0
clear
  • Mcoplus BG-D500 Професионални Батеријата Зафат за Nikon D500 работи со EN-EL15 Батеријата & АА Батерија како Nikon MB-D17
  • -20%
  • -20%
Mcoplus BG-D500 Професионални Батеријата Зафат за Nikon D500 работи со EN-EL15 Батеријата & АА Батерија како Nikon MB-D17

Mcoplus BG-D500 Професионални Батеријата Зафат за Nikon D500 работи со EN-EL15 Батеријата & АА Батерија како

DEN 3264.00

Количината на стоката
Тековен


Mcoplus BG-D500 Професионални Батеријата Зафат за Nikon D500 работи со EN-EL15 Батеријата & АА Батерија како Nikon MB-D17
Замена за Nikon MB-D17 Мулти Батеријата Пакет
Тоа може да се одржи еден EN-EL15 Батеријата или 8pcs АА батерии,тоа се однесува за време на снимање ефикасно.
Тоа е shutter ослободување функција(AF-НА копче).овозможи снимање на ист начин како хоризонтална контрола
Забелешка : за камера и батерија не вклучуваат
Mcoplus батеријата зафат спецификација :
Компатибилен за Батеријата : 1 buc EN-EL15 или EN-EL18 A батеријата/8 компјутери АА/ЕЈ-5b адаптерот (се Бара ЕП-5 B Моќ конектор,не се вклучени)
Работна температура : 0°C - +40°C
Димензии : прибл 152x 50.5 x 78.5 mm
Тежина : околу 220g(забелешка : без батерии и батеријата списание)
Answer : ___________________________ Note :
кога го користите овој производ,ве молиме чувајте го подалеку од оган,во спротивно тоа може да предизвика пожар катастрофа
На MB-D17 е да се користи со компатибилни апарати само.
Не користите со батерии и батеријата носители не се препорачува во овој прирачник
За да се спречи електрични шорцеви предизвикани од метални објекти допирање на моќ терминали,заменете го контактот капа кога MB-D17 не е во употреба.
Кога батеријата носител е отстранета од МБ-D17,отстранете ги батериите или место на носителот или капакот на држачот за случај за да се спречи електрични шорцеви предизвикана од контакт со метални предмети.
Мемориската картичка за пристап светилка може да светне кога MB-D17 е приложена или отстранети од камерата,но ова не е дефект.
Пакет листата :
1 x Mcoplus батеријата зафат
1 x држачот за EN-EL15 батерии
1 x држачот за 8 компјутери АА батерии
1 x Упатство

Детални карактеристики

Пакет:
Yes
Компатибилен Камера Бренд:
NIKON
Модел:
NIKON
Бренд Име:
Mcoplus
Работна температура:
0℃ - +40℃
Димензии:
152x 50.5 x 78.5 mm

Слични производи

Професионална Постојан Видео Стабилизатор е дизајниран за употреба со camcorders, DSLRs, HD DSLRs, итн...

карактеристики : 1 Сите метални материјали, electroplated површина, антиносат, антиоксидација, издржливи;2...

Специфики : Бренд Име : GodoxПакет : ДаБрој На Модел : Godox 80 / 31.5Мека кутија со дијаметар : 80см / 31.5 воТип : студи

Tripod Планината Прстен C(W2) за Canon EF 70300мм f / 45.6 L Е USMВоведТрета страна специјален дизајн за Canon EF 70300мм f / 45.6 L

DSLRKIT TTLC(10 M) Флеш Исклучување Камера Кабелот за Canon ETTLAnswer : ___________________________ NOTE : Оригиналниот кабелот матери

Нашите предности : Квалитет на производите;Повеќето конкурентни pri;Брза и квалитетна услуга.Увозни дава

1 mm)За Led Лента / Безжичен Рутер, АДСЛ Мачки, ЦЕНТАР, Прекинувачи, Безбедносни Камери НЕМА ИСКЛУЧОЦИ!Прево

Noritsu / Fuji / Кина направени minilab машина 2.ние не;т прифати наплата за било каква разумна отстапување вклуч

Ако не примите објект за долго време,ве Молиме проверете со вашиот локален поштата или контактирајте со

Опис : Леќи на Капа е важно за вашата вредни леќи на камерата.Тоа држи камерата не може да се спаси за нес

3pcs Стандард Долго Завртка со Нут за Gopro Sj4000 Sj5000 Sj7000 go pro Херој 5 4 3+ Xiaomi Yi Акција КамераDescroption : објектот е ст

Прифаќаме само враќање на оригиналниот пакет.Ви благодариме за вашето внимание!!!.Млади луѓе 100% задовол

40 x 40 x 40cm Лесни Поедноставен Photostudio Коцка Светлина Соба Фотографија Фото Студио за LED Осветлување Укинат

Ако ви треба замена,ве молиме проверете за да се потврди објектот не работат и се јавите на нашите услуг

LARMOR од GGS IV 0.3 mm самолепливи Оптички Калено Стакло LCD Екран Заштитник за Sony A7 II A7 R2 A7 M2 A7 SIIВовед : Ништо не у

LCD Dual Channel Батерија Полнач ЛПE17 За Canon EOS М3 М5 M6 760 D 750 D 800 D 77 D ЛПE17 CОпис : Овој Нов Двоен LCD Полнач за Canon ЛПE17 е

(2 парчиња / многу) Fuji Ласерски Филтер 360 C1059086 за Граница 550 / 570 / 500 / ЛП 5000 / 5500 / 5700 дигитални minilabsВи благодар

Descrition : Fuji Воздух Филтер за Граница 350 / 355 / 370 / 375 / 390Дел број : 374 D890141 ACondtion : Brand newб.rgds,Мервин ZhouМобилен / Whatap

Please wait...