0
clear
  • PCUT КТ-1200 Винил сечење плотер цртање maching машина слободни данокот на RU
  • -20%
  • -20%
PCUT КТ-1200 Винил сечење плотер цртање maching машина слободни данокот на RU

PCUT КТ-1200 Винил сечење плотер цртање maching машина слободни данокот на RU

DEN 31776.00

Количината на стоката
Тековен


PCUT КТ-1200 Винил сечење плотер цртање maching машина слободни данокот на RU
Опис На Производот :
Ние сме производство на Сечење плотер.
Она што можете да направите со оваа машина?
1.користење на сликата дека нашата машина намалување на термички трансфер печатење т-маица или други платно
2. за да се добие логоа, етикети, налепници, трансфери, ПОП знаци, продавница знаци, прозорец знаци и други графички
Е прилагодено : Да
Број на модел : КТ-1200
Напон : AV220/110 V
Кеш Капацитет : 1 MB
Хартија Храна Ширина : 1305
Машина Притисок : 0-500 G
Сечење Брзина : 600mm/s
Карактеристики :
Нова функција : Automatic контура сечење функција може да detec сидро поени на материјали, и намалување на graphtec точно
1.повеќе интерфејс : У диск/USB/Сериски порт
2.изборни функции за вас да се избере :
-Контура намалување на : исечете слика е контурата или обликот
-Медиумите начин
-Кошница
-Огромен притисок(1000 G)
-WIFI или Bluetooth
-Mac OS X системот
3.нашата машина control panel имаат повеќе 11membrane копчиња и 3.0 инчен LCD екран на допир , имаат две јазик : Кинески и англиски
4.оваа машина се уште може да работат без компјутер за нашите 4 MB КЕШ меморија
Додатокот се вклучени во машини кога ќе го купите :
-1 Моќ линија
-3 Ножеви
-Завртки
-1 Гаранциона картичка
-1 Сериски кабел
-1 USB кабел
-1 Цртање Пен
-1 CD

Детални карактеристики

Употреба:
Комерцијални Производство
Материјал:
Алуминиум-бакар Легура
Тип:
Рака Алатка Делови
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
-

Слични производи

Извоз Присуство Машина S960 S Високо Популарни Продажба, со Часовникот, Сите македонски Копчето Присутни 5

Гаранцијата Не Вклучува : 1 Ние не сме одговорни за типографски грешки Скршени, бидејќи на превозот Пред

Дел име : имајќи го поставите (големина : 0.00)За YTO мотор LR4 M5 T23,стандардот главните лежишта и поврзување пр

Попаметни Шопинг, Подобар Живот! Напомена : 1.Ние не сноси никаква добивка ,V А Т давачки или оддалечена об

Ако користите отпор печка за греење, чиста графит иcarbonization силикон crucible може да се користи.Спецификациј

10 PCS 3 M 526000 Стандард Надворешниот заштита плочи за Speedglas 9100 V / 9100 Серија Заварување Шлемови Пакување лист

dianxiaobao_1dianxiaobao_2вистинска кожа јаже , затегнувачка , добар квалитетбоја : кафеспецификација цилиндрични

СЕДИШТЕТО 3 PCS / МНОГУ(50 MM, 75ММ и 100 MM) Plasic Менгеме на ЈП Материјал Пластична Стега за Дрво со Дветонови на Б

1 Вграденво упатството држи ножот во совршен агол 2.Професионална одделение висока брзина на ротирање о

Пакет од пет Vформа карбид рамен дното гравирање битови замена за вашиот CNC / PCB машини, овие долготрајни

Ако објектот е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, ќе се смета користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ВРАЌАЊЕ НА

Карактеристики : Сите нови , нема потреба да се процес,може да се користи директно.Сечење со Професиона

(10pcs / многу) 10 W 1 ohm + / 5% Хоризонтална цемент отпорник / 10 W 1 R ohm 5% Цемент отпор / 10 W 1 RJ Керамички отпорник

Дел име : поставување на нафта фокиДел број : за Dongfeng DF304 трактор со 75 мм дијаметар цилиндар, ве молиме про

start Isv Module Wrap7013end Isv Module Wrap7013Плоштад графит crucible, графит резервоарот, три висока парична казна жито графит

Круг Ниво меур : 6×5, 7.8×5, 10×6, 12×6, 12×7, 13.8×8, 14.3×8, 15×8, 18×8, 19×8, 25×10.5, 30×11, 32×11, 33×12, 35×14, 43×11, 50×17mm

Функција : Да magnetize или demagnetize на заврткатавозачот совети и други компоненти.Карактеристики : Боја : Зеле

Модел / Рамна Трим Рутер Малку, 21 / 2" Машина Врвот и Дното Имајќи Спецификации : месо тело со дијаметар : 6.35

Тип : рутер малкуМатеријал : YG6 X легура на ножотБоја : како на сликата покажуваМесо тело со дијаметар : за

Chiansaw Партнер 350 351 цилиндар колекции assy со клипот и прстени за продажбаПакетот вклучува : 1pc Цилиндар+кли

Тип : Гравирање машина за прашина маскаБрој на модел : 65 / 80 / 100 / 125mmСе применуваат за : Вретено дијаметар 65

Карактеристики : Сите нови , нема потреба да се процес,може да се користи директно.Сечење со Професиона

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Боја : Бела Материјал : Платно и Дрвени Совршен за многу влажни ме

Пакет од пет Vформа карбид рамен дното гравирање битови замена за вашиот CNC / PCB машини, овие долготрајни

Прирачник За Површинска Екран Печатење МашинаПримена : Прирачник cylindric екран печатач,многу едноставна i

BRUSHCUTTER ГЛАВАТА MRH 8*1 mm СУДРАТ ХРАНА ЗА HOMELITE & RYOBI ST155 ST165 ST175 ST275 ST285 итн БЕСПЛАТНИ ПОШТЕНСКИ ЦРНА KNOB ТРИМЕР STRI

Дел име : Воздушен елементДел број :

Добредојдовте на Jamin е продавницаАко имате било какви прашања или потреби, ве молиме да се чувствуваат с

Ние ќе го реши до тоа што секој клиент задоволни во разумен начин.Ние ќе се обиде да го реши проблемот до

Please wait...