0
clear
  • 12V-90-180rpm робот голем вртежен момент моторот/робот додатоци/550 насочена забавување на моторни/DIY играчка додатоци технологија модел делови
  • -20%
  • -20%
12V-90-180rpm робот голем вртежен момент моторот/робот додатоци/550 насочена забавување на моторни/DIY играчка додатоци технологија модел делови

12V-90-180rpm робот голем вртежен момент моторот/робот додатоци/550 насочена забавување на моторни/DIY играчка

DEN 911.52
DEN 820.00

Количината на стоката
Тековен

Функција : 550 опрема мотор е опрема забавување, голем вртежен момент, може да се користи во различни научни и технолошки производство, како и борење робот количка, кран се играчки. Номинална напон : 12 V брзина(Без оптоварување) : 12 V : 180rpm Номинална брзина : 12 V : 120 rpm (оптимална состојба) Номинална струја : 6 A Кабина струја : 20 A Оценет вртежен момент : 27 KG.см Фиксно дупка : 6pcs М3 завртка дупка бунари со дијаметар : 6mm D тип,вратило должина 15mm големина : вкупната должина 81.2 мм, опрема кутија со дијаметар од околу 37.2 mm
Повеќе спортски и играчки, посетете играчка продавница група :

Детални карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Бренд Име:
yuanmbm
Материјал:
Метал
РК Делови и Accs:
Мотори

Слични производи

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на Jeep Wrangler Рубикон Автомобил Школка, издржливи во употре

започнете Matek RGB 5050 LED Светла Одбор 7 Боја 16 V за 4 S lipo w / DIP Прекинувач за QAV250 F450 Quadcopter леталокрајотОва ДОВЕД

Истакнува : Работи во фреквентен опсег на 2.Silm дизајн на предавател за лесно ракување!Ова радио систем ко

Откако уплата е потврдена, ние ќе ве извести и организира испорака во 12 дена 3) Подобро chemial отпор од заед

Овој материјал е мек за да се обезбеди одлична вибрации dampening но цврсти доволно да ги задржи вашиот уред

MOSEWORTH LIPO БАТЕРИЈАТА 3 S 11.1 V 6000 MAH 60 C Способен за максимален непрекинат празнење стапки до 60 C, ставањето на

TRX4 LED купола светлинаСпецификации : напон 4.8 V до 7.2 V, 32 LED, двоен приклучок (JST, 1.5 терминали)Применливи моде

Испорака обично трае околу 510days.Имаме воспоставено долга врска со нашите деловни партнери и во Кина и в

1)Вашата Повратна информација е навистина важно за нас, ве молиме да потрае неколку секунди за да се оста

MJX X902 2.4 G Мини РК Летало Quadcopter 6 Оска кул Хеликоптер Со Led Светло за Ноќно ЛетањеКарактеристики : 2.4 g Техно

Материјал : пластични Modul: 0.5 заби : 24 вратило дупка : 2.95 mm (тесни одговара 3мм вратило) надворешен дијамета

Опис : Emax BLHeli Серија 20 A ESC Брзина Контролер 2 A 5 V БЕК за РК Multicopters Карактеристики : Ротација насока на мото

org не може да се песна) 4.(за нарачка помала од $5,ќе испрати страна ecfirstclass.Повеќето воздухопловната зема 725

Спецификации и Карактеристики Влезен напон : 7~27 V(2~6 S Li Po) 40 стандард, канали, A / B / E / F / R Бенд Излезна Моќ : 2

Оригиналниот Wltoys V950 RC Хеликоптер резервен дел 11.1 V 1500mah батеријата (Во парк )Карактеристики : 1.Висок qaulity

1 / 5 РК гас напојува cars23cc,29cc,30.5 cc Мотор резервни делови.flywheel за 1 / 5 РК гас автомобил е мотор

Опис : ●Компатибилна Ѓаволот 450 ЦВРСТИ / Ѓаволот 450 БРЗО / Ѓаволот 465 ЦВРСТИ / Ѓаволот 480 ЦВРСТИ / Ѓавол

BTW, нашата цена не вклучува никакви даночни трошоци, плаќање на такса се граѓаните обврски.Најдобрите Же

Супериорен Акција Камера Носителот на Вибрации на Амортизацијата Топки И Антивирусот Завртки за Gimbals Gop

СОСОВИ 1~7 мора да биде ДО (исклучен) и НАТОПИ 8 мора да биде НАДОЛУ.2 G 1 W VTx, секогаш излизгајте го прекинува

Материјал : пластични Modul: 0.5 заби : 24 вратило дупка : 1.95 mm (тесни одговара 2mm вратило) надворешен дијаметар

MOSEWORTH LIPO БАТЕРИЈАТА 4 S 14.8 V 6000 MAH 60 C Способен за максимален непрекинат празнење стапки до 60 C, ставањето на

Спецификација Надвор Кол : 0 Точка(а), ќе бидат спакувани во многу добра состојба Item(s) ќе биде прогласен

Мини Лизга Прстен Проводници се Лизга Прстени Капсула 6 Канал 2 A Дијаметар 12.5 mm СРМ126 A Медицинска Опрема

Please wait...