0
clear
  • DAM0200 две реле излез IO модул RS232/485 одбор за контрола Modbus RTU Протокол
  • -20%
  • -20%
DAM0200 две реле излез IO модул RS232/485 одбор за контрола Modbus RTU Протокол

DAM0200 две реле излез IO модул RS232/485 одбор за контрола Modbus RTU Протокол

DEN 1248.00

Количината на стоката
Тековен


БРАНАТА реле контрола модул серија
1, реле излез шок капацитет 30 V10 A-250 V10 A;
2, комуникација и интерфејс е поделен на RS232, RS485, преку USB кабел, RJ45 мрежна порта, мрежна порта +WIFI;
3, протокол за комуникација со користење на Modbus протокол, комуникација baud rate : 2400, 4800, 9600, 19200, 38400;
4, реле флеш strobe функција, е надвор од патот;
5, производот обезбедува контрола протокол спецификација, барањето за контрола на инструкции (во спецификацијата), поддршка на софтвер, VB и вредносни синџири, почнувајќи референтен извор, мрежна порта серијата за да се обезбеди стан Андроид верзија на софтверот;
6, БРАНАТА серија на опрема може да биде со САЛАДИН, конфигурација на софтвер, за конфигурирање на екранот, итн.
Answer : ___________________________ Note : сите видови на опрема беа на почетокот на браната, видови НА отпечаток псевдо сигнал Ди се однесува на прекинувачот количество сигнал, растворен кислород (не) за да реле излез, Da отпечаток псевдо излез YD се однесува на Адам школка школка на опрема класификација Модел функција Карактеристика Реле излез 1 патот ПРАВАТ Два типа на индустриски и цивилни, реле контакт капацитет 30 VDC/5 A-250 VAC/5 A 1 патот НЕ DB9 насловот интерфејс 1 патот НЕ Изолација 485 интерфејс 2 Пат НЕ снабдувањето Со електрична енергија е поделен на три видови на 5 V, 7-20 V, 24 V 4 пат НЕ Изолација 485 комуникација, реле излез контакт изолација 8 патот се НАПРАВИ Со секвенцијален почеток, вода циклус, водење на чекање 16 начин Не школка, за поддршка на офлајн работење, може да го поставите мерењето контрола на 16 начин Не школка, со секвенционално почеток, вода циклус, работи циклус режим 16 начин се НАПРАВИ Со школка, 35mm картичка железнички инсталација, со секвенционално почеток, вода циклус, водење на чекање 16 начин се НАПРАВИ Со школка, со цел на проектот, вода циклус, водење циклус режим 16 начин НЕ 35mm картичка железнички инсталација, NPN транзистори излез, највисок 50 V 32 начин НЕ Напојување : 5 V/12 V/24 V, стандардно 12 V Switch капацитет стекнување + реле излез 2 Патот ДАЛИ+2 патот ДИ Напојување е поделена на 5 V, 7-20 V, 24 V три, ДАЛИ и ДИ поддршка врски функција, различни работи за режим 2 Патот ДАЛИ+4 патот ДИ Напојување е поделена на 5 V, 7-20 V, 24 V три, ДАЛИ и ДИ поддршка врски функција, различни работи режим 4 патот ДАЛИ+4 патот ДИ ДАЛИ има две флеш, strobe функција, НАПРАВИ и ДИ поддршка врски функција, работен режим 4 патот ДАЛИ+8 патот ДИ НЕ 30 A излезна струја, optocoupler текст, ДАЛИ и ДИ за поддршка на поврзаност функција, работен режим 6 патот ДАЛИ+6 патот ДИ Optocoupler текст, ДАЛИ и ДИ за поддршка на поврзаност функција, работен режим 8 патот ДАЛИ+8 патот ДИ Optocoupler текст, ДАЛИ и ДИ за поддршка на поврзаност функција, работен режим 8 патот ДАЛИ+8 патот ДИ Opto изолирани влезови, која може да биде поврзан со пасивна контакт и DC3.

Детални карактеристики

Тип:
Клима Уред Делови

Слични производи

Топол гас празнење заобиколат вентили, или automatic проширување вентили (постојан притисок вентили) се кор

резимеОвој производ е активен изолација тип RS232 да RS485 / RS232 конвертор, снабдувањето со електрична енерг

Серпентина спецификации : жица со дијаметар : 0.5 mm, серпентина дијаметар 30мм, серпентина дебелина 0.8 mm сер

1 Pc Anion Прочистувач на Воздух Ionizer Негативни Јони Генератор Модул Витамин Почиста АвтомобилРаботи на При

Ако не се исти, ве молиме испратете ни ја вашата слика, благодарение Методи за Плаќање : Ние прифати кред

Имаме солидна продавници , Различни, Редовни фактури може да се обезбеди , Кога ќе ги купите, тоа е најдоб

Ви благодариме за поддржува и им верува на сад.ве молиме контактирајте со нас ако ви треба други превозо

Научни формулација, посебни техники, и строга контрола на квалитетот;2 Ве молиме споредба на бојата во д

4>> производите лесно да се оштети за време на транспортот, па ве молиме да се отвори и проверете ја кутиј

Овој модул за лансирање на големи калеми со мали калеми за да добиете мал производ за да се исполнат упо

4357295861416920 Продавачот препорачува парче парче парче парче парче парче парче парчеИспорака Детали За : По

Please wait...