0
clear
  • ISO18000-6C ЕПС Ц1 GEN2 860~960MHZ UHF Двојна USB Порт Читателот/Писател
  • -20%
  • -20%
ISO18000-6C ЕПС Ц1 GEN2 860~960MHZ UHF Двојна USB Порт Читателот/Писател

ISO18000-6C ЕПС Ц1 GEN2 860~960MHZ UHF Двојна USB Порт Читателот/Писател

DEN 7632.00

Количината на стоката
Тековен


2, JT-6212 пишување на оперативни
JT-6212 пишување на далечина : 10~15 CM, како подолу на сликата :
Белешки : 1, ве Молиме да не се стави било пречки во 30cm на предната страна на читателот;
2, ве Молиме да ги работ на картичката кога правите тестирање;
3, Поради хоризонталната поларизација на антена, ве молиме да се стави на картичка на предната страна на читателот, се обезбеди.
5, во непосредна близина ID discriminant
Кога читателот чита една картичка постојано, тоа ќе испратите една група читање на податоци. Работна температура : -20~+65, па, ве молиме моќ со 15 минути пред читај/пишувај картичка кога ја користите во студена област и сезоната. Овој работен режим за поддршка на средното развој.
JT-6212
Перформанси параметри
Работна Фреквенција
902~928 MHz или 865~868 MHz
Антената се стекнат со
3d Bi кружни поларизација
Протокол
ISO18000-6 C(ЕПС Ц1 GEN2)
Комуникацијата пристаниште
Лево USB на сериски порт / Десно USB на тастатурата за внесување
Софтвер & ПАКЕТИ
ДЕМО и C#, VC, VB, Java, DELPH, итн.
4, Различни карти ќе имаат различни читање опсег.
3, Картички/тагови оперативни
ЕПС GEN2 ( ISO18000-6 C )тагови Еден запис иницијализација : ЕПК е 96bits Еден запис пишување : напишете tag ' s ЕПС, да пишува една адреса или повеќе.
IV, JT-6212 оперативен прирачник
1, JT-6212 читање оперативни
JT-6212 читање растојание : 80СМ, како што се подолу на сликата :
Белешки : 1, не го стави било пречки во 1m на предната страна на читателот;
2, ве Молиме да ги работ на картичка кога ќе се направи тестирање;
3, Поради хоризонталната поларизација на антена, ве молиме да се стави на картичка на предната страна на читателот, се обезбеди читање ефект.
2)Читање на податоци : тоа може да го добиете бројот за ИДЕНТИФИКАЦИЈА на ознака, и, исто така, се податоците со кои се во наведете област, мулти ознаки читање ќе биде достапен.
II, JT-6212 интерфејс
1, Структура
2, Интерфејс објаснување
2.

Детални карактеристики

Бренд Име:
YARONGTECH
Број На Модел На:
6212

Слични производи

125 KHz USB Близина контрола на пристап на Smart rfid id Card Читач и писател копир + 5pcs EM4350 ознака +5pcs EM4305 картичка + CD

Автомобил паркинг паркинг заклучување апликација : бидејќи на превозот безбедност не вклучува батериј

Најлон песни за полнење : Челик песни за полнење : моторