0
clear
  • Wholsale Автомобил употреба DC12V 6W RGB LED Оптички Влакна светлина моторот +RF 17key Далечински контролер
  • -20%
  • -20%
Wholsale Автомобил употреба DC12V 6W RGB LED Оптички Влакна светлина моторот +RF 17key Далечински контролер

Wholsale Автомобил употреба DC12V 6W RGB LED Оптички Влакна светлина моторот +RF 17key Далечински контролер

DEN 1358.88
DEN 1046.00

Количината на стоката
Тековен

-26.11 /метар -26.06 /метар
Карактеристики Параметар Влезен напон : DC 12 V Моќност : 6 W Далечински : RF 17keys далечински управувач светла Боја : RGB (Црвена ,Зелена,Сина,Жолта,Бела,Мраз сина,Розова,итн) Светлината го промените режимот : статички една боја (Црвена ,Зелена, Сина, Жолта, Бела ,Мраз сина,Розова,итн)& RGB светлината се менува (флеш, бледнеат, скок)&Прилагодите јачината на светлината Влакна главата внатрешен дијаметар : 14mm извор на Светлина уред големина : L135*Φ3.5mm LED светло мотор гаранција : 2 години животниот Век Над 50.000 часа Тежина : 0.55 kg
Карактеристики
*Оптички влакна светлина е ноќно осветлување идеален извор на светлина, со користење на теорија на вкупно рефлексија, светлина пренос низ оптички влакна на луѓето треба светлина насекаде за осветлување. *Оптички влакна безбедност, себе не е обвинет, не се плаши од вода, може да suite многу средина. *Оптички влакна мали димензии, мека и еластична, лесно да се создаде и да се направи она што го сакате форма. *Оптички влакна долг живот, ниска одржување обем на работа. *Оптички влакна светли бои и победи ритам, широко се користи за да се направи завеса, екран, таванот небото декорација.
1x 6w RGB светлина мотор 1x 17key RF далечински(не batteris) 1x автомобил користите приклучокот 1 x Прирачник за Корисникот имаме ЕУ / САД / велика БРИТАНИЈА / AU стандарден приклучок, ние default за да се прати во согласност со националните стандарди и, ако посебни потреби, ве молиме оставете порака.

Детални карактеристики

Тип На Објект:
Оптички Влакна Светла
Бренд Име:
BTF-ОСВЕТЛУВАЊЕ
Број На Модел На:
LED Оптички Влакна Мотор

Слични производи

Спецификација за производ : Напон : AC90 V240 V.5060hzLED Количина : 18 PCS 18 W Висока Моќност LED диодиБоја на мешање : RG

Точка Бр.GLC039Точка Име12pcs LED Co2 авионКонтрола На ВладатаDMX512 контролаСнимање Висина68mПакување2pc пакет во е

Точка Бр.GLC039Точка Име12pcs LED Co2 авионКонтрола На ВладатаDMX512 контролаСнимање Висина68mПакување1pc пакет во е

започнетекрајотОДЛИЧНО!Жолта фестивал светлина хотел декорација свадба производ LED ѕвезда светлина H002

започнетекрајотОДЛИЧНО!Топло бела светилка двор облека продавница скалите декорација LED ѕвезда осветл

Се обезбеди целосна постпродажба на услуги, вклучувајќи инсталација, технички водич и trainning...

започнетекрајотОДЛИЧНО!Жолта фестивал светлина хотел декорација свадба производ LED ѕвезда светлина H002

П : Зошто да го одберете нас?Гуангжу MOKA Фаза Опрема Копродукции, Ltd Можете да ги пратите пратката на DHL, Fed E

започнетекрајотОДЛИЧНО!Бела празник осветлување на двор облека продавница скалите декорација LED ѕвезд

започнетекрајотНОВО!Дворот на хотелот сина 0.65*10m LED ѕвезда светилка H005Производот НЕ H005 Светло сина боја

3мм пластични ПММА крајот сјај декоративни осветлување таванот светла ѕвезда на небото со оптички влак

започнетекрајотДОБРО!Пинк фестивал осветлување на двор облека продавница LED ѕвезда светлина светилка H

започнетекрајотДОБРО!Бела фестивал осветлување приказ хотел работи елени LED светло светилка H004Произво

започнетекрајотДОБРО!Сино осветлување на двор облека скалите декорација LED ѕвезда светилка H006(2)Произв

започнетекрајотОДЛИЧНО!Жолта светилка двор облека продавница скалите декорација LED ѕвезда осветлувањ

7 милиони видови на промена на бојатаКонтрола на канали : 7 chsКонтрола на владата : DMX512 / IR Контрола, master /

Опис на производотНапонAC90245 V.5060hzМоќност220 WДисплеј во бојаRGBW 4 IN1 боја мешањеИзвор на светлина18pcs x 12 W суп

Производ параметар : Топла продаде Далечински Управувач 3000 W Континуирано Ниско Поставени Земјата Магл

Please wait...