0
clear
  • Турбо Кертриџ CHRA Core K03 53039880018 5303970018 0375A6 0375E4 За Citroen Xantia За Peugeot 406 98 - DW10ATED RHZ 2.0 L HDi
  • -20%
  • -20%
Турбо Кертриџ CHRA Core K03 53039880018 5303970018 0375A6 0375E4 За Citroen Xantia За Peugeot 406 98 - DW10ATED RHZ 2.0 L HDi

Турбо Кертриџ CHRA Core K03 53039880018 5303970018 0375A6 0375E4 За Citroen Xantia За Peugeot 406 98 - DW10ATED

DEN 6143.52
DEN 5529.00

Количината на стоката
Тековен

Опис на производот Турбо Кертриџ CHRA Јадрото на K03 53039880018 5303970018 9632427880 0375 A6 За Citroen Xantia 2000 За Peugeot 406 2.0 L HDi 1998-01 Моторот : DW10 ATED RHZ 109 HP Турбополнач Турбо Модел : K03 0018 Дел Бр. : 53039880018 53039700018 5303-988-0018 5303-970-0018 ОЕМ Бр. : 9632427880 0375 A6 0375 E4 3750000 Примена : За Citroen Xantia 2000 За Peugeot 406 1998 2.0 HDi 1998-2001 Моторот : DW10 ATED RHZ 2.0 L 109 HP 110 HP Ладење : Масло за ладење или масло за подмачкување Примена : 1.За Peugeot 406 2.0 HDI DW10 ATED/RHZ 109 HP 1999 - 2.За Citroen Xantia 2.0 HDi DW10 ATED/RHZ 109 HP 1998-2001 Турбо Модел K03-1875 EXE4.81 KCAXD Дел Број 53039880018 53039700018 OE број 9632427880 Година 1998-2007 Опис За Peugeot Xantia За Peugeot 406 CHRA 53037100514 Мотор DW10 ATED, DW10 ATED / RHZ Зафатнина 2.0 L, 1997 кзм KW 80/109 ВРТЕЖИ во минута Max 4000 Гориво Дизел Агол (компресор домување) 100 Агол (турбина за домување) 210 Имајќи Домување 53041500006/53041510002 $58.40 Турбина Домување 53031009070/53031009037 Компресор Покрие 53031015026/53031015032/53031015037 Турбина Домување AR 4 Actuator 58251105000 Settings Wastegate (притисок) - 0.50 bar Settings Wastegate (лифт вратило) 12.0 mm ЗАБЕЛЕШКА Интеркулер Апликации 1998-07 За Citroen Xantia HDI со DW10 ATED Мотор 1998-07 За Peugeot 406 HDI со DW10 ATED Мотор

Детални карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
K03 53039880018 За Citroen Xantia За Peugeot 406 DW10ATED 2.0 L HDI
DIY Материјали:
Металугрија
Објектот:
K03 0018 018 турбополнач Турбо Кертриџ CHRA Core
Дел Број:
53039880018 53039700018 5303-988-0018 5303-970-0018
Дел Број .:
5303 988 0018 5303 970 0018
OE БР.:
9632427880 0375A6 0375E4 3750000
Апликацијата возило :
За Citroen Xantia 2000 За Peugeot 406 1998 2.0 L HDi 1998-2001
Примена на моторот:
DW10ATED RHZ 2.0 L 109HP 110HP
Ладење :
Масло за ладење или Масло за подмачкување само
Гаранција:
12 месеци трговија на Големо
Модел:
K03 53039880018 За Citroen Xantia За Peugeot 406 DW10ATED 2.0 L HDI

Слични производи

4 TSI 20052009 година 140 HP БЛГ / BMY Продавница Грижа за корисници1.4 L TSI Турбополнач Турбо модел : K03 VP58 0152 0162 0248 0099 �

Шум на ова место се должи на улогата и позицијата на перница,Тоа може ефикасно да се избегне повеќето од

1" ХСС 6542 М2 Нерѓосувачки Челичен Лим со Голема Брзина Челик, Метални Легури Дупка Видов Секачи БЕСПЛАТЕН

Опис на производот Турбо Поправка Комплет обнова колекции За АУДИ А3 "ФОЛКСВАГЕН" JETTA GOLF V PASSAT Touran 2003 BKD AZV

Ние ќе се потрудиме да ги решат проблемите и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.Било увозни �

Опис на производот Бесплатен Превозот Турбо 100% Нови За ISUZU НПР W4 W5500 Камион 19881994 4 BD1 T 4 BD2 T 3.9 L D TB2518 466898 4668985

Ние ќе ви помогнат да проверите дали има било какви проблеми на нов поредок.Нашите работното време е од 0

Опис на производот Турбо Core Кертриџ CHRA GT1749 V 713673 7136735006 S 7136730006 7136730005 7136730004 7136730003 7136730002 038253019 N За АУДИ А3 За

34mm Biметал Осцилирачки Multimaster Алатки Видов Ножеви за сечење металНож за Сечење длабочина : 40mmНож за Сечењ

0.76" ХСС 6542 М2 Нерѓосувачки Челичен Лим со Голема Брзина Челик, Метални Легури Дупка Видов Секачи БЕСПЛАТ�

Опис на производот Турбо Поправка Комплет обнова комплет За Ауди А3 Седиште Леон Толедо II "Шкода" Octavia За

Повратни информации : Вашата повратна информација е од исклучително значење за нас.

Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход Ние не гарантира испорака време на сите меѓу

35 mm месо тело 25мм Свиња Грива Четка Т Форма Паралелно Четка Jade Bodhi Ореви Јазот Чистење Полирачмесо тело г

wyприклучокstartЖешка Стока$17.85 $беа 25,5$59.40 $84.86$28.69 $47.81$10.50 $14$40.25 $57.5$45.49 $64.99wyприклучоккрајdianxiaobao_1dianxiaobao_2 GOXAWEE �

Увозни давачки и даноци не се вклучени во точка цена.3 mmБројот на тркала остава : 10Агол : Компресор : 150mm Ту

Опис на производот Бесплатен Превозот Турбо Wastegate Actuator GT1749 V 713673 7136735006 S 7136730006 7136730005 7136730004 7136730003 7136730002 03825

HPKG ПРОДАВНИЦА ЌЕ ОБЕЗБЕДИ НАЈДОБРА УСЛУГА ЗА ВАС*213mm Капацитет Keyless 1 / 220 UNF Планината Spanner Вежба ЧакКапац�

ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ.Ве молиме имајте во предвид дека сите дополнителни царински давачки, брокерски, такс

JONSBO GA01 екранот заградата база сите алуминиум заградата / зајакнато стакло прозрачна платформаНа GA01 ек�

Накит Алатки се Занимава Крајот во: 01 Дена 23 : 59 : GOXAWEE Злато Позлата Пенкало Позлата Систем Позлата Пенк�

Please wait...