0
clear
  • за 1-8S Lipo/Li-ion/Fe Батеријата Напон 2IN1 Тестер Низок Напон Аларм Ѕвончето
  • -20%
  • -20%
за 1-8S Lipo/Li-ion/Fe Батеријата Напон 2IN1 Тестер Низок Напон Аларм Ѕвончето

за 1-8S Lipo/Li-ion/Fe Батеријата Напон 2IN1 Тестер Низок Напон Аларм Ѕвончето

DEN 47.52

Количината на стоката
Тековен


за 1-8 S Lipo/Li-ion/Fe Батеријата Напон 2 IN1 Тестер Низок Напон Аларм Ѕвончето
Ако ви требаат повеќе квантитет,pls контактирајте со нас.
Напомена : Следење не на Sun You Економски Воздух Mail може да се провери тука global.cainiao.com.
Карактеристики :
Се користи за 1-8 S Lipo/Li-ion/Li Mn/Живот
Спецификација :
Напон, детекција прецизност : +_0.01 V.
Единицата на напон се прикаже спектар : 0.5~4.5 V
Вкупниот напон се прикаже спектар : 0.5~36 V
1 S тест на владата напон спектар : 4-15 V
Нисконапонски аларм во режим за 2-8 S
Алармот се постави вредност опсег : OFF~2.7~3.8 V
Големина : 40mm x 25мм x 11mm
Оригиналната кутија : НИКОЈ
Нето тежина : 9g
Пакет тежина : 15g
Боја : Црвена
Пакет Содржина :
1 x 1-8 S Батеријата Напон 2 IN1 Тестер Низок Напон Аларм Ѕвончето

Детални карактеристики

Тип:
Електронски Уред Батеријата Тестер
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
1-8S Батеријата Напон 2IN1 Тестер Низок Напон Аларм Ѕвончето

Слични производи

9999 kΩD0.5 Hz 63 HzМоќност≤20 VAДимензија(W×H×D)280mm x 88mm×320mmТежинаприбл.9999 мфR,Рс,Rp,X,Z0.3инчен TFT екран во бојаМемори�

Mastech M266 C Дигитални Менгеме Метар Multimetro Digitais Преносни AC Струја amperimetro Напон, Отпор Дијагностички Тестера�

Топла Продажба Професионални Менгеме Hitester 1000 A Hitester Дигитални AC Тестер Метар Висока Чувствителност True RM

3, со цел да се постигнат оптимални мерење на точност, овој voltmeter да се измери напон според различни позиц

AC / DC Авто Откривање 5.Двоен Дисплеј V+Hz, A+V,KW+PC,KVA+KVAR Спецификации : AC+DC Вистинската Моќ (Фактор на Моќ 0.4"(W) x 18

Капацитетот на батеријата Следи Панел Метар LCD Зелена Светлото на Индикаторот за Батеријата Тестер за 12

5 V минијатурни клеткиТри резултат : црвено=замени, жолта=ниска моќност, зелени=добраАко игла не се движи,

1 A / m V AC + / 1 (Освен некои земји и APO / FPO).Висока Резолуција DC 1m A, AC 0 Вие мора да му кажете ни што дефектот е и

14159θ(Сте)180.1%Мерење на брзинаБрз : 20, Med : 10, Бавни : 2.5 кгСпецификацииМерење на функцијаТест параметар|Z|,C,R, X

НеКонтактирајте со наменета За детектира 90 V~600 V AC Напон / ѕвончето ДОВЕДЕ и ѕвончето аларми Напон, детек�

Дигитален Панел Калибрирање Менгеме Метар MS2000 B Voltmeter Ammeter Менгеме Multimeter

Карактеристики : Ултрапрецизност Ниска startup напон, црвена минимум 4.5 V, зелена минимум 4.7 V, сина минимум 5.0

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет се Насочат дизајн и многу преносни Overrange заштита за сите движи Accuacy �

01%+2m VОптоварување стабилност≤0.Главни КарактеристикиНапон и струја се две високопрецизен дигитален LED

Нови Професионални Мултифункционални Дигитални ADSL2+ Тестер / ADSL Тестер / ADSL Инсталација Висок Квалите�

Карактеристики : 1 Се повлече тип на Капакот на Батеријата, го прави лесно да ја замените батеријата2...

Ние само брод да се потврди цел адреси.) Auto Power Off 30 минути LCD ажурирање го оценувате 2 пати / sec Оперативни

Три жици дигитални voltmeter,мини големина,со пресврт заштита Мерење на напон во опсег 0100 V, треба DC3.030 V надво

Please wait...