0
clear
  • MyHung X3 H4 Сите Во Еден Автомобил LED Фарови 50W Лампи 12000LM ZES LED Headlamp 6500K Headlamp Hi-Lo Зрак Автомобил Додатоци
  • -20%
  • -20%
MyHung X3 H4 Сите Во Еден Автомобил LED Фарови 50W Лампи 12000LM ZES LED Headlamp 6500K Headlamp Hi-Lo Зрак Автомобил Додатоци

MyHung X3 H4 Сите Во Еден Автомобил LED Фарови 50W Лампи 12000LM ZES LED Headlamp 6500K Headlamp Hi-Lo Зрак

DEN 2366.40
DEN 2130.00

Количината на стоката
Тековен

Модел : EST-X3 HL-H4 W-6000 LM
2. 4 пати побрзо од HID Xenon светла. Со голема светлина се концентрира на перформансите , новата генерација извор на светлина технологија,ZES 2 генерација извор на светлина е за 15% поефикасни од 1 генерација извор на светлина и со подобра отпорност на топлина,Добро чипови се направи LED светла светла+++!
НЕМА.Зрак Агол : 360°
5.LED Количина : 10 PCS-ЈЗУ
3.но, тоа е 6000 LM по сијалица, па brihgt!
LED сијалица е LUMILEDS -ZES чипови , побрзо, посветла и повеќе да се обезбедат од други обични чипови.Погоден за повеќето автомобили, мотоцикли и чамци
15. Не Грижи за правната Држава. Да започне многу брзо LED светло, без одлагање, на традиционалниот стакло сијалица има 0.моќта е 72 W имаат 8000 LM ефикасни.1 S светне、 светлата и БЕЗ одлагање;4 пати побрзо од HID Xenon светла. Bridgelux чипови е познат по зачувување и светла.Тоа може да се направи целата led полнење под 50-60 степен, дури и тоа е континуиран работен 11 часа погоре.Лесен за инсталација,нема потреба од било измена на оригиналниот автомобил структура.Користење на нано водоотпорен технологија,IP67
16.Употреба : Раководител Светлината,
6.
Безбеден за возење
Правен Инсталација.1 Моќта е 25 W секоја единица,1 пар е само 50 W,толку паметни.Со цел да се направи led светилки имаат подолг живот, My Hung LED светлата комплет користите авион ниво vii алуминиум heatsink ,со голема топлина проводници и брз топлина disspation перформанси.8 Тоа може да се користи за повеќето од автомобили, мотоцикли, motos, atv настана, UTVs, Чамци и така натаму.
Осветлување модел ефект
Се споредуваат со другите,Нашите светилки имаат поголема пенетрација.Текст : H : 2. лумен : 6000lm По Сијалица
7. Водоотпорен : IP67,може да се користи во било какви услови вода
8.помала моќ значи дека може да се стартува брзо што е можно пониски за 0,1 S.
БЕЗ УВ Зрачење.Супер Прахосвам топлина систем
Предности во споредба со Халоген & HID светилки :
Брзо вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ,
За Заштеда на енергија од 70% во споредба со регуларните халоген светилки & има животен век 3 пати повеќе од нив.

Детални карактеристики

Емитуваат Боја:
H4
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Напон:
24V
Автомобил Марка:
за Граѓански Фокус Фузија Ram меморија Camry Спогодба Sonata е корола CRV Cruze
Чип Собранието Тип:
ZES
Led Чип Производител:
Lumileds
Лер Зрак Тип:
Комбо
Wattage:
50
Автомобил модел:
ЗА Сите Автомобили
Бренд Име:
MyHung
Температура На Боја:
6500K
200000204:
200004764,200004764,200004764
2x H4 ZES LED светилки:
Филипс Чипови ZES H4 LED светлата конверзија комплет
Примена:
Светла За Магла Светлина
Зрак Агол:
360 степени зрак агол
Автомобил модел:
за ауди BMW Ford Тојота фолксваген Хонда chevrolet
сертификација:
IP67 Водоотпорен светлина бар
Чип Собранието Тип:
ЈЗУ-ZES
Тип На Објект:
Извори На Светло
Led Чип Производител:
PhillipsLUXEONMZ
Животен век:
30000 часа

Слични производи

Заеднички бои1 карактеристики на обичните3 5) Централниот полесно земјата, африкански земји , ве Молиме и

Детали за производот : Бесплатен Превозот Главата Светилка за Cruze LED Дневни Работи Светло за Магла Свети�

Со безжичен далечински управувач, можно е да поставите светла боја за да се 16colors,како што се црвена,зеле�

За превозот на Испорака ќе се организира во рок од 3 работни дена по исплата е расчисти за купувачот и пр�

Висок Квалитет на Нов Автомобил Ретровизор LED Пак Сигнал Светло За "ФОЛКСВАГЕН" Голф 6 MK6 20092013 Дел Име : LED �

Опис на производот : Ако имате било каков проблем во врска со метод на плаќање, ве молиме контактирајте г

Опис На Производот : Забелешки : 1, За царина Јас мислам дека ние може да ви помогне, ако треба, ве молиме к

Здраво,мојот пријател; Фарови Царинската декларација вредност : 100 USD150 Детали за Производот : Бесплатен �

Детали за производот : Бесплатен Превозот Главата Светилка за "ФОЛКСВАГЕН" Поло LED Дневни Работи Светло �

Здраво,мојот пријател; Фарови Царинската декларација вредност : 100 USD150 Детали за Производот : Бесплатен �

2 во 1 LED Светло е 2017 нов дизајн Тоа не само што може да се користи како светла за магла, но, исто така, може �

Осветленоста јасно4 Ве молиме да дадете право поштенски код и валиден телефонски број за да се избегне д

Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или

Купувачи се одговорни за враќање превозот цена, под никакви околности,превозот и ракувањето сопријави �

Детали за производот : Бесплатен Превозот Главата Светилка за Форд Фокус LED Дневни Работи Светло за Магл

Спецификација : Приклучок : H11 H8Боја : БелаЗрак Агол : 360 степениНапон : 12 V DCЖивот време : 65000 ЧасаГаранција

(Ако сте треба мешани бои, ве молиме изберете било која боја и оставете порака она што боја ви се потребн�

Се должи на фактот дека овој производ бара лепило апликации, како што се користење на лепак(лепилото не �

Карактеристики : 100% Сосема Нов и Висок КвалитетУВНАМАЛУВАЊЕ на кварц стакло за светла заштита100% Водоот�

Ние тест секој производ пред да оди надвор нашата врата Карактеристики : Направени со висок квалитет 3Emit

Здраво,мојот пријател; Фарови Царинската декларација вредност : 100 USD150 Детали за Производот : Бесплатен �

Ние тест секој производ пред да оди надвор нашата врата Контрола Метод : Усвојување IR remoter за контрола на

Здраво,мојот пријател; Фарови Царинската декларација вредност : 100 USD150 Детали за Производот : Бесплатен �

СуперСветли LED дневни работи светла LED светилки drl жолта пак јачина на светлината LED магла светилка случа

Ве молиме испратете порака до нас пред цел Главата светилки имаат истите конекции и жици со оригиналнио

Здраво,мојот пријател; Фарови Царинската декларација вредност : 100 USD150 Детали за Производот : Бесплатен �

И, ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди овие дополнителни трошоци

Ние Брод на Светот, освен Некои оддалечени области Нашата цел е задоволството на клиентите!5...

Во спротивно, нема да биде гаранција против превоз! Превозот Инструкции : EMS и Кина Пост Воздух Парцела е

Please wait...