0
clear
  • Arrowzoom 50 * 50 * 5 см (19.6 * 19.6 * 1.9 во) 12 компјутери Лепило Рамен Bevel Акустична Пена Плочка Студио Soundproofing Панел KK1055
  • -20%
  • -20%
Arrowzoom 50 * 50 * 5 см (19.6 * 19.6 * 1.9 во) 12 компјутери Лепило Рамен Bevel Акустична Пена Плочка Студио Soundproofing Панел KK1055

Arrowzoom 50 * 50 * 5 см (19.6 * 19.6 * 1.9 во) 12 компјутери Лепило Рамен Bevel Акустична Пена Плочка Студио

DEN 6239.52
DEN 5928.00

Количината на стоката
Тековен


Димензии & Димензија :
50cm X 50cm X 5cm (19.
Ние ви препорачуваме да се купи на различни бои на панели, ние нудиме различни
бои за овие видови на ситуации. Овој звук се апсорбира Полиуретан
пена панел е дизајниран да се намали ехо во средина. Друг
начин е да ги шират надвор рамномерно низ собата. Е овој производ се продава со она што јас треба да се качи/држи на мојот
ѕидовите? Ако не, што на производот треба да се купи да го стори тоа? Тоа доаѓа со Упатство за Инсталација и 4 за СЛОБОДНИ Лепливи ленти. Како можам да го организираме овие околу мојата соба со студиото на набљудувачите? Постојат неколку начини на кои го правиме тоа, еден начин е да се договорат сите
од нив заедно на вашиот ѕид спротивно на вашите монитори. Ве молиме љубезно им даде до 24 за да
48 часа за пена да се врати на својата нормална големина. Акустичната
Панел Пена го подобрува квалитетот на звукот и естетика на било снимањето или
слушање на животната средина.
За најдобар квалитет, повеќето заврши soundproofing вие само треба ова
Нова Акустична Пена! Тоа доаѓа со лепило што го прави погодно
и лесно да се одржи.9 во) Секоја цел содржи : 12pcs Акустична Пена со Лепило, 4pcs СЛОБОДНИ
Селотејп и Упатство за Инсталација. Но, тоа зависи од големината на собата за тоа како
колку тоа ќе го апсорбираат звукот. Висока густина на акустичната пена клеточна структура за максимална бучава загадување на апсорпција. Мерка било области на кои треба да биде поле за намалување на пената и
направи соодветни намалувања (примери ќе биде околу греди,
вратите, или ако краток дел е потребно). Лежеше во Студиото Пена надвор за вашите специфични примена -
имајте на ум дека сакате пена, рамномерно распоредени во текот на
собата. Дали имате различен дизајн и снопови? Yes (да). Зошто да вработи Професионален ако може да се изгради
soundproof соба во вашиот дом себе!.

Детални карактеристики

Сценарија:
Ѕид
Стил:
Модерна
Спецификација:
Single-piece Package
Тема:
Шема
Број На Модел На:
KK1055
Класификација:
За Ѕид
Шема:
Авион Ѕид Налепница
Материјал:
Увезени Висок Квалитет На Пена

Слични производи

Објектот Информации *Производ : Гроздобер Постер или Ретро Сликарство *Материјал : Стариот Krafts Хартија *

материјал : еколошки ПВЦ големина на : 44cm X 46cm57cm X 60cmОваа Decals Се Одлични За Украсување На Ентериерот И Екст

На звук вибрациите се емитува низ воздухот, предизвикувајќи проблеми со бучаватавлегуваат и излегуваа

Објектот Информации *Производ : Гроздобер Постер или Ретро Сликарство *Материјал : Стариот Krafts Хартија *

Продавница со занаети основа Вклучува : метал занаети Керамички crafs Скапоцен камен занаети ....

ОписМатеријал : пвц ѕид налепницаПакување : една opp вреќаЛесно да се примени, лесно да се отстрани без да

Производ Детали : (ние ја поддржуваме било која големина сакате,ако треба customed големина,ве молиме контак

Испорака : 1 Вашата стока се обично со ниска цена декларација за извоз .Ви благодарам многу!2.Враќање & Нап

За ваша погодност дека сите купувачи, исто така, може да изберете агол на знамето.Постојат 2 вид на аглит

Ние обично се користат Кина пост воздух mail / Epack и Русија воздух mail да брод на стоките повеќето земји во с

Пакување ДеталиЕдиница Тип : парчеПакет Тежина : 0.800 kg (1.76 lb.)Пакет Големина : 30cm x 20cm x 20cm (11.81 во x 7.87 во x 7.87 в

Ако купени ставката што сте ја примиле е дефектен, ве молиме контактирајте со нас ПОБРЗО, ние ќе го решат

Производ Детали : Големина на & Цена : (ние ја поддржуваме било која големина сакате,ако треба customed големи

Производ Inforamtion : Број : SYY672 Големина S : 60x46cm M : 74x57cm М erial : Нетоксични ,еколошки ПВЦ Пакување : 1 парче decal+ 1pie

Опис На ПроизводотФункција : Висок квалитет, креативни, договорената, модерен.Декорација : бар, кафе куќ

Објектот Информации *Производ : Гроздобер Постер или Ретро Сликарство *Материјал : Стариот Krafts Хартија *

Pls Забелешка : Драг пријател, вашето задоволство е мојата најголема мотивација Срдечно ве покануваме да

Зошто да вработи Професионален ако може да се изградиsoundproof соба во вашиот дом себе! Мерка било области н

материјал : еколошки ПВЦ големина на : 6.3" w x 3.5" h за секој ,вкупно 25pcsЗа Боја : Бои Може Да Биде Малку Различ

Објектот Информации *Производ : Гроздобер Постер или Ретро Сликарство *Материјал : Стариот Krafts Хартија *

Please wait...