0
clear
  • 5000W 12V воздух грејач/ паркинг грејач за RV Ван Камион брод Автомобил - Да го замени Eberspacher D4, Webasto грејач На 5000. Не оригиналниот
  • -20%
  • -20%
5000W 12V воздух грејач/ паркинг грејач за RV Ван Камион брод Автомобил - Да го замени Eberspacher D4, Webasto грејач На 5000. Не оригиналниот

5000W 12V воздух грејач/ паркинг грејач за RV Ван Камион брод Автомобил - Да го замени Eberspacher D4, Webasto

DEN 21033.60
DEN 18720.00

Количината на стоката
Тековен


5000 W 12 V воздух дизел паркинг грејач за RV Ван Камион брод Автомобил - Да го замени Eberspacher D4, Webasto грејач На 5000. Не оригиналниот
4 - 7 дена во САД, Норвешка, Swizerland. Нема сопствени даноци на Европската Унија, како што се Шпанија, Велика kindom, Шведска, Данска, Франција, Италија, Финска, Холандија.
За да го замените Eberspacher D4,Webasto дизел грејач
Технички Спецификации
Топлинска Моќност (W)
5000
Гориво
Дизел
Номинална Напон
12 V/24 V
Потрошувачка На Гориво
0.18~0.36 L/h
Номинална Моќност Потрошувачка (W)
14~29 W
Работи (Средина) Температура
-40 C~+20 C
Тежина на Главниот Грејач (kg)
4.6 Kg
Димензии (mm)
410×160×141 mm
Мобилен телефон контрола(Изборен)
Без ограничување
Далечински управувач(Изборен)
Без пречки≤800m
5000 W 12 Volts воздух грејач : со англискиот јазик Прирачник Книга.
Англиски јазик прирачник книга.
Главни делови листата :
1). Паркинг грејач 12 V. 4.6 Кг.
2). Главната жици Пакет.
3). Гориво Пумпа 12 V & нејзината врска жица & клип.
4). Гориво Филтер.
5). LCD дигитален Контрола switch.
6). Влезот за воздух цевка & Издувни цевки. Φ23/ 28.
7). Гориво Преземат Цевка.
8). Метал mouting плоча Топол воздух ducting ќе биде shippd како слободни .
Во камион / Ван
Пакет :
Инсталација на брод или автобус! ( Reccomend 5kw дизел грејач во вашиот бродови или Минибус. )
(Слика како референца Сликата за референца
1).Контролорот за оваа 2 Kw еден е digtal.
2 видови на startup начини : автоматски и рачни. (Како што следи)
Тоа се покаже ER 02
Само-дијагностицирање грешка, кога грејач не е нормално :

Детални карактеристики

Тип На Објект:
Греење & Фанови
Објектот Тежина:
9kg
Објектот Должина:
1inch
Специјални Функции:
2
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Ширина:
1inch
Материјал Тип:
2
Боја Име:
Црна
Име На Модел:
MY-5
Објектот Висина:
1inch
Бренд Име:
Heatmyauto
Објектот Дијаметар:
35cm

Слични производи

За вашиот товар за безбедност, формална декларација на увозот.Главниот Технички параметарОбјектотИнде

Најчесто,нарачки ќе се испрати во рамките на 24 работни дена по исплата потврди 712 дена од epacket...

Бесплатен Превозот! Нови Smart Sense Грејач / Компресор Фан Мотор Отпорник За Peugeot 307 OE Бр 6445.XE / 6445 XE FitmentДетали

Универзална одговара за повеќето DC 12 V возило, Автомобил / Возила / Камиони Не може да се намали Идеална з

ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ Додатоци доаѓаат со 3месечен гарантен.правосмукалка влажни и суви автомобил vaccum поч

Објектот ќе биде предаден во рок од 15 работни дена Ако треба да купат повеќе добра, но цената не е многу

Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив! Ако објектот е во вашиот поседување на по

Ново Доаѓање, Тивко Преносни Автомобил Клима Уред 24 V Автомобил Фан Автомобил Стил ДодатоциМатеријал : AB

Боја : портокаловаМатеријал : пластика и метал Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на с

Новиот Бренд Грејач Компресор Моторни Фан Отпорник контролната Единица се користи За Peugeot 406 / ПАРТНЕР /

Опис на производот 12 V Висок Квалитет 6 Пристаништа Автомобил Возило Бакар Железо Грејач за Монтажа голе

започнетекрајотПроизвод Функција : 1.Тоа може да се зголеми влажноста на воздухот, намалување на прашин

Превозот : 1.Ние нудиме Висок квалитет на производи, брз и лесен товар, совршен попродажбата на услугата,

4 L 2400 CC l4 ГАС SOHC Природно Aspirated За 2004 Мицубиши Lancer Sportback Вагон 4Врата 2 l4 ГАС SOHC Природно Aspirated За 2005 Мицубиш

НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ОБЈЕКТИ СОИСТЕЧЕ ГАРАНЦИЈАТА.360 степени вртливата планината...

· Надворешни Тестирање и Сертификација : CCC· Item Должина : 8cm· Item Ширина : 8cm· Item Висина : 5.5 cm· Item Тежина : 147g·

&ПЛАЌАЊЕ&1.Почитувани како правила секогаш се промени, особено во Некои важен состанок или Одмор тука...

22 MНапон : 110 V220 V Карактеристики : Ладење, humidification, свеж воздух Пакет Вклучува : 1 * Воздух Фан упатство за у

Испарливи технологија, со керамички палење plug ќе гориво за греење испарува во гас, брзо палење, целосно

5 KW 12 V дизел грејач за караван камион автобус Rv автомобил брод,брод дизел грејачго замени Snugger Webasto RV дизе

1pc SEEYULE Електричен Автомобил Фан 12 V / 24 V Силен Ветар Ниско ниво на Бучава Лето Прилагодливи Автомобил Фа

SLIVERYSEA Автомобил 12 V 24 V Не лист Климатизација Фан Mute Автомобил Фан Супер Моќ Прилагодливи брзина Турбина

Добредојдовте на нашата продавница,ви Благодариме за вашата ЦЕЛ!.

Sliencer не е вклучена Гориво Филтер Слични со Snugger, Webasto & Eberspaecher!1) Бојата е црно и бело од страна на Случаен и

(Слободен страна на курирската служба DHL)4 KW 12 V воздух паркинг дизел грејач за караван,Камион кабината гр

Име : 24v големи камиони камион фанБоја : ЦрнаМодел : HX506 * 24 VГолемина : Како што е прикажаноТежина : 820g (вклу

Купувачот одговори за (во случај) сите даночни или ДДВ под никакви околности Ве молиме контактирајте со

MT0000351Спецификација : ■ Сосема нов■ Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки челик+ ABS■ Боја : Бела■ Капацитет : 1000

Please wait...