0
clear
  • A3 Големина Flatbed Печатач За Голф Телефон Случај Кожа Caremic УВ Печатење Машина
  • -20%
  • -20%
A3 Големина Flatbed Печатач За Голф Телефон Случај Кожа Caremic УВ Печатење Машина

A3 Големина Flatbed Печатач За Голф Телефон Случај Кожа Caremic УВ Печатење Машина

DEN 143520.00

Количината на стоката
Тековен

Тоа е комбинација брзо брзина на печатење и елегантен дизајн на костим, направи дигитално печатење производство да стане реалност.Ние нудиме една година гаранција : сите делови. За било какви прашања за време на користење на нашата машина, нашиот техничар ќе даде живот време техничка поддршка онлајн директно .
Спецификации на AR-LED Mini4 Модел AR-LED Mini4 Димензии на Печатење 280mm*420mm Спецификации 650*650*400 mm(W*L*H) Пакување Големина 770*710*620 mm(W*L*H) Боја на Владата CMYK+втората светска војна или CMYKLMLC или CMYK+В Нето Тежина 60 Kg Бруто Тежина 65kg Брзината на Печатење 173sec( A3+ Фото) Печати Висина 1-95mm(прилагодено за да 210mm) глава за печатење Чистење Метод на автоматско Печатење Резолуција 5760*1440dpi Медиуми лична карта . Ние, исто така, ќе понуди одлична услуга од страна на обезбедување на бесплатна техничка поддршка онлајн. Ние ќе рефундирање на само машина сама по себе плаќање.

Детални карактеристики

Црна Брзината На Печатење:
173sec(A3photo)
Почетен Датум:
До 2015
Хартија Храна Режим:
Авто
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Број На Модел На:
AR-LED Mini4
Стил:
боја
Двострано Печатење:
No
Примена:
За Комерцијални
Внатрешна Меморија:
Никој
Интерфејс Тип:
USB
Макс. Големина На Хартија:
A3
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(A3photo)
Големина:
800*750*650mm
Тип:
ув flatbed печатач
Употреба:
ув flatbed печатач
мастило:
ув мастило
сертификација:
CE
Бруто тежина:
55kg
Софтвер:
Rip софтвер
печати на чекање:
CMYK+2W
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Брзината На Печатење:
173sec(A3photo)
Пакување:
Анти-притисок картон

Слични производи

2, Секој нов клиент кој ни даде 5започнете со коментари и додава нашата продавница за неговите / нејзинит

25 ml мастило може да ги поддржи да се печати A3 целосна големина на сликата.Испорака Детална : Испраќаат во

Печатење цената е многу ниска.Како можеме да почнете да го користите печатач?Ние ќе испратиме прирачник

Внимание : погодно за полнење со факултативниот полнење лулка.1+2 G RAM меморија+16 G ROM+Wifi+BT4 Ние обезбедуваме

Облека преработувачката индустрија , може да се излез на цртежи од CAD сериска порта,USB факултативна7.Магн

Мултифункционален ST4050 B 40x50 CM Т кошула Притиснете Машина без Хидраулични Топлина Притиснете Машина за Т

Авто спиење, авто буден, заштедите електрична енергија.Високабрзина и јасно печатење Ве молиме имајте п

8 MP камера, задоволни што преземање на високо квалитетни фотографии.5 метри пад на цемент подот во опсег

Направи налепници за автомобил деко, прозорец знак, затворен деко 2 Домашните популарни заговор јазик,п

8 точки / mm)16 MB Меморија (RAM)Печатење изведбиЕден страна : Боја (YMCKO) : 190 210 картички / часМонохроматски : 600 8

32милиметри значка правејќи круг машинаОвој круг е машина за значка големина 32милиметри дијаметар...

Надвор од една година, само за полнење на трошоците Надвор од една година, само за полнење на трошоците..

комбоЗа лична Карта Код Втиснување Машина за ПВЦ Картичка EmbosserВи благодариме за вашата загриженост за

Во време регулација на брзина и сила,поставување на потекло точка на дискреција,со оглед на клиенти во с

Ако не сте вашиот било побарано ние ќе се прогласи всушност вредноствашата платена во фактурата.Е подоб

СоHaiwn печатач ќе добиете Наставата DVD, Прирачник, технички поддршка на линија Ние, исто така, ќе понуди од

Она што за гаранција? Нашата фабрика се обезбеди една година гаранција : сите делови (освен печати ја гла

Please wait...