0
clear
  • F09206 Стаклени Влакна Мини Туѓо Низ 250mm 250 РК Quadcopter Рамка за Полнење Unassembled за DIY FPV Летало Како ZMR250 Q250
  • -20%
  • -20%
F09206 Стаклени Влакна Мини Туѓо Низ 250mm 250 РК Quadcopter Рамка за Полнење Unassembled за DIY FPV Летало Како ZMR250 Q250

F09206 Стаклени Влакна Мини Туѓо Низ 250mm 250 РК Quadcopter Рамка за Полнење Unassembled за DIY FPV Летало

DEN 290.40
DEN 264.00

Количината на стоката
Тековен


Стаклени Влакна Мини Туѓо Низ 250mm 250 РК Quadcopter Рамка за Полнење Unassembled за DIY FPV Летало Како ZMR250 Q250
(Само рамка комплет,unassembly,не вклучуваат електронски компоненти)
Опис
Мини Quad е ниска тежина Мини Спорт FPV Quadcopter рамка.
Тој е дизајниран да се направи употреба на стандардна големина електронска опрема најчесто се користи во RC.
Ова им овозможува на quadcopter да се натпреваруваат со поголеми quadcopters, додека се помали и агилни !
Работи на Мини Quadcopters бара многу лемење на жица скратување и создавање на енергија дистрибуција системи.
Овој производ потребно е добро познавање на РК системи и не е препорачливо за почетниците.
Спецификации
Материјали : Стаклени Влакна
Сврзувачки Елементи : Нерѓосувачки Челик & Црвена Метал 8/8
Големина : 220mm дијагонално, 175mm широк, 130mm долго мотор-да-мотор; за 1/2 големината на редовна quadcopter
Максимална Пропелер : 5"
Моторни Монтирање : М2 12mm - 16mm (Тигар MN1806 2300kv, RCX 1804 2400kv), M3 19mm (Тигар MT2206 2000kv, Sunnysky X2204 2300kv)
Лет Контролер Планината : 30.5 mm x 30.5 mm
Одборот Камера Планината : 32-милиметри x 32-милиметри
Предложи Компоненти (Не се вклучени,ве молиме подготвени одделно)
Мотори : 1806 "Затемнување 3 S" 2300kv Мотор
Пропелер : 5x3
ESC : 12amp Simon K ESC
Батерија : 3 S 1300mah
Лет Контролор : MW,КК, Naze32, Флип Про
Пакет :
100% Сосема НОВ
1set * 250 Стаклени Влакна Мини FPV Quadcopter Рамка

Детални карактеристики

Бренд Име:
jmt
РК Делови и Accs:
опрема за слетување
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
F09206
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Стаклени Влакна
Надградба На Делови/Додатоци:
Стаклени Влакна Мини Туѓо Низ 250mm
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
250 РК Quadcopter Рамка

Слични производи

5 Pcs DIY Играчка Додатоци Пластични Директно Управување со Назабена Опрема Затегнувачки Синхрони Круг На

MOSEWORTH LIPO БАТЕРИЈАТА 4 S 14.8 V 900 MAH 40 C Способен за максимален непрекинат празнење стапки до 40 C, ставањето на

4 X 16mm Виткање Конектор за Монтажа за DIY FPV HMF U580 Про Чадор Виткање Quadcopter Copter РамкаHMF U580 Pro Quadcopter Чадор Витка

Оригиналниот Wltoys V950 RC Хеликоптер резервен дел 11.1 V 1500mah батеријата (Во парк )Карактеристики : 1.Висок qaulity

Истакнува : Работи во фреквентен опсег на 2.Silm дизајн на предавател за лесно ракување!Ова радио систем ко

10 Компјутери 2*100mm Метал Модел Оска Опрема Бунари со Дијаметар од 2mm DIY Играчка Додатоци за АвтомобилКара

Материјал : пластични Modul: 0.5 заби : 24 вратило дупка : 2.95 mm (тесни одговара 3мм вратило) надворешен дијамета

MJX X902 2.4 G Мини РК Летало Quadcopter 6 Оска кул Хеликоптер Со Led Светло за Ноќно ЛетањеКарактеристики : 2.4 g Техно

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на Jeep Wrangler Рубикон Автомобил Школка, издржливи во употре

Карактеристики : Направени од високоtemp Најлон и злато позлатен пролет конектори, двете вклучени во вбри

4pairs 2035 2 Инчен 50.8 mm PC четирисечилото Трки Летало Пропелер 1.5 mm Вратило Г.С CCWТочка име : 2035 5 Ножеви КОМПЈУТ

5pcs Собираат Златни позлатен 2mm панел џек 2mm Штекер со М3 ЗАВРТКА ВРСКА Име на Производ : 2 mm Безбедно тип sock

4 Pairs 9x5.5 3 K Карбонски Влакна Пропелер Г.С CCW 9055 СП Проп Con За ТМоторни Тигар Моторни Multicopter Octacopter / Hexacopter / Qua

TRX4 LED купола светлинаСпецификации : напон 4.8 V до 7.2 V, 32 LED, двоен приклучок (JST, 1.5 терминали)Применливи моде

3 Надградба ESC фирмверотСо мултифункционален LCD програма кутија или WiFi Модул & нашите Apple / Андроид телефо

2 видови на испораки се предвидени : 1,Internationa Воздухопловната;2,Курир Услуги(EMS,DHL,UPSот,ТНТ)3.Увозни давачки,

4 PCS Земјоделски заштита на растенијата машина летало медицина буриња одредување делови 16mm 20mm цевка tripod

Откако ќе се даде на објекти на логистичка компанија, ве молиме да ни ги испратите на следење на број.Куп

7.4 V 2700m Ah 10 C Lipo Батеријата за Hubsan H501 S X4 / H501 C X4 РК Quadcopter РК Летало Резервни Делови Lipo Батерија Додаток

Откако уплата е потврдена, ние ќе ве извести и организира испорака во 12 дена 3) Подобро chemial отпор од заед

BTW, нашата цена не вклучува никакви даночни трошоци, плаќање на такса се граѓаните обврски.Најдобрите Же

Бесплатен Превозот Капсула Лизга Прстен 8 Канал 12.5 mm / C / E / U Tyle Sliprings за Brushless Gimbal Omnidirectional Ротирате Прстен

Ние сме голем бизнис компанија, професионален производ тим.Ако ви треба голем број на производи, или тре

Услуга транзит време е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците.

Please wait...