0
clear
  • HoldPeak HP-856A Дигитални Правец на ветер Волумен Воздух Метар Anemometer USB Линк за да PC /Рачни на Податоци со data Logger и футрола
  • -20%
  • -20%
HoldPeak HP-856A Дигитални Правец на ветер Волумен Воздух Метар Anemometer USB Линк за да PC /Рачни на Податоци со data Logger и футрола

HoldPeak HP-856A Дигитални Правец на ветер Волумен Воздух Метар Anemometer USB Линк за да PC /Рачни на Податоци

DEN 2380.80

Количината на стоката
Тековен


Производ Информации :
Точка Име : Hold Peak HP-856 A Anemometer
Бренд : Hold Peak
Производителот : ZHUHAI JIDA HUAPU ИНСТРУМЕНТ CO., LTD.
Основната Функција :
Правец На Ветер Тест
Правец На Протокот Тест
Температурата На Воздухот Тест
Назад Светлина
Авто затвори
Правец На Ветер Единица Избор
Min/Max/(2/3) Max/Просечна/моментална Вредност
Data Hold
Податоци Евиденција (600 Групи)
Температурата Единица Избор
Поврзете на КОМПЈУТЕР преку USB
Во Реално Време Мерка
Спецификација За Производ :
Производ Слика :
Пакет Се Вклучени :
Hold Peak HP-856 A Anemometer x 1 USB Кабел x 1 CD Софтвер x 1
Внимание : Кина Пост Воздух Mail, e Packet и e EMS не дозволуваат да брод од CD. Ве молиме испратете ни го вашиот Email кога на плаќање, ние ќе испрати CD датотека за вас. Тоа е вози датотека на Anemometer линк за да Компјутер. Англиски јазик Прирачник x 1 за Носење x 1
Внимание : Поради Кина Пост Превозот по Правило, тоа не содржи информации за батеријата и батеријата тип е 9 V.
Сервис и Превозот :
1. 100% Задоволството на Gurantee : Ако постојат било какви прашања, негативни преглед не може да се реши проблемот, ќе ве молам ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативен фидбек или од преглед ? Ние и ветуваме дека ние ќе мора да реши за тебе.
2. Кина Пост Воздух Mail и e Packet се на најевтиниот начин за пакет кој тежина е помала од 2 кг и не вклучуваат батеријата.
EMS Изразат испорака обично трае 3~5 работни дена зависи од coutry доставени до.

Детални карактеристики

Бренд Име:
HoldPeak
Број На Модел На:
HP-856A

Слични производи

thichness на супстрат : 0 Ве молиме, ве молиме контактирајте со нас пред исплата Сите пораки ќе бидат одговоре

Корисникот калибрација функција.Преглед димензии : 212m ×80mm×32милиметриГЛАВНАТА АПЛИКАЦИЈАНема...

GM210 Мини Дигитален Филм Метал Дебелина Мерач 01800um Плоча Филм Дебелина, Ширина Мерење Мерење се движи : 0~180

во индустриина нафта, бродоградба,моќ станица,и машинско производство За било какви прашања, прашања ил

Димензии : 198*85*45mm 13.8 MPH ЈУГ ±5%+0 Апликации : тестирање на Животната средина, Воздух, транспортери, Протокот

Увезени чип собранието на усвојување на напредни увоз на технологија на обработкаКомпактна структура,

Карактеристики : Направени од екстра јаки композити од карбонски влакна.Издржливи Linght тежина сакате да

Примена : портабилен инструмент кој може да се изврши onсајт цврстина тест на меки метали во согласност с

Професионални Colorimeter Мерење на Геометриска Структура 8 / d Преносни Боја Метар Тестер

Резултат на misjudgment нема да бидат произведени 4 споредба функција На горната и долната граница отстапува

Во случај на објектот функционираат под правилна употреба на упатството за време на гаранцискиот перио

MASTECH MS6252 B Дигитални Anemometer Правец на ветер Метар Воздух за Јачина на Собна Температура Влажност Тестер С

Карактеристики : Мерење на дебелина на накит кожа лим хартија филм жица и слични материјали.

ZJMZYM Нови Пристигнување LX1010 BS Дигитални Photometer 3 1 / 2 Цифра LCD ДисплејPhotometer Рачни Luxmeter 1 ~ 100,000 Лукс Светлина

Тоа е погоден за сите видови на вртежен момент мерење и прилагодување компоненти обратна деструктивни

EC771 FN Дигитални Дебелина Мерач Слој Метар Ширина Мерен Инструмент Боја Electroplated Слој Дебелина Мерка Прои

Please wait...