0
clear
  • Arrowzoom Рамен Bevel Лепило Акустична Панел Soundproof Студио Пена 50 x 50 x 5 см (19.6 x 19.6 x 1.9 во) 6 компјутери Пакет KK1055
  • -20%
  • -20%
Arrowzoom Рамен Bevel Лепило Акустична Панел Soundproof Студио Пена 50 x 50 x 5 см (19.6 x 19.6 x 1.9 во) 6 компјутери Пакет KK1055

Arrowzoom Рамен Bevel Лепило Акустична Панел Soundproof Студио Пена 50 x 50 x 5 см (19.6 x 19.6 x 1.9 во) 6

DEN 2879.52
DEN 2736.00

Количината на стоката
Тековен

Зошто да вработи Професионален ако може да се изгради
soundproof соба во вашиот дом себе!. Мерка било области на кои треба да биде поле за намалување на пената и
направи соодветни намалувања (примери ќе биде околу греди,
вратите, или ако краток дел е потребно). Лежеше во Студиото Пена надвор за вашите специфични примена -
имајте на ум дека сакате пена, рамномерно распоредени во текот на
собата.
Оваа Нова Акустична Панел Пена е направен со Висок Квалитет Увезени Пена. Дали пени се подложи на Звук Апсорпција Тест? Yes (да). Можете да го проверите тоа
4. Висок Оган retardant Идеален за употреба во семејство, забава, работното место, индустриска контрола на бучавата. Линија на материјал со линии ќе се означени во Чекор 3 и притиснете
цврсто против материјал компресирање на пена. Овој звук се апсорбира Полиуретан
пена панел е дизајниран да се намали ехо во средина. По сите парчиња се полето сече, се стави на материјал назад во
соодветно на положбата на ѕид или плафон и лесно го одбележи дното
и од страна на каде секое парче ќе биде лесно со молив за да се обезбеди
директно апликација. По производство на пени ќе се подложи на
Звучна Апсорпција Тест. Ве молиме љубезно им даде до 24 за да
48 часа за пена да се врати на својата нормална големина.
Треба да сакате повеќе лента, можете да додадете повеќе .9 во) Секоја цел содржи : 6pcs Акустична Пена со Лепило, 4pcs СЛОБОДНИ
Селотејп и Упатство за Инсталација.
Потребни Алатки :
Комунални нож
Straight edge
Лента мерка
Коноп пиштол
Молив или Креда линија
Инсталација Методи :
1. Можам спреј бои нив да ги направи малку повеќе привлечни? Можете, но ние нема да ве советува оваа.
На звук вибрациите се емитува низ воздухот, предизвикувајќи проблеми со бучавата
влегуваат и излегуваат од вашата куќа студио. Ги купите овие Нова Акустична Пена сега и да имате совршен
соба да се забавуваат!
Апликации
Auditoriums
Емитување Студио
Компјутер Соби
Опрема Куќишта
Опрема Соби
Се запишани во гимназиите
Пиштол Се Движи
Дома Студијата За Снимање
Дома Театри
Индустриски Објекти
Професионални Театри
Професионални Студијата За Снимање
Складирање Објекти
Општи Инсталација Совети :
Мек Звук Акустична Панел Студио Пена е обично површината монтирани на ѕидовите
во студио и ќе се подобри целокупниот акустична изведба на просторот.

Детални карактеристики

Сценарија:
Ѕид
Стил:
Модерна
Спецификација:
Single-piece Package
Тема:
Шема
Број На Модел На:
KK1055
Класификација:
За Ѕид
Шема:
Авион Ѕид Налепница
Материјал:
Увезени Висок Квалитет На Пена

Слични производи

Производ Детали : (ние ја поддржуваме било која големина сакате,ако треба customed големина,ве молиме контак

Карактеристики : HAOCHU Бренд Име : Платно Сликарство Материјал : Платно Боја : бела црна Големина : 30x45cm,40x60cm,

Објектот Информации *Производ : Гроздобер Постер или Ретро Сликарство *Материјал : Стариот Krafts Хартија *

Апстракт Постер Секси Жена Усна Шарени Слика Платно Ѕид Уметност Дома Декорација Дама Усна Платно Отпе

Објектот Информации *Производ : Гроздобер Постер или Ретро Сликарство *Материјал : Стариот Krafts Хартија *

Кина пост воздух mail : нормално трае од 15 90 работни денови да wordwide и само да им помогнам тешко на decal дел ве

Објектот Информации *Производ : Гроздобер Постер или Ретро Сликарство *Материјал : Стариот Krafts Хартија *

На скицирање е нормално да се направи со молив или некои јаглен, во зависност од уметникот Платно Само, б

Објектот Информации *Производ : Гроздобер Постер или Ретро Сликарство *Материјал : Стариот Krafts Хартија *

Пакување ДеталиЕдиница Тип : парчеПакет Тежина : 1.200 kg (2.65 lb.)Пакет Големина : 30cm x 30cm x 30cm (11.81 во x 11.81 во x 11.81

ОписМатеријал : пвц ѕид налепницаПакување : една opp вреќаЛесно да се примени, лесно да се отстрани без да

Опис На ПроизводотФункција : Висок квалитет, креативни, договорената, модерен.Декорација : бар, кафе куќ

Ние обично се користат Кина пост воздух mail / Epack и Русија воздух mail да брод на стоките повеќето земји во с

Објектот Информации *Производ : Гроздобер Постер или Ретро Сликарство *Материјал : Стариот Krafts Хартија *

Ако купени ставката што сте ја примиле е дефектен, ве молиме контактирајте со нас ПОБРЗО, ние ќе го решат

материјал : еколошки ПВЦ големина на : 44cm X 46cm57cm X 60cmОваа Decals Се Одлични За Украсување На Ентериерот И Екст

Ве молиме изберете една опција кога ќе го купите Dropship наредби директно на вашиот клиент Ние сме одговор

CMYK печатење, исто така, е прифатливо.

Објектот Информации *Производ : Гроздобер Постер или Ретро Сликарство *Материјал : Стариот Krafts Хартија *

Напомена : Рамка : Unstretched, Без Рамка, не се подготвени да се откажамТип : Оваа ставка е отпечатена на платн

За ваша погодност дека сите купувачи, исто така, може да изберете агол на знамето.Постојат 2 вид на аглит

и само да им помогнам тешко на decal дел ве молиме, во спротивно, тоа ќе ја оштети decal кога ќе лупам исклучув

Објектот Информации *Производ : Гроздобер Постер или Ретро Сликарство *Материјал : Стариот Krafts Хартија *

Нови пристигнување Обичај Наруто Платно Свила Ткаенини Постер Обичај Крпа ѕид постер за Дневна Соба До

материјал : еколошки ПВЦ големина на : 6.3" w x 3.5" h за секој ,вкупно 25pcsЗа Боја : Бои Може Да Биде Малку Различ

Please wait...