0
clear
  • ALUMOTECH Изградена-во Dimmer Fresnel Волфрам осветлување 150W + 300W + 650W Студио за Камера Полнење
  • -20%
  • -20%
ALUMOTECH Изградена-во Dimmer Fresnel Волфрам осветлување 150W + 300W + 650W Студио за Камера Полнење

ALUMOTECH Изградена-во Dimmer Fresnel Волфрам осветлување 150W + 300W + 650W Студио за Камера Полнење

DEN 31200.00
DEN 21840.00

Количината на стоката
Тековен


Извор тип : Волфрам со Fresnel леќа
Моќност : 150 w | 300 w | 650 w
Напон : 110 - 230 V
Температура на бојата : 3200 K
Сијалица грло : GX6.
Изградени со корозија-отпорни, исфрлени, умре фрлија алуминиум, максимизирање на телото сила
додека одржување на мала тежина на локација тела.
И покрај малата големина на Fresnel, нивните кратки фокусна должина, широк агол леќи производство
импресивна светлина излез и добра светлина дистрибуција во текот на целосна зрак област.2 килограми
Димензии во mm ( H x W x L ) : 145x 120 x80 mm | 145x 170 x 155 mm | 370 x 230 x 180 mm
Она што ќе добиете!
1 PC : 150 w fresnel волфрам светлосни тела со Земјината топка
1 PC : 300 w fresnel волфрам светлосни тела со Земјината топка
1 PC : 650 w fresnel волфрам светлосни тела со Земјината топка
3 PCS : Поставување на 4 лист штала врата
3 PCS : 3 метар кабелот за напојување Dimmer Изграден во согласност префрлате
3 PCS : Воздух Cushioned Стои (Подобро да ја заштитите светла)
1 PC : Мека Случај со велосипед
3 PCS : Обоени Хартија+Безбедност кабел (24 инчен; Оптоварување 44 кг)
12 PCS : Клипот
3 PCS : Менгеме кука (Load 33 lbs).
Ние ќе се според извор на енергија стандард на вашата земја, испрати соодветните приклучокот,
вие веќе не треба да користите адаптер !!!
Fresnel Светлина е идеален за употреба каде компактни, лесни волфрам Fresnel рефлектори се
се бара, особено во мали studios каде мрежа висина е проблем.
Нов тип!! Dimmer Вграден во Повеќе лесни за употреба.5
Fresnel леќа дијаметар : 50mm| 80mm | 112mm
Филтер дијаметар на контактот : 79mm | 130mm | 165mm
Штала врати дијаметар на контактот : 79mm | 130mm | 165mm
Осветлување на аголот на самото место°/поплава° : 14 / 42 | 12 / 55 | 12 / 55
Осветлување моќ мо место : 3m : 305 | 3м : 610 | 3м : 1310 лукс
Осветлување моќ поплава режим : 3m : 120 | 3м : 240 | 3м : 570 лукс
Кабелот за напојување : 3 m со Dimmer bulit во линија префрлате
Заштита класа : IP22, CE & Ro HS
Материјал : алуминиум
Боја : сина/сива
Производ тежина : 1.

Детални карактеристики

Пакет:
Yes
Приклучокот стандард:
Приклучете НИ се
Температура На Боја:
Волфрам 3200K
Бренд Име:
ALUMOTECH
is_customized:
Yes
Извор На Енергија:
Напојува од AC
Извор на светлина:
волфрам
Со Сијалица(s)/Цевка(s):
Yes
Комплет Предмети:
Бум Рака(s)
Боја :
сино/сива
Модел:
FSB-150W-650W-Комплет
Опрема Тип:
континуиран осветлување
Вкупна Моќност (W):
1100W
Земја на Производство:
Кина

Слични производи

Нови Е1 Камера Рака на Рака Зафат за 40 D 400 D 450 D камера или Батеријата Костец Опис Карактеристики и Специф

Ни покаже фотографија или видео, ние ќе разговараме метод за да се реши овој проблем Ве молиме контактир

5 Заштитна самолепливи Стакло LCD Екран Заштитник, Чувар Покритие за Sony RX100 Mark II III М2 М3 RX100 RX10 II RX1Опис : Ништ

DSLRKIT TTLC(10 M) Флеш Исклучување Камера Кабелот за Canon ETTLAnswer : ___________________________ NOTE : Оригиналниот кабелот матери

Превозот : 1.Оваа Камера Лизгачот е многу компактен и лесно да се носат Можете да се качи на лизгачот на tri

Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!За насДобредојдовте на нашата продавница!

LARMOR од GGS IV 0.3 mm самолепливи Оптички Калено Стакло LCD Екран Заштитник за Sony A7 II A7 R2 A7 M2 A7 SIIВовед : Ништо не у

Gage : (дијаметар, 13 CM обемот, 42 CM мелени работ, 19 CM)Материјал : овој вид на нога рамка торба со manfututu Логото па

Го лизгачот може да unscrew на завртки, стандардната 3 / 8 завртки, 1 / 4 завртки unscrewed.Патеката на пенкалото над

Прифаќаме само враќање на оригиналниот пакет.Ви благодариме за вашето внимание!!!.Млади луѓе 100% задовол

Сите делови се тестирани работи добро пред превозот.Како што сите знаете,меѓународниот превозот времет

1 mm)За Led Лента / Безжичен Рутер, АДСЛ Мачки, ЦЕНТАР, Прекинувачи, Безбедносни Камери НЕМА ИСКЛУЧОЦИ!Прево

Ние сме посветени на обезбедување дека сте целосно задоволни со секоја трансакција Погоден за 1 / 4" завр

ОписPULUZ За gopro буквален за мрежа планината Сурфање Одбор Планината со 3 M Налепница VHB Монтирање на Рампа

253 Kg Погоден За : Камера за видео светлина, led светло, лцд монитори, видео микрофон и други додатоци...

Descrition : Fuji Воздух Филтер за Граница 350 / 355 / 370 / 375 / 390Дел број : 374 D890141 ACondtion : Brand newб.rgds,Мервин ZhouМобилен / Whatap

број и прашањето на нашата email адреса Ние бараме нашите услуги да биде брзо, па ние се обезбеди нашите по

поправка на услуги, како што се minilab ласерски, aom,ПХБ, за напојување итн дигитален носач за Noritsu / Fuji / Коник

Ако најдете некоја неправилност во нашиот предмети,ве молиме контактирајте со нас во рок од 7 дена од де

(10pcs / многу) 376 G03101 / 376 G03103 / 376 G03101 A Хемиски Филтер за Fuji граница 560 B / 330 / 340 / 350 / 355 / 370 / 375 / 390 / 500 / 550 / 570 / 590Б rgd

Увозни давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Сите произв

понекогаш, ако ние не;t имаат доволно акции за Кина направени стоки, ние може да испрати некои оригинални

Камерата Рака Зафат врвка за околу Рака Бенд Појас За X10 X20 X100 XT10 XM1 XA1 XE1 XA2 A5000 5 T 5 R A6000 GM1 A5100 NX2000X10 / X20、X100 / X10

Силна техничка поддршка и добар квалитет на производите се гарантира Ве молиме бидете сигурни дека ваш

Нови Е1 Камера Рака на Рака Зафат за E&S 40 D 400 D 450 D камера или Батеријата Костец Опис Карактеристики и Спец

Карактеристики : GGS екран заштитник е дизајниран за да ги заштити екран од гребење или штета Со стакло са

Please wait...