0
clear
  • 100pcs/многу, 5x7cm Чист алуминиум торба - бела и сребрена фолија пластични торбичка топлина печат Рамно тип пак храна за складирање пакет
  • -20%
  • -20%
100pcs/многу, 5x7cm Чист алуминиум торба - бела и сребрена фолија пластични торбичка топлина печат Рамно тип пак храна за складирање пакет

100pcs/многу, 5x7cm Чист алуминиум торба - бела и сребрена фолија пластични торбичка топлина печат Рамно тип

DEN 143.52
DEN 123.00

Количината на стоката
Тековен


Спецификација
Опис : Чист алуминиум торба
Спецификација : 5 x 7cm(ширина x должина) со лесно да ја раскинам
Дебелина : 0.1 mm еден, двострано 0.2 мм
Материјал : Чиста алуминиумска фолија
Стил : Три работ запечатување
Боја : Сребрена бела
Број : 100 / пакување
Употреба : Козметика, лицето маска, медицински материјали, лекови, сите видови на решение, житарки, PC одбори, IC интегрирано коло,хард диск, електронски компоненти, заварување материјали, електроника, кола, итн
Карактеристики : Запечатена изведба е добро, moistureproof,antifouling ,заштита од зрачење , висок интензитет,thermostability,ниска температура отпор, елегантен изглед, благородна и практично, не-токсични невкусна (вакуум).
Разликата помеѓу чиста алуминиумска фолија и позлата алуминиумска фолија :
Материјал, чист алуминиум торба е чист алуминиум, висока чистота, позлата aluminized торба меша со композитни материјали.
Повеќето, чист алуминиум торба е повисока од цената на позлата алуминиум торба
Перформанси, чист алуминиум торба на влага, ладење ефект е подобро од алуминиум торба,чист алуминиум торба целосно избегнување на светлината, позлата aluminized торба е засенчување ефект.
Употреба, чист алуминиум торба е повеќе погодна за транспорт на воздух во вакуум состојба, погоден за готвена храна, месо, итн.,Алуминиум торба погоден за чај, прав, електронски компоненти, итн.Чист алуминиум торба е мек материјал, има одреден опсег, и позлата алуминиум торба е кршливи. Слики
Било каков проблем,ве молиме слободно да контактирате со нас пред да остави негативни коментари.ние ќе ви помогнат да се реши тоа,ви благодариме!!

Детални карактеристики

Бренд Име:
ЈАС'MFINE
Производот:
Бонбони Кутија Додатоци
Шема:
Рамно Тип
Класификација:
Vaccum Компресирани Торба
Употреба:
Дребулии
Применливи Простор:
дневна соба
Дебелина:
6 жица
Форма:
Торба За Компресија Тип
Функција:
Еко-Пријателски
Број На Модел На:
Складирање и пакување
Обликот:
Плоштад
Тип:
Складирање Кеси
Складирање и пакување:
Складирање и пакување

Слични производи

Име : Алуминиумска Фолија СтендАП Торба Материјали : Алуминиумска Фолија + ЈП Дебелина : 0.14 mm еден, двостр

Совршен за изработка на накит, ракотворби, костим дизајн, Електронски производи & додатоци итн Материја

СпецификацијаГОЛЕМИНА : 14 * 16 CMПакување : 50 компјутериСликиБило каков проблем,ве молиме слободно да конт

Водоотпорен, повторно запечатува, може да се користат одново и одново Совршен за изработка на накит, рак

Димензија : 5*11+2.3 см, 1.96"x4.33"+0.9" Совршен за храна, ореви, бонбони, снек пакет Материјал : Kraft Хартија во Боја :

Топло Совет : Еден инч е еднаков на околу 2.54 сантиметриДимензии : 12cm*24cm (4.7"*9.4") Материјал : Висок јасност П

Производот Употреба : секојдневниот живот, врз основа на својот добар бариера својства, топлина запечат

Specificatio Материјал : Висок квалитет ЈП Совршен пакување торба за сок, млеко, пиење, желе, оцет, соја сос, вин

Димензија : 17cm*24cm, 6.7"x9.4" Водоотпорен, застане со прозорецот, повторно се запечатува, може да се користат о

SpecificatioГолемина : 13cm*15cm (5.1"*5.9") Материјал : Kraft Хартија во Боја : Кафена Greaseproof, водоотпорен, нестап Најдобро

Една страна јасно позлата алуминиум ziplock торбаСпецификација : Лесно да ја раскинамДебелина : 0.075 mm еден,

6*9cm,200 X Позлата алуминиумска фолија торба топлина запечатува Сребрена металик Aluminized пластични торбичк

50pcs / многу18*30cm,20*30cm 240mic Црни Сјајни Алуминиумска Фолија за Пакување Кеси Застане Патент Торбичка Чај во

Димензија : 10cm*15cm, 3.9"х5.9" Водоотпорен, застане со прозорецот, повторно се запечатува, може да се користат

Specificatio Димензија : 20cm*30cm, 7.9"x11.8" Водоотпорен, застане со алуминиумска фолија, повторно запечатува, може д

Димензија : 14*20cm, 5.51"x7.87" Совршен за храна, кафе, шеќер, прав, Чај долгорочно чување Zip заклучување торба е л

СпецификацијаБесплатен Превозот Транспарентна Пластика Мал плоштад Кутии за Пакување Складирање Кути

100 Компјутери Бела Стендап Kraft Хартија Храна Подарок Перница Со Матирано Прозорец, Патент Затворање Шоп

Големина : 20cm*21cm (7.9"*8.3") Материјал : Kraft Хартија во Боја : Кафена Greaseproof, водоотпорен, нестап Најдобро за пак

Дополнителни Детали : 1,Автозапечатување, кора и се држи, лепило чува содржината безбедна и подесувате д

СпецификацијаГолемина : 7*11cm, 2.8"*4.3"Употреба : Погоден за чување на накит, жад, мали копчето батеријата, би

Употреба : Етерично масло шише Пакување кутија, кармин парфем козметички лак шише подарок пакување кути

Случаен пакет на стил!Нов Стил Висок Квалитет Мини Подарок Пакување / Подарок Пошта / S achet Plastique BonbonМодел

Водоотпорен, повторно запечатува, може да се користат одново и одново Совршен за изработка на накит, рак

Please wait...