0
clear
  • Arrowzoom Рамен Bevel Лепило Акустична Пена Студио Плочка Звучна Апсорпција Панел 50 x 50 x 5 см (19.6 x 19.6 x 1.9 во) KK1055
  • -20%
  • -20%
Arrowzoom Рамен Bevel Лепило Акустична Пена Студио Плочка Звучна Апсорпција Панел 50 x 50 x 5 см (19.6 x 19.6 x 1.9 во) KK1055

Arrowzoom Рамен Bevel Лепило Акустична Пена Студио Плочка Звучна Апсорпција Панел 50 x 50 x 5 см (19.6 x 19.6

DEN 959.52
DEN 912.00

Количината на стоката
Тековен


На звук вибрациите се емитува низ воздухот, предизвикувајќи проблеми со бучавата
влегуваат и излегуваат од вашата куќа студио. Ве молиме љубезно им даде до 24 за да
48 часа за пена да се врати на својата нормална големина.
Потребни Алатки :
Комунални нож
Straight edge
Лента мерка
Коноп пиштол
Молив или Креда линија
Инсталација Методи :
1. Лежеше во Студиото Пена надвор за вашите специфични примена -
имајте на ум дека сакате пена, рамномерно распоредени во текот на
собата.9 во) ЗАБЕЛЕШКА : се Должи на превозот барање, ние компресирани (вакуум запечатени)
акустичната пена за лесно превозот.
На Полиуретан пена наведени во овие упатства не е Класа оган
номинална материјал и не може да биде прифатливо за комерцијални средини. Помага да се трепет реминисценции и да се намали exfcess одраз и reverberation.
Гарантира :
БЕСПЛАТЕН Превозот
СЛОБОДНИ се Враќа во Светот
100% Пари Гаранција За
Бродови во 2-3 работни дена
Следење на број вклучени за сите нарачки
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
1.
Ова ќе го потиснат мојот глас? Да тоа значително ќе ја. Висок Оган retardant Идеален за употреба во семејство, забава, работното место, индустриска контрола на бучавата. За повеќе идеи
на, можете да ја проверите на Youtube. По сите парчиња се полето сече, се стави на материјал назад во
соодветно на положбата на ѕид или плафон и лесно го одбележи дното
и од страна на каде секое парче ќе биде лесно со молив за да се обезбеди
директно апликација.
Димензии & Димензија :
50cm X 50cm X 5cm (19.
Ние ви препорачуваме да се купи на различни бои на панели, ние нудиме различни
бои за овие видови на ситуации. Овој звук се апсорбира Полиуретан
пена панел е дизајниран да се намали ехо во средина. По производство на пени ќе се подложи на
Звучна Апсорпција Тест. Ги купите овие Нова Акустична Пена сега и да имате совршен
соба да се забавуваат!
Апликации
Auditoriums
Емитување Студио
Компјутер Соби
Опрема Куќишта
Опрема Соби
Се запишани во гимназиите
Пиштол Се Движи
Дома Студијата За Снимање
Дома Театри
Индустриски Објекти
Професионални Театри
Професионални Студијата За Снимање
Складирање Објекти
Општи Инсталација Совети :
Мек Звук Акустична Панел Студио Пена е обично површината монтирани на ѕидовите
во студио и ќе се подобри целокупниот акустична изведба на просторот.

Детални карактеристики

Сценарија:
Ѕид
Стил:
Модерна
Спецификација:
Single-piece Package
Тема:
Шема
Број На Модел На:
KK1055
Класификација:
За Ѕид
Шема:
Авион Ѕид Налепница
Материјал:
Увезени Висок Квалитет На Пена

Слични производи

материјал : еколошки ПВЦ големина на : 6.3" w x 3.5" h за секој ,вкупно 25pcsЗа Боја : Бои Може Да Биде Малку Различ

Објектот Информации *Производ : Гроздобер Постер или Ретро Сликарство *Материјал : Стариот Krafts Хартија *

П : Зошто се толку ниски цени?A : имаме многу талентирани и господар уметници, ние купување илјадници висо

За ваша погодност дека сите купувачи, исто така, може да изберете агол на знамето.Постојат 2 вид на аглит

Објектот Информации *Производ : Гроздобер Постер или Ретро Сликарство *Материјал : Стариот Krafts Хартија *

Опис На ПроизводотФункција : Висок квалитет, креативни, договорената, модерен.Декорација : бар, кафе куќ

Објектот Информации *Производ : Гроздобер Постер или Ретро Сликарство *Материјал : Стариот Krafts Хартија *

Производ Детали : Големина на & Цена : (ние ја поддржуваме било која големина сакате,ако треба customed големи

Објектот Информации *Производ : Гроздобер Постер или Ретро Сликарство *Материјал : Стариот Krafts Хартија *

Прво,ви благодариме за вашата посета на нашата продавница , мора да биде неверојатно ако се дружите во н

Гроздобер Декоративни Дрвени Книга Чување На Кутии Home Art Декорација Книга Екранот МоделПроизвод Прегле

Пакување ДеталиЕдиница Тип : парчеПакет Тежина : 0.800 kg (1.76 lb.)Пакет Големина : 30cm x 20cm x 20cm (11.81 во x 7.87 во x 7.87 в

Објектот Информации *Производ : Гроздобер Постер или Ретро Сликарство *Материјал : Стариот Krafts Хартија *

материјал : еколошки ПВЦ големина на : 44cm X 46cm57cm X 60cmОваа Decals Се Одлични За Украсување На Ентериерот И Екст

Објектот Информации *Производ : Гроздобер Постер или Ретро Сликарство *Материјал : Стариот Krafts Хартија *

4311666128853432 Ѕид Налепници За Детска Соба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче

Производ Inforamtion : Број : SYY672 Големина S : 60x46cm M : 74x57cm М erial : Нетоксични ,еколошки ПВЦ Пакување : 1 парче decal+ 1pie

Please wait...