополнителни превозот надомест ^-^
Кога сте примиле ќе стоки,pls вид потврди"добро примени"во aliexpress,ако ви се допаѓа нив,pls ни остави позитивен фидбек и 5 ѕвезди.! ^-^!
Ви благодариме за вашата поддршка.! ^-^!
лето изненадување : купи еден комплет +само 0,5 =еден комплет +една компјутери HC-SR04 Ултразвучно Сензор за Дистанца за Мерење на Модул
(Кликнете на belowed слик да додадете со вашата нарачка ,еден цел еден правец .^_^)
Дополнителен Комплет, RFID Учење Suite за Arduino, вклучувајќи :
1 PCS УНО Р3
1pcs mega2560
1pcs USB кабел
1 PCS HC-SR04 Ултразвучно сензори 4pin
РК-SR501 ПИР Сензор за Движење Модул
1pcs 65 скокач жици
1pcs 830 Точка BREADBOARD
15pcs led (Црвена, Зелена, Жолта)
30pcs отпор(220 R, 10 K, 1 K)
1pcs 10 pin dupont линија(машки да се женски)
1pcs potentiometer
1pcs активни ѕвончето
1pcs пасивни ѕвончето
1pcs 74 HC595 N
1pcs Инфраред примање на главата
1pcs LM35 DZ
1pcs Пламен сензор
2 парчиња Тркалаат Топката се Префрлите
3pcs 5mm LDR
5pcs Копчето Прекинувач со Капа
1pcs IR-далечински управувач
1pcs една дигитална цевка
1pcs четири дигитални цевка
1pcs 8*8 dot matrix цевка
1pcs UNL2003 возачот одбор
1pcs 5 V stepper мотор
1pcs SG90
1pcs LCD1602 ЖИТО I2 C
1pcs PS2 игра џојстик модул
1pcs DHT11 Температура и Влажност, сензор модул
1pcs нивото на Водата мерење модул
1pcs RFID модул
1pcs RFID копче прстен
1pcs СМАРТ картичка
1pcs звучен сензор модул
1pcs еден патот реле модул
1pcs RTC модул
1pcs 16 копчиња матрица тастатура модул

Детални карактеристики

Тип:
Логиката Идентичен
Состојба:
Нови
Примена:
компјутер
is_customized:
Yes
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
ТРГОВИЈА НА ГОЛЕМО&МАЛО:
прифатете
Пад на превозот:
прифатете
превозот:
Бесплатен превозот
Услуга:
Добар По Продажба Serivce
Гаранција:
1 година
квалитет:
Висок Квалитет 100% Сосема Нов
Пакет:
На Мало Поле
Количина:
1 сет

Слични производи

Ние брод во светот Испорака проценки се во работни дена и не се вклучени викенди и празници. Должност и б

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насЗошт

No 1 : За Плаќање на Информации Што го прифати Зачувам услуга Број 2 : За Царина и Ракувањето со Плаќање : За

КарактеристикиI Големина : 32милиметри X22mm X30mm Долг Ширина ВисокВторо, главниот чип : MQ131 Гас уреди со пок

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви пом

3ММ LEDПравец на ветер : : Транспарентен : Правец на ветер : : Транспарентен : 5 MM LEDПравец на ветер : : Транспар

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насЗошт

Кога сите предмети што се понуди на се заврши, ни email и ние ќе ви испратиме во комбинација фактура. Мојот

Како вашите повратни информации е многу важен за нашиот развој, срдечно ве покануваме да ја напушти поз

Ве молиме бидете сигурни дека вашата исплата сметка е достапна пред да конкурираат на објектот. Нашата

No 1 : За Плаќање на Информации Што го прифати Зачувам услуга Број 2 : За Царина и Ракувањето со Плаќање : За

Шенжен Fengshengxin Electronics Co Ltd е професионална ангажирани во електронски компоненти понудата на компанијата,

No 1 : За Плаќање на Информации Што го прифати Зачувам услуга Број 2 : За Царина и Ракувањето со Плаќање : За

Please wait...