0
clear
  • Висок квалитет мини ласерско гравирање машина цена AKJ6040
  • -20%
  • -20%
Висок квалитет мини ласерско гравирање машина цена AKJ6040

Висок квалитет мини ласерско гравирање машина цена AKJ6040

DEN 117120.00

Количината на стоката
Тековен

01 mm Max скенирање точноста 2500 DPI Работен напон AC110-220 V ±10%,50-60 HZ температурата на работа 0-45 степен Оперативни влажност 5-95% Минимум обликувањето карактер англиски јазик 1*1mm,Кинески 2*2mm Графички формат поддржан BMP, PLT, ЛИНИЈА, DXF, ПИ Возење систем Lesdshine Ладење режим на Вода за ладење и систем за заштита Асистент опрема пумпа за Вода,Воздух пумпа,Ауспух-фан,Црвена точка покажувачот Карактеристики на висок квалитет мини ласерско гравирање машина цена AKJ6040
1) Широк опсег на примена на индустријата : Рекламна индустрија,Кожа и текстил индустрија,Уметнички и Занаетчиски индустрија,Модел индустрија,Пакување и печатење индустрија и така натаму.Слободен тренинг курс во нашата фабрика. Технички Параметри за висок квалитет мини ласерско гравирање машини цена AKJ6040 Модел AKJ6040 висок квалитет мини ласерско гравирање машина цена AKJ6040 Ласерски тип на CO2 laser цевка Ласерски моќност 80 W,( 60 W,100 W, 130w, 150 W,200 W Изборен) Гравирање површина 600*400mm брзина Гравирање 0-60000mm/мин Сечење брзина 0-40000mm/мин Ресетирање прецизноста на позицијата ≤±0.
2) ги Избира висок квалитет делови :
Стабилноста на диск систем : Leedshine Висока прецизност водич железнички : Hiwin Точна локација на црвено светло систем за позиционирање (Работен век долго леќи и огледала во Сингапур
Побезбедно автоматски систем за заштита на
Сите карактеристика на нашиот ласерско гравирање машина бидете сигурни својот висок квалитет и добри работни перформанси.Машина е прилагодена пред испорака
7.Нашиот тим може да бидат испратени на вашата компанија да инсталирате или да се прилагоди доколку е потребно.Висок квалитет мини ласерско гравирање машина цена апликација *Главната апликација индустрија : неметални материјали како што се двојно боја на колата, акрилик, стакло, стакло, дрво, бамбус, гума, пластика, керамика,органска храна,облека,хартија,кожа,мермер,гранит,жад,плочки и слично.

Детални карактеристики

CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Бренд Име:
ACCTEK
Број На Модел На:
AKJ6040 висок квалитет мини ласерско гравирање машина цена akj6040
Тип:
Ласерска Обработка
ласерски цевка:
RECI
Ласерски Моќ:
80W
Работната маса:
Саќе/нож
контролирање на софтвер:
Rdcam контролер
Огледала:
Сингапур леќи и огледала
Брзина Гравирање:
0-60000mm/мин
сечење брзина:
0-40000mm/мин
Температурата На Работа:
0-45 степен
Графички формат поддржан:
BMP, PLT, ЛИНИЈА, DXF, ПИ

Слични производи

1 L Автоматско Подмачкување пумпа 220 V Дигитални електронски Тајмер Масло Пумпа Параметар : Напон : 220 VAC 1Ф

Ако се воведе вашите пријатели на нашата продавница, тој може да се добие попуст Откако возачот темпера

Ние го задржуваме правото за продажба на статијата на другите ако нема плаќање е направен од 3 работни д

CO2 ласерот гравирање и машина за сечење на леќите Zn Se,со дијаметар од 20mm, фокусна должина 50.8 mmМатеријал :

(1000dpi) Напојување : 110 V / 60 Hz за САД, Канада, Јапонија и др.Повлечете синџир дизајн,повеќе точни Ако не может

Lonati GL61 Q GL615 GL616 F Чорапи Машина Користат Пломби 0346360Плаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

1 PC Вештачки одбор нула тестер MMH5 табела вештачки одбор нулатестирање на машинаСликата покажува : Опис :

comОбрнете внимание на : вакуум маса со вакуум пумпа4.Прашина колекторПримероци се покаже слика : Нашата

намалување;*.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.and К

Работни Примероци : Мебел : дрвени врати, кабинети.Машина детали од 1530 дрво сечење cnc машинаПараметар од 1

Вештачки одбор нула тестер MMH5 табела вештачки одбор нула тестирањемашинаСликата покажува : Опис : Тоа е

Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса на alibaba е точно Ако објектот е дефектен, ве молиме д

Најдобро вода за ладење вретено 1500x3000mm хоби cnc рутер>>>Исто така, имаме и други боја и друг вид може да изб

Ние не сме одговорни за било погрешно или undeliverable адреси во Најголем дел од времето ќе пристигнат на вре

CO2 ласерот гравирање и машина за сечење на леќите Zn Se,со дијаметар од 20mm, фокусна должина 63.5 mmМатеријал :

Воздушна пумпа8.Увозни давачки,даноци и вашите локални такси не се вклучени во цената или превозот надо

Тоа може да ви помогне да интуитивно да научат CNC знаење.2 KW гравирање машина параметри : Машина Димензии8

Клиенти купите со нас значи дека тие се читаат и знаат превозот пати и се однесуваат на политиката.Плаќа

220 V 750 W издувните фан воздушниот компресор центрифугални компресор среден притисок помал шум за CO2 laser eng

6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање пр

46pcs Balusters и колона 3 D STL модел за врежан слика cnc Рутер машина Engraver Art Cam мермерен столб Модел дизајнКога ќе

Сите пакетот да Русија треба целосен назив(име +средно име +презиме )НаплатаКога имате колет, а не се зад

ИЛИ, можете да изберете да имате замена.Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!.2)

Следење на број ќе излезе во рок од 3 дена Ние секогаш ќе прогласи пониска вредност за да се избегне дано

1pcs / многу Голема Чаша Машина Метална РачкаНамалување Дебелина : 615 MMУпотреба : Стакло СечењеДобредојдов

оваа лежишта се користи на 3kw вретено.ќе добиете 3 еез лежишта.не продажба одделно.Само продажба на клиен

Чадот цевка6.Применливи Индустрија : Оваа машина е погоден за професионален корисник за своите перформа

Please wait...