0
clear
  • Бесплатен Превозот 48V 750W Bafang Freehub Касета Масти Гума Задна Моторни Тркала Електричен Велосипед Ebike Конверзија Колекции 175mm 190mm
  • -20%
  • -20%
Бесплатен Превозот 48V 750W Bafang Freehub Касета Масти Гума Задна Моторни Тркала Електричен Велосипед Ebike Конверзија Колекции 175mm 190mm

Бесплатен Превозот 48V 750W Bafang Freehub Касета Масти Гума Задна Моторни Тркала Електричен Велосипед Ebike

DEN 22320.00

Количината на стоката
Тековен

BAFANG 48 V 750 W Freehub Масти Гуми Касета Задните Тркала 175mm или 190mm Ebike Конверзија Комплет 1. Се применува за E-Велосипед, E-скутер, E-Tricycle и така натаму 2. Компактен,ниско ниво на бучава и долг работен век 3. Ниска струја, висока ефикасност, enery за заштеда на енергија и долго возење растојание 4. Бесплатно одржување со спојки и планетарни опрема 5. Брзо ослободување кабел + продолжетоци кабел, многу лесно да се отстрани тркала од ebike 6. Внатрешни брзина сензор (сала сензор, контролорот мора да го поддржуваат) 7. Сертификат : CE, CCC, EN15194, ИСО 9001 : 2000 1 8 Fun Моторни 48 V 750 W Касета Freehub Задните Тркала. 2 Контролер (Вклучува крстарење функција и вртежен момент сензор симулиран) 3 5-Ниво PAS LCD3 Екранот (капацитетот на Батеријата индикатор за Батеријата напон за Осветлување и фарови Еден патување време Вкупно патување време Власта се прикаже на животната Средина температура Ограничување на Брзина 6 Km/H притисни асистент Јава брзина(метрички) Trip distance Вкупно растојание крстарење функција) 4 Полу-Бар Гас со електрично заклучување (24/36/48/60/72 V Универзална Напон) 5 1 пар (2 парчиња) Кочница Држела 6 вртежен момент Сензор Симулирани/PAS (Педалата Асистент Сензор) 7 Батеријата Поврзување Подигнат + Контролер Торба Достапни Големина на Тркало : воланот големина доаѓа со 20", 24", 26" ве Молиме наведете вашиот големина на тркало. Ви благодариме за вашата поддршка. Мирен и Сигурен Brushless Насочена Центар Мотор (36 V, 48 V) Моторни Спецификации : 48 V 750 W Висока Моторни Ефикасност : >85% Брзина : 0-45km Засилен Велосипед rim посебно за e-велосипед Кочница : поддршка на 6-дупка тип на диск кочница Центар осипување ширина : 175mm или 190mm Freehub Мотор (поддршка 8-10 брзина касета) G. W. : 13kgs, Обем : 0.09 cbm
Царина/данокот не е вклучено во тоа,ние не сме одговорни за тоа,купувачите се одговорни за какви било царински давачки/даночен ако се случува.

Детални карактеристики

боја:
20inch 175mm, 24inch 175mm, 26inch 175mm, 20inch 190mm, 24inch 190mm, 26inch 190mm
Бренд Име:
CONHISMOTOR
Тип На Мотор:
Brushless Опрема Центар Мотор
Wattage:
> 400w
Напон:
48V
дизајн:
Brushless
производител:
BAFANG
Моторни:
750W Brushless Насочена
Тип На Мотор:
касета
Центар Осипување Ширина:
175mm 190mm Факултативна
Максимална Струја на Контролер :
25A
PAS:
8 Магнети
LCD модел:
LCD3 со Регенеративни Функција
Пригушување со Клуч :
Yes
Големина На Тркало:
20 24 26
Пакетот Вклучува:
монтирани моторни тркала, контролер, lcd, гас, местење, кочница, брзина

Слични производи

250 W 36 V пред brushless опрема високабрзина на мотор ,електричен велосипед моторнашето верување е услуга ,осно

Фабрика цена & Висок квалитет9.Не ја користите или ја напушти батеријата во близина на извор на топлина к

3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се п

Следниве или слични оддалечените области,како што се Јужна Америка, Хрватска, Бразил и латинска Америка

Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку сигурна исплата процесили зачувам Долг животен циклу

Времето за испорака е обично 812 дена по испраќањето Клетки степен клетки за да бидете сигурни дека бате

Li Fe PO4 Батеријата Е нова енергија,Тоа нема да предизвика загадување,Тоа не произведува експлозија,Долг ж

Ако немате било потребно,ние ќе испрати3 PIN Порта as default можете да изберете кој сакате.Нема потреба да се

Батеријата треба да бидат подредени во чиста, сува околност и обвинет за да се полни со полнач на секои д

3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се п

Долг животен циклус, Без меморија, животна средина пријателски Долг циклус живот; Што изразува циклус ж

5000w електричен велосипед центар моторни фото17" 18" 19" алуминиумски легури мотоцикл rim со QS V3 5 KW моторни трк

Но, ние ќе ги прогласи разумен ниска вредност да им помогне на купувачот да ја намалиВремето за испорака

Клетки степен клетки за да бидете сигурни дека батерии со висок и со полн капацитет2.таму можеби имаат в

3" електричен скејтборд hoverboard Моторни полнење на Smart Control Skatebaord Моторни комплет електричен скејтборд Мот

Please wait...