0
clear
  • [БЕЛА] Озонската гас откривање модул MQ131 вистински оригиналниот
  • -20%
  • -20%
[БЕЛА] Озонската гас откривање модул MQ131 вистински оригиналниот

[БЕЛА] Озонската гас откривање модул MQ131 вистински оригиналниот

DEN 4809.60
DEN 3896.00

Количината на стоката
Тековен


Карактеристики
I. Големина : 32-милиметри X22mm X30mm Долг * Ширина * Висок
Второ, главниот чип : MQ131 Гас уреди со покажувач на сонда
Трето, работен напон : DC5 V
Четири карактеристики :
1 Со сигнал на излез ПРЕДВОДЕНИ од укажува;
2 Двојна сигнал излез (аналоген излез и TTL Ниво излез);
3 , TTL Излез валидна сигнал е низок; (светлата кога производството е ниска, која може да се пристапи микроконтролерски IO пристаниште)
4 Аналоген излез се зголемува со зголемување на концентрацијата, толку поголема концентрација, толку повисок напон;
5 На озонската гас со висока сензитивност (детекција концентрација спектар 10 PPB-2 PPM)
6 Со долг живот и сигурен стабилност;
7 И брз одговор на закрепнување карактеристики;
8, со дупки за монтажа лесно фиксна инсталација;
9, на сондата може да plug дизајн, лесно да се тестираат.
V. Примена :
За семејството и атмосферски озон гас уреди за детекција,
Референца рутини, коло дијаграми и инструкции сонда

Детални карактеристики

Бренд Име:
RONGLAN
Тип:
Регулатор На Напон
Состојба:
Нови
Примена:
компјутер
Напон:
220v
Моќ Дисипација:
-
Температурата На Работа:
-75-80
Број На Модел На:
moudle
is_customized:
Yes
Пакет:
СОП

Слични производи

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насЗошт

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви пом

Сетилните дел може да се сместат зад било изолациски слој (обично од стакло или пластика, материјал), тоа

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви пом

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насЗошт

No 1 : За Плаќање на Информации Што го прифати Зачувам услуга Број 2 : За Царина и Ракувањето со Плаќање : За

Панел дизајн произволно, копчето големина, облик кој било дизајн, ликови, трговски марки, перспектива и

Број на модел : TEC112715Димензии (mm) : 40*40*3.3Боја : БелаДвојки : 127Umax (V) : 15.4Imax (A) : 15Макс потрошувачка на енергија

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насЗошт

1Копче Штит за Д1 Мини копчето

No 1 : За Плаќање на Информации Што го прифати Зачувам услуга Број 2 : За Царина и Ракувањето со Плаќање : За

Шенжен Fengshengxin Electronics Co Ltd е професионална ангажирани во електронски компоненти понудата на компанијата,

3ММ LEDПравец на ветер : : Транспарентен : Правец на ветер : : Транспарентен : 5 MM LEDПравец на ветер : : Транспар

Ние брод во светот Испорака проценки се во работни дена и не се вклучени викенди и празници. Должност и б

Купи Повеќе Делови Се користи "Додади во кошничка" Ние Ќе се Направи Попуст За Вас.Мојот Пријател, Ако Тр

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насЗошт

HCNE10520 DC12 V Рамка Повлече Тип DC Електромагнетниот Electromagnet Нови

No 1 : За Плаќање на Информации Што го прифати Зачувам услуга Број 2 : За Царина и Ракувањето со Плаќање : За

Please wait...