0
clear
  • Canon 1300D / Бунтовнички T6 dslr фото Камера со 18-55мм Леќа-18MP -1080p Видео -WiFi
  • -20%
  • -20%
Canon 1300D / Бунтовнички T6 dslr фото Камера со 18-55мм Леќа-18MP -1080p Видео -WiFi

Canon 1300D / Бунтовнички T6 dslr фото Камера со 18-55мм Леќа-18MP -1080p Видео -WiFi

DEN 20400.00

Количината на стоката
Тековен


Споделување на Фотографии кои ги импресионираат
Камерата со квалитетот на фотографиите заслужуваат, на EOS 1300 D/Бунтовнички T6 може да биде идеална за паметен телефон или дигитална точка-и-пука камера корисниците кои бараат да се засили нивната imaging игра. Вграден Wi-Fi и NFC поврзување обезбеди лесно споделување на компатибилни паметни уреди, одберете. Без разлика дали сте надвор на авантура крстоносните или кршење candids на вашите пријатели за време на доцна во ноќта, EOS Бунтовнички T6 може да ви помогне да ги преземат фотографиите што ќе сакаат да се покажат.
Canon 1300 D/T6 Карактеристики 18. Benefitting снимање со оптички пронаоѓачот на изглед, на 9-точка AF систем вклучува еден центар крст-тип AF точки за зголемена прецизност и фокусирање со голема брзина, и контраст-откривање фокус систем нуди рафинирани автофокус прецизност за снимање филмови или работат во live view. Сензорот и процесорот, исто така, им овозможи на способноста да се пука постојано во 3 fps за фотографирањето подвижни предмети, како и снимање на Full HD 1080p/30 видео. Задната 3.
На EOS Бунтовнички T6 камерата има 18. Ако сте нов во DSLRs, Сцена Интелигентен Автоматски режим може да погодно и автоматски прилагодете ја камерата на поставки да одговараат на вашиот предмет.0 Мегапикселна CMOS (APS-C) слика сензор и високи перформанси DIGIC 4+ Слика Процесор за одлична брзина и квалитет.0 Мегапикселна CMOS image sensor и DIGIC 4+ Слика Процесор за многу детални, живописни фотографии и видео клипови дури и во слабо осветлување.
Вграден Wi-Fi и NFC поврзување обезбеди лесно споделување на компатибилни паметни уреди, одберете социјални сајтови на медиуми и Canon Поврзете Станица CS100 уред. Тоа е опремен со 18. Лесен за употреба и едноставен за споделување со EOS Бунтовнички T6 испорачува висок квалитет на слика која е сигурен да го фати публика око.
Canon DIGIC 4+ Слика Процесор моќ на EOS Бунтовнички T6 камерата е напредни функции и способности.
Canon 1 300 D / Бунтовнички T6 dslr фото Камера со 18-55мм Леќа
Производот се Истакнува со 18 MP APS-C CMOS Сензор DIGIC 4+ Слика Процесор 3.

Детални карактеристики

ISO Чувствителност:
100-6400 (Продолжен Режим
Големина:
129.0 x 101.3 x 77.6 mm
Уште Слики Формати На Датотеки:
JPEG, RAW
Посебна Карактеристика:
NFC,WIFI
Резолуција На Видео:
Full HD (1920x1080)
Поставете Тип:
Зум Поставува
Филмови Формати На Датотеки:
MOV, MPEG-4 AVC/H. 264
Бренд Име:
CANON
Број На Модел На:
Canon 1300D/Бунтовнички T6
Сензор Големина (инчи):
APS-C
Мемориска Картичка Тип:
SD Картичка
Тежина:
485 g Body Only
Ефективна Мегапикселна:
18MP
Аудио Формати На Датотеки:
Линеарни PCM
Автофокус Поени:
Фаза На Детекција
екран:
3 Задниот Екран LCD (920,000)
Пронаоѓачот На Изглед Покриеност :
95%
Wi-Fi Способен:
Yes

Слични производи

Бесплатен превозот, нови и оригинални за нико D70 АКО КАПА 1 K467274Ние сме професионална снабдувач на SLR со л

нови оригинал, За Нико D700 ГЛАВНИОТ PCB D700 главниот одбор 1 S020533Ние сме професионална снабдувач на SLR со леќ

100% Оригинални НОВИ LCD за SAMSU EKGC200 GC200 Дигитална Камера Поправка Дел Со границите, белаНие сме професионал

100% НОВИ Оригинални дигитални SLR камера поправка и замена на делови D4s горниот капак за Нико D4 1 F999324Ние см

Full HD Wifi Видео видео камера DV dslr фото Дигитална Камера IR Ноќ Визија Инфраред 3 Инчен LCD Екран на Допир за По

100% нови оригинални за nikon D750 pcb ПлочаНие сме професионална снабдувач на SLR со леќа додатоци, подолу е наша

НОВИ Оригинал, За Penta K30 K50 KР Вистински Отворот К30 огледало кутија К50 ПРЕД ТЕЛО ЕДИНИЦАНие сме професиона

тест OK оригинални 550 D плоча ЗА cano 550 D главниот одбор 550 D плоча T2i Бакнеж Дигитални X4 камера деловиНие сме

нова за нико D3200 TFT МОНИТОР ПОКРИЕ 1 K685029Ние сме професионална снабдувач на SLR со леќа додатоци, подолу е н

НОВА Оригиналната SD Мемориска Картичка копче за Нико D7100 D7200 СП картичка залив 1 F999552Ние сме професионалн

дигитален фотоапарат со перископ леќа и стандард екран Карактеристики 1 5.0 MP cmos сензор 2 макс 12mp дигиталн

100% НОВИ оригинални MS12 АА Батерија Носителот Фах MS12 за Нико F100 SLR КамераНие сме професионална снабдувач н

НОВИ LCD Екран за FUJ XТ1 XT1 Дигитална Камера Поправка Дел Со Светлото И стаклоНие сме професионална снабдув

нови и оригинални за nikon D7100 ПРЕДНАТА МАСКА ЕДИНИЦА 1 F999549Ние сме професионална снабдувач на SLR со леќа до

Нов и оригинален LCD Flex Кабел За СИН A33 A33 SLTA99 A99 FPC Дигитална Камера Поправка на Дел 183933641Ние сме професиона

Нов и оригинален LCD Flex Кабел За СИН A67 A77 FPC Дигитална Камера Поправка на Дел 183933621Ние сме професионална сн

нови и оригинални за нико D810 МЕМОРИСКАТА КАРТИЧКА ПОКРИЕ ЕДИНИЦА 1182 NНие сме професионална снабдувач на

3 мегапикселна fullframe (FX) CMOS сензор и EXPEED 3 слика процесор за работа во тандем за да се произведе вкупно вис

нови Оригиналниот Зафат Гума За Нико D5100 Камера Замена Единица Поправка на дел 1 H998213Ние сме професионал

тест OK Оригинални Дното Флеш PCB Одбор За Canon 40 D 50 D Камера Замена Единица Поправка деловиНие сме професио

100% нови и оригинални За Нико Д3 D3 X Shutter Група Единица 1 F998462 Д3 Shutter assyНие сме професионална снабдувач на SLR

нови и оригинални за нико D300 Гумена капа 1 K467299Ние сме професионална снабдувач на SLR со леќа додатоци, под

Please wait...