0
clear
  • Турбо Кертриџ CHRA TD025 49173-06503 49173-06501 49173-06500 Турбополнач За ОПЕЛ Astra G Corsa Combi Комбо Meriva Y17DT 1.7 L
  • -20%
  • -20%
Турбо Кертриџ CHRA TD025 49173-06503 49173-06501 49173-06500 Турбополнач За ОПЕЛ Astra G Corsa Combi Комбо Meriva Y17DT 1.7 L

Турбо Кертриџ CHRA TD025 49173-06503 49173-06501 49173-06500 Турбополнач За ОПЕЛ Astra G Corsa Combi Комбо

DEN 6239.52
DEN 5616.00

Количината на стоката
Тековен


- Опис на производот Турбо Кертриџ CHRA Јадрото на TD025 49173-06503 49173-06501 49173-06500 49173-06601 Турбополнач За "ОПЕЛ" Astra G H ;Corsa C ;Combi Комбо H Meriva Моторот : Y17 DT 1.7 L 75 HP 80 HP 1999 - Турбо Модел : TD025 Дел Број : 49173-06503 49173-06500 49173-06501 49173-06601 ОЕМ Број 98102367 860148 8971852412 8600368971852413 860036 97185241 97185241 5860012 Апликација возило : За "ОПЕЛ" За Опел Astra G H ;Corsa C; Combi Комбо H;Meriva 1999 - 1.7 L Примена на моторот : Y17 DT Y17 DT(L) 1.7 L 75 HP 80 HP 1. За Опел Astra G 1.7 CDTI 80 HP 59 KW Y17 DT(L) 2003-04 2. За Опел Astra G 1.7 DTI 75 HP 55 KW Y17 DT(L) 1999-03 3. За Опел За "ОПЕЛ" Meriva 1.7 L Y17 DT 2003-05 4. За Опел За "ОПЕЛ" Combi 1.7 L Y17 DT 2001-05 5. За Опел Corsa C 1.7 ДИ 65 HP 48 KW Y17 DT(L) 2000-03 6. За Опел Corsa C 1.7 ДИ 75 HP 55 KW Y17 DT(L) 1999-03 7. За Опел Комбо H 1.7 CDTI 75 HP 55 KW Y17 DT(L) 1999-05 8. За Опел Astra H 1.7 CDTI 80 HP 59 KW Y17 DT(L) 2004-05 - - Турбо Модел TD025 M Дел Број 49173-06501 CHRA 49173-08700 Претходната Верзија 49173-06500 49173-06503 49173-06511 OE Број 8971852413 860036 97185241 98102367 860148 8971852412 860036 97185241 5860012 Опис За "ОПЕЛ" За Опел Astra Corsa Combi Комбо Meriva 1999 - 1.7 L Мотор Y17 DT Y17 DT(L) 1.7 L 75 HP 80 HP 1.7 L / 4 L
Гориво
Дизел -

Детални карактеристики

DIY Материјали:
Металугрија
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
49173-06500 За Опел Astra Corsa Комбо Y17DT 1.7 L DTI CDTI ДИ
Објектот :
TD025 TD025M Турбополнач Турбо Кертриџ CHRA100% НОВИ
Дел Број:
49173-06503 49173-06500 49173-06501 49173-06603 49173-06601
OE БР. :
98102367 860148 8971852412 860036 8971852413 860036 97185241
Апликацијата возило :
За ОПЕЛ За Опел Astra G H Corsa C Combi Комбо H Meriva 1.7 L
Примена на моторот :
Y17DT Y17DT(L) Y17DL 1.7 L 75HP 80HP 1999 - 97185241 5860012
Дел Број ..:
49173 06503 49173 06500 49173 06501 49173 06603 49173 06601
Ладење :
Масло за ладење или Масло за подмачкување само
Модел:
49173 06500 За Опел Astra Corsa Комбо Y17DT 1.7 L DTI CDTI ДИ
Дел Број .:
4917306503 4917306500 4917306501 4917306603 4917306601

Слични производи

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет Направени од ХССCo, термичка обработка на тоа, висока цвр

0*20*5mm влажни резба&сечење дијамант видов ножеви за mansory резба Видов Категорија : Камен универзална виде н

Шум на ова место се должи на улогата и позицијата на перница,Тоа може ефикасно да се избегне повеќето од

wyприклучокstartЖешка Стока$17.85 $беа 25,5$59.40 $84.86$28.69 $47.81$10.50 $14$40.25 $57.5$45.49 $64.99wyприклучоккрајdianxiaobao_1dianxiaobao_2 GOXAWEE

Опис на производот Бесплатен Превозот Турбо Wastegate Actuator GT1749 V 713673 7136735006 S 7136730006 7136730005 7136730004 7136730003 7136730002 03825

Бутик Електрични чекан вежба средината Алуминиум седиште додатоци за Bosch GBH226 / 26 DRE Одговара за Бош Модел

Накит Алатки се Занимава Крајот во: 01 Дена 23 : 59 : GOXAWEE Злато Позлата Пенкало Позлата Систем Позлата Пенк

Карактеристики : Кобалт обложени да се намали триењето и водење на температурата, да го продолжат својо

Ние нудиме широк спектар на турбополнач и во однос производи.масло излегуваат во јавноста ,Турбина школ

Забелешка 1、ист број на дел може да се користи за различни машини 2、се споредат димензии се замени дел с

Опис на производот Бесплатен Превозот Турбо Core Кертриџ CHRA GT1749 V 713673 7136735006 S 7136730006 7136730005 7136730004 7136730003 7136730002

Врз основа на досегашното искуство Купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нив

35 mm месо тело 25мм Свиња Грива Четка Т Форма Паралелно Четка Jade Bodhi Ореви Јазот Чистење Полирачмесо тело г

Ако би сакале да знаат каде објектот е,ќе следење на линкот 17 TRACK Ве молиме да се разбере.Ние ќе ви помогн

Карактеристики : 100% квалитет и Сосема нов Круг во форма на четка со јаглероден челик жица влакната Идеал

1" ХСС 6542 М2 Нерѓосувачки Челичен Лим со Голема Брзина Челик, Метални Легури Дупка Видов Секачи БЕСПЛАТЕН

OOTDTY Мини Рака Вежба DIY Струг Притиснете 555 Моторни w / 1 / 8" Чак+ Монтажа Заградата 1236 V Нови 2017Опис : Боја : Ц

Ние ќе ви помогнат да проверите дали има било какви проблеми на нов поредок.Напомена : Ве молиме секогаш

4 TSI 20052009 година 140 HP БЛГ / BMY Продавница Грижа за корисници1.4 L TSI Турбополнач Турбо модел : K03 VP58 0152 0162 0248 0099

JONSBO GA01 екранот заградата база сите алуминиум заградата / зајакнато стакло прозрачна платформаНа GA01 ек

Опис на производот Турбо Кертриџ CHRA Јадрото на K03 53039880018 5303970018 9632427880 0375 A6 За Citroen Xantia 2000 За Peugeot 406 2.0 L HDi 199801

Опис на производот Бесплатен Превозот Турбо 100% Нови За ISUZU НПР W4 W5500 Камион 19881994 4 BD1 T 4 BD2 T 3.9 L D TB2518 466898 4668985

Please wait...