0
clear
  • Турбо Поправка Комплет обнова GT1749V 713672 713672-5005S 713672-0005 713672-0003 038253019C 038253019CX 038253019CV 038253019CV500
  • -20%
  • -20%
Турбо Поправка Комплет обнова GT1749V 713672 713672-5005S 713672-0005 713672-0003 038253019C 038253019CX 038253019CV 038253019CV500

Турбо Поправка Комплет обнова GT1749V 713672 713672-5005S 713672-0005 713672-0003 038253019C 038253019CX 038253019CV

DEN 1415.52
DEN 1274.00

Количината на стоката
Тековен


Опис на производот Турбо Поправка Комплет обнова комплет За Ауди А3 Седиште Леон Толедо II "Шкода" Octavia За Фолксваген "ФОЛКСВАГЕН" Голф IV AHF ALH ЗНМ AUY 1.9 L TDI GT1749 V 713672 713672-5006 S 713672-5005 S 713672-0005 713672-0004 713672-0003 713672-0002 Турбополнач Турбо Модел : GT1749 V Дел Бр. : 713672-5006 S 713672-5005 S 713672-0005 713672-0004 713672-0003 713672-0002 713672-0001 ОЕМ Бр. : 038253019 C 038253019 CX 038253019 CV 038253019 CV500 038253019 CV225 Примена : За АУДИ А3;Седиште Леон Толедо II; "Шкода" Octavia јас; За Фолксваген Буба Golf IV 1.9 L Моторот : AHF ALH ЗНМ AUY PD UI 1.9 L TDI Ладење : Масло за ладење или масло за подмачкување само за Апликација : Турбо Модел GT1749 V(S1) Дел Број 713672-5006 S Претходната Верзија 713672-0002, 713672-0003, 713672-0004, 713672-0005, 713672-5005 S OE број 038253019 C, 038253019 CV500, 03 G253016 N, 038253019 CV225 Година 2000-2006 Опис За Audi A3,За Седиште Леон,За Фолксваген Буба, Golf IV CHRA 433395-0020 (433395-0040) Мотор PD UI, ALH, AHF, ЗНМ, AUY Зафатнина 1.9 L, 1896 кзм, 4 CYL KW 81/85 ВРТЕЖИ во минута Max 4000 Агол (компресор домување) 177 Агол (турбина за домување) 90 Имајќи Домување 433145-0005/722282-0002 Турбина Тркала 434533-0002/434533-0039 Комп. Тркала 434812-0001/434812-0002 Задната плоча 700593-0006 Топлина Shield 433112-0001 Удар Комплет 732248-0003/732252-0001 Услуга за Полнење, Големи 732248-003/732245-0001 Турбина Домување AR VNT1 Actuator 434855-0015 Settings Отпад портата на вредноста (притисок) 0.224-0.229 bar Settings Отпад порта (лифт вратило) 0.5-4.0 mm Заптивка издувната цевка 210664 Заптивка (турбина штекер) 210311 Заптивка (масло штекер) 210243 Заптивка actuator EGR 210313 Апликации 2000-06 За Ауди А3 TDI со PD UI Мотор 00-06 За Седиште Леон TDI S со PD UI Мотор 00-06 За Фолксваген Голф TDI со PD UI Мотор 1996-2003 За Audi A3 1.9 TDI (8 L) Мотор ALH, AHF 1997-2001 За Audi A3 1.9 TDI (8 L) Мотор ALH, AHF 1999-2005 За Седиште Леон 1.9 TDI Мотор ALH, AHF 1999-2003 За Седиште Толедо II 1.9 TDI Мотор ALH 1999-2004 за Седиште Толедо II 1.9 TDI Мотор AHF 1997-2007 за "Шкода" Octavia јас 1.9 TDI Мотор ALH, AHF 1998-2004 За Фолксваген Буба 1.9 TDI Мотор ALH, AHF, ЗНМ, AUY 1998-2004 за "Фолксваген" Бора 1.9 TDI Мотор LH, AHF, ЗНМ, AUY 1997-2003 За Фолксваген Голф IV 1.9 TDI Мотор ALH, AHF

