0
clear
  • F06788-4 9x5.5 Т-Серија 3K Карбонски Влакна Пропелер Г.С. CCW 9055 СП Проп Реквизит За Тигар Т-Моторни Multicopter Quadcopter FPV DIY
  • -20%
  • -20%
F06788-4 9x5.5 Т-Серија 3K Карбонски Влакна Пропелер Г.С. CCW 9055 СП Проп Реквизит За Тигар Т-Моторни Multicopter Quadcopter FPV DIY

F06788-4 9x5.5 Т-Серија 3K Карбонски Влакна Пропелер Г.С. CCW 9055 СП Проп Реквизит За Тигар Т-Моторни Multicopter

DEN 815.04
DEN 579.00

Количината на стоката
Тековен


4 Pairs 9x5.5 3 K Карбонски Влакна Пропелер Г.С. CCW 9055 СП Проп Con За Т-Моторни Тигар Моторни Multicopter Octacopter /Hexacopter/Quadcopter Усвојува висок квалитет 100% 3 K сите карбонски влакна одбор кои се увезени од Јапонија подобрување на материјалните . Секој пар на пропелери има совршен динамичен самоувереност и статични балансирање кои рамнотежа од страна на работна сила. Особено го подобрува воздухот-напојува ефикасност и aerofoil стабилност со Висок квалитет ултра-лесни карбонски влакна пропелери посебно дизајниран за multicopters Карбонски влакна напред пропелер-9055 *4 Карбонски влакна обратна пропелер-9055 *4
Должина : 9 инчен,Теренот 5.5,Главниот Дупка Кол 4mm,Странични Дупки Кол 3мм,Центар растојание 12mm
Ве молиме љубезно ве молиме да забележите дека нашиот производ цената не се вклучуваат било кој данок, за било какви дополнителни прашања, само контактирајте ме слободно, однапред ви благодариме.

Детални карактеристики

Бренд Име:
jmt
РК Делови и Accs:
Пропелери
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
9055
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Карбонски Влакна
Надградба На Делови/Додатоци:
9055 Т-Моторни пропелер
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Тигар Моторни пропелер

Слични производи

Откако уплата е потврдена, ние ќе ве извести и организира испорака во 12 дена 3) Подобро chemial отпор од заед

MOSEWORTH LIPO БАТЕРИЈАТА 3 S 11.1 V 6000 MAH 60 C Способен за максимален непрекинат празнење стапки до 60 C, ставањето на

Функција : 550 опрема мотор е опрема забавување, голем вртежен момент, може да се користи во различни науч

Мини Лизга Прстен Проводници се Лизга Прстени Капсула 6 Канал 2 A Дијаметар 12.5 mm СРМ126 A Медицинска Опрема

Emax BLHeli Серија 12 A ESC Брзина Контролер 1А 5 V БЕК за РК Multicopters Карактеристики : Ротација насока на моторот е

Услуга транзит време е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците.

Повеќе 12428 РК Делови за Автомобили достапни, ве молиме кликнете следат како слика за повикување.Прочита

Опис : ●Компатибилна Ѓаволот 450 Pro / Ѓаволот 450 ЦВРСТИ / Ѓаволот 450 БРЗО / Ѓаволот 465 ЦВРСТИ / Ѓаволот 480

MOSEWORTH LIPO БАТЕРИЈАТА 4 S 14.8 V 900 MAH 40 C Способен за максимален непрекинат празнење стапки до 40 C, ставањето на

Истакнува : Работи во фреквентен опсег на 2.Silm дизајн на предавател за лесно ракување!Ова радио систем ко

7.4 V 2700m Ah 10 C Lipo Батеријата за Hubsan H501 S X4 / H501 C X4 РК Quadcopter РК Летало Резервни Делови Lipo Батерија Додаток

СОСОВИ 1~7 мора да биде ДО (исклучен) и НАТОПИ 8 мора да биде НАДОЛУ.2 G 1 W VTx, секогаш излизгајте го прекинува

10 Компјутери 2*100mm Метал Модел Оска Опрема Бунари со Дијаметар од 2mm DIY Играчка Додатоци за АвтомобилКара

MOSEWORTH LIPO БАТЕРИЈАТА 4 S 14.8 V 6000 MAH 60 C Способен за максимален непрекинат празнење стапки до 60 C, ставањето на

Бесплатен Превозот Капсула Лизга Прстен 8 Канал 12.5 mm / C / E / U Tyle Sliprings за Brushless Gimbal Omnidirectional Ротирате Прстен

1)Вашата Повратна информација е навистина важно за нас, ве молиме да потрае неколку секунди за да се оста

Спецификација Надвор Кол : 0 Точка(а), ќе бидат спакувани во многу добра состојба Item(s) ќе биде прогласен

Оригиналниот Wltoys V950 RC Хеликоптер резервен дел 11.1 V 1500mah батеријата (Во парк )Карактеристики : 1.Висок qaulity

Откако ќе се даде на објекти на логистичка компанија, ве молиме да ни ги испратите на следење на број.Куп

Овој материјал е мек за да се обезбеди одлична вибрации dampening но цврсти доволно да ги задржи вашиот уред

2 видови на испораки се предвидени : 1,Internationa Воздухопловната;2,Курир Услуги(EMS,DHL,UPSот,ТНТ)3.Увозни давачки,

MJX X902 2.4 G Мини РК Летало Quadcopter 6 Оска кул Хеликоптер Со Led Светло за Ноќно ЛетањеКарактеристики : 2.4 g Техно

Материјал : пластични Modul: 0.5 заби : 52 вратило дупка : 1.95 mm (тесни одговара 2mm вратило) надворешен дијаметар

Опис : Emax BLHeli Серија 20 A ESC Брзина Контролер 2 A 5 V БЕК за РК Multicopters Карактеристики : Ротација насока на мото

Карактеристики : Направени од високоtemp Најлон и злато позлатен пролет конектори, двете вклучени во вбри

org не може да се песна) 4.(за нарачка помала од $5,ќе испрати страна ecfirstclass.Повеќето воздухопловната зема 725

Please wait...