0
clear
  • Freeshipping HobbyWing Platinum 60A V4 3-6S Brushless европската социјална повелба За 450-480 РК Хели Multicopter
  • -20%
  • -20%
Freeshipping HobbyWing Platinum 60A V4 3-6S Brushless европската социјална повелба За 450-480 РК Хели Multicopter

Freeshipping HobbyWing Platinum 60A V4 3-6S Brushless европската социјална повелба За 450-480 РК Хели Multicopter

DEN 4262.40
DEN 3836.00

Количината на стоката
Тековен

3 Надградба ESC фирмверот
Со мултифункционален LCD програма кутија или Wi-Fi Модул & нашите Apple/Андроид телефон Стан.Други Карактеристики
Посебен програмски порта за поврзување на програмерот на оваа социјална повелба им овозможува на корисниците да
5.2 Високото возење ефикасност, повеќе лет време.Повеќе Права
Повеќе за заштита на функции вклучуваат, ESC топлинска, capacitor топлинска
(HOBBYWING-патентирана технологија), европската социјална повелба преоптоварување, гас сигнал загуба (или Успеат Безбедно),
и нисконапонски исклучување ефикасно го продолжува работниот век на европската социјална повелба
5.5 mm Злато Конектори (Женски)
(Забелешка : Сите жица должина погоре е оригиналниот должина не должина ќе се види однадвор. Сопирачки износ е прилагодлив во
нормално кочница режим; во пропорционален кочница на владата, на сопирачката сила ќе биде
автоматски доделен врз основа на позицијата на радио гас стап; во обратна
кочница режим, моторни ротација може да се промени преку резервни предавателот канал
4.1 Побрзо одговор на гас за промена.ДЕО Технологија
На ДЕО (Возење Ефикасност Оптимизација, или т./Пукна Струја : 60 A/80 A
БЕК Излез : Префрлете се во Режим : 5-8 V,7А
Внесување на жици : Црвено-14 AWG-100mm*1/Black-14 AWG-100mm*1
Излез Жици : Црно-14 AWG-75mm*3
Текст Конектори : Никој
Излез Connecotors : 3. "Активна Freewheeling")
технологија имплементирана во европската социјална повелба има повеќе предности.1 Програма за социјална повелба
5.)
Карактеристики :
1.
Hobby Wing Platinum 60 A V4 3-6 S Brushless европската социјална повелба За 450-480 RC Хеликоптер и Multicopter
Опис На Производот :
Модел : Платина-60 A-V4
Главната Примена : 450-480 класа (helis)
Влезен Напон : 3-6 S Lipo
Cont.2 проверете летот на податоци вклучуваат минимум напон, максимална температура, стандардизирани ВРТЕЖИ во минута и
брзина крива (во Хели Управниот Продавница режим) на лет податоци кои се евидентирани од страна на европската социјална повелба,
5.

Детални карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Хеликоптери
Бренд Име:
GARTT
Материјал:
Композитен Материјал
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
РК Делови и Accs:
Брзина Контролори
Број На Модел На:
HobbyWing Platinum 60A V4
Алатка Материјали:
Електричен
Надградба На Делови/Додатоци:
HobbyWing Platinum 60A V4
Четири тркала Атрибути:
brushless esc

Слични производи

Опис : Emax BLHeli Серија 20 A ESC Брзина Контролер 2 A 5 V БЕК за РК Multicopters Карактеристики : Ротација насока на мото

org не може да се песна) 4.(за нарачка помала од $5,ќе испрати страна ecfirstclass.Повеќето воздухопловната зема 725

Функција : 550 опрема мотор е опрема забавување, голем вртежен момент, може да се користи во различни науч

Спецификации и Карактеристики Влезен напон : 7~27 V(2~6 S Li Po) 40 стандард, канали, A / B / E / F / R Бенд Излезна Моќ : 2

Ние сме голем бизнис компанија, професионален производ тим.Ако ви треба голем број на производи, или тре

Повеќе 12428 РК Делови за Автомобили достапни, ве молиме кликнете следат како слика за повикување.Прочита

1)Вашата Повратна информација е навистина важно за нас, ве молиме да потрае неколку секунди за да се оста

5pcs Собираат Златни позлатен 2mm панел џек 2mm Штекер со М3 ЗАВРТКА ВРСКА Име на Производ : 2 mm Безбедно тип sock

Спецификација Надвор Кол : 0 Точка(а), ќе бидат спакувани во многу добра состојба Item(s) ќе биде прогласен

7.4 V 2700m Ah 10 C Lipo Батеријата за Hubsan H501 S X4 / H501 C X4 РК Quadcopter РК Летало Резервни Делови Lipo Батерија Додаток

Бесплатен Превозот Капсула Лизга Прстен 8 Канал 12.5 mm / C / E / U Tyle Sliprings за Brushless Gimbal Omnidirectional Ротирате Прстен

4pairs 2035 2 Инчен 50.8 mm PC четирисечилото Трки Летало Пропелер 1.5 mm Вратило Г.С CCWТочка име : 2035 5 Ножеви КОМПЈУТ

Emax BLHeli Серија 12 A ESC Брзина Контролер 1А 5 V БЕК за РК Multicopters Карактеристики : Ротација насока на моторот е

СОСОВИ 1~7 мора да биде ДО (исклучен) и НАТОПИ 8 мора да биде НАДОЛУ.2 G 1 W VTx, секогаш излизгајте го прекинува

MOSEWORTH LIPO БАТЕРИЈАТА 4 S 14.8 V 6000 MAH 60 C Способен за максимален непрекинат празнење стапки до 60 C, ставањето на

Рк Роботот Автомобил Надградба на Делови од не ' Рѓосувачки Челик Оградата Windows Мрежа се Специјализиран

предмети скршени , бојата или карактеристика на предмети е со различни предмети описитн Ви Благодариме!

2 видови на испораки се предвидени : 1,Internationa Воздухопловната;2,Курир Услуги(EMS,DHL,UPSот,ТНТ)3.Увозни давачки,

Мини Лизга Прстен Проводници се Лизга Прстени Капсула 6 Канал 2 A Дијаметар 12.5 mm СРМ126 A Медицинска Опрема

Откако ќе се даде на објекти на логистичка компанија, ве молиме да ни ги испратите на следење на број.Куп

MOSEWORTH LIPO БАТЕРИЈАТА 4 S 14.8 V 900 MAH 40 C Способен за максимален непрекинат празнење стапки до 40 C, ставањето на

Please wait...