Детални карактеристики

is_customized:
Yes
DIY Материјали:
Металугрија
Број На Модел На:
За Ауди А3 Octavia ФОЛКСВАГЕН Буба Голф AHF ALH ЗНМ AUY 1.9 L 713672-5006S
Објектот:
GT1749V 713672 03G253016N Турбо Турбополнач Поправка Комплет обнова на комплет
Дел Број:
713672-5006S 713672-5005S 713672-0005 713672-0004 713672-0003 713672-2
Дел Број .:
713672 5006S 713672 5005S 713672 0005 713672 0004 713672 0003 713672 2
Дел Број.. :
7136725006S 7136725005S 7136720005 7136720004 7136720003 713672
OE БР.:
038253019C 038253019CX 038253019CV 038253019CV500 038253019CV225
Апликацијата возило:
За Седиште Леон Толедо II;За Фолксваген ФОЛКСВАГЕН Буба Golf IV 1.9 L
Примена на моторот:
AHF ALH ЗНМ AUY PD UI 1.9 L TDI За Ауди А3 За Шкода Octavia јас;
Ладење :
Масло за ладење или Масло за подмачкување само
Гаранција:
12 месеци трговија на Големо
Модел:
За Ауди А3 Octavia ФОЛКСВАГЕН Буба Голф AHF ALH ЗНМ AUY 1.9 L 713672-5006S

Слични производи

0.82" ХСС 6542 М2 Нерѓосувачки Челичен Лим со Голема Брзина Челик, Метални Легури Дупка Видов Секачи БЕСПЛАТ

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Одлично изработка 0.33.2 mm брзи промени чак Пресврт Вежба одат рака ми

Добар Квалитет Кол 20 CO2 Ласерски Машина за Сечење Фокус Ласерски Леќи О ПрстенОпрстен е да се задржи на л

Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превоз

HPKG ПРОДАВНИЦА ЌЕ ОБЕЗБЕДИ НАЈДОБРА УСЛУГА ЗА ВАС*213mm Капацитет Keyless 1 / 220 UNF Планината Spanner Вежба ЧакКапац

Ние ќе ви помогнат да проверите дали има било какви проблеми на нов поредок.Нашите работното време е од 0

Забелешка 1、ист број на дел може да се користи за различни машини 2、се споредат димензии се замени дел с

Нов и оригинален CJ2 MCPU12 OMRON CPU ЕДИНИЦАПРОИЗВЕДЕНО ВО КИНАДел производ цени и акциите на промената, не дос

Вашиот објект ќе биде предаден надвор што е можно побрзо.Гаранција ПолитикаГарантниот период : 12 месеци

Ако би сакале да знаат каде објектот е,ќе следење на линкот 17 TRACK Ве молиме да се разбере.Ние ќе ви помогн

Врз основа на досегашното искуство Купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нив

Карактеристики : 100% квалитет и Сосема нов Круг во форма на четка со јаглероден челик жица влакната Идеал

ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ.Ве молиме имајте во предвид дека сите дополнителни царински давачки, брокерски, такс

350mm*450 мм круна дијамант дупчење битови | 14" бетонски ѕид влажни core битови | Професионални инженерски core в

34mm Biметал Осцилирачки Multimaster Алатки Видов Ножеви за сечење металНож за Сечење длабочина : 40mmНож за Сечењ

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет Направени од ХССCo, термичка обработка на тоа, висока цвр

JONSBO GA01 екранот заградата база сите алуминиум заградата / зајакнато стакло прозрачна платформаНа GA01 ек

Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход Ние не гарантира испорака време на сите меѓу

0.76" ХСС 6542 М2 Нерѓосувачки Челичен Лим со Голема Брзина Челик, Метални Легури Дупка Видов Секачи БЕСПЛАТ

35 mm месо тело 25мм Свиња Грива Четка Т Форма Паралелно Четка Jade Bodhi Ореви Јазот Чистење Полирачмесо тело г

Карактеристики : 535 MM(13steps : 5,7,10,12,15,17,20,22,25,27,30,32,35 MM)Материјал : high speed челик 4241 / М2 (погоден за употреба на ра

Повратни информации : Вашата повратна информација е од исклучително значење за нас.

55мм 60mm 65mm 70mm 75mm 80mm High Speed Челик ХСС Железо Метална Легура AL Пластични Нерѓосувачки Челик Машина Core Вежба

Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се враќаат.

ПРЕДМЕТ : 2 парчиња Топла притисне Дијамант турбо Ножот со Коса за заштита на забите (105mm)Specifi за ратифика

Ние ќе ви помогнат да проверите дали има било какви проблеми на нов поредок.Напомена : Ве молиме секогаш

Накит Алатки се Занимава Крајот во: 01 Дена 23 : 59 : GOXAWEE Злато Позлата Пенкало Позлата Систем Позлата Пенк

Увозни давачки и даноци не се вклучени во точка цена.3 mmБројот на тркала остава : 10Агол : Компресор : 150mm Ту

Please wait...