0
clear
  • F16121-4X 4 16mm Виткање Конектор за Монтажа за DIY FPV HMF U580 Про Чадор Виткање Quadcopter Copter Рамка
  • -20%
  • -20%
F16121-4X 4 16mm Виткање Конектор за Монтажа за DIY FPV HMF U580 Про Чадор Виткање Quadcopter Copter Рамка

F16121-4X 4 16mm Виткање Конектор за Монтажа за DIY FPV HMF U580 Про Чадор Виткање Quadcopter Copter Рамка

DEN 1992.96
DEN 1893.00

Количината на стоката
Тековен


4 X 16mm Виткање Конектор за Монтажа за DIY FPV HMF U580 Про Чадор Виткање Quadcopter Copter Рамка
HMF U580 Pro Quadcopter Чадор Виткање Copter 16mm Виткање Конектор за Монтажа
Спецификација : (1 Единица)
- За HMF U580 Pro
- Погоден за 16mm карбонски влакна цевка
- Unassembled комплет
- Тежина : 32g
Пакет се вклучени :
- 4 групи 16mm виткање конектор за монтажа (unassembled)
Целиот сет на HMF U580 Pro Тотем Јаглерод Виткање Чадор РК Quadcopter Рамка : (Слика како референца,Ако сакате да купите целиот сет,ве молиме да пребарувате нашата продавница.)

Детални карактеристики

Бренд Име:
jmt
Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Моторните Компоненти
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
F16121-4
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
U580Pro 16mm Виткање Конектор за Монтажа
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
За HMF U580Pro Чадор Виткање Quadcopter

Слични производи

10 Компјутери 2*100mm Метал Модел Оска Опрема Бунари со Дијаметар од 2mm DIY Играчка Додатоци за АвтомобилКара

3 Надградба ESC фирмверотСо мултифункционален LCD програма кутија или WiFi Модул & нашите Apple / Андроид телефо

Супериорен Акција Камера Носителот на Вибрации на Амортизацијата Топки И Антивирусот Завртки за Gimbals Gop

MOSEWORTH LIPO БАТЕРИЈАТА 4 S 14.8 V 900 MAH 40 C Способен за максимален непрекинат празнење стапки до 40 C, ставањето на

Опис : ●Компатибилна Ѓаволот 450 ЦВРСТИ / Ѓаволот 450 БРЗО / Ѓаволот 465 ЦВРСТИ / Ѓаволот 480 ЦВРСТИ / Ѓавол

5pcs Собираат Златни позлатен 2mm панел џек 2mm Штекер со М3 ЗАВРТКА ВРСКА Име на Производ : 2 mm Безбедно тип sock

2 видови на испораки се предвидени : 1,Internationa Воздухопловната;2,Курир Услуги(EMS,DHL,UPSот,ТНТ)3.Увозни давачки,

Бесплатен Превозот Капсула Лизга Прстен 8 Канал 12.5 mm / C / E / U Tyle Sliprings за Brushless Gimbal Omnidirectional Ротирате Прстен

Повеќе 12428 РК Делови за Автомобили достапни, ве молиме кликнете следат како слика за повикување.Прочита

Emax BLHeli Серија 12 A ESC Брзина Контролер 1А 5 V БЕК за РК Multicopters Карактеристики : Ротација насока на моторот е

Опис : Emax BLHeli Серија 20 A ESC Брзина Контролер 2 A 5 V БЕК за РК Multicopters Карактеристики : Ротација насока на мото

Материјал : пластични Modul: 0.5 заби : 18 вратило дупка : 1.95 mm (тесни одговара 2mm вратило) дијаметар : за 9.8 mm деб

Ние прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произв

Функција : 550 опрема мотор е опрема забавување, голем вртежен момент, може да се користи во различни науч

20pcs Мини Octagon Железо Конектор Модел Заградата Fastener DIYмодел Додатоци За М2 ЗаврткаСпецификација : Должина

MJX X902 2.4 G Мини РК Летало Quadcopter 6 Оска кул Хеликоптер Со Led Светло за Ноќно ЛетањеКарактеристики : 2.4 g Техно

1)Вашата Повратна информација е навистина важно за нас, ве молиме да потрае неколку секунди за да се оста

Please wait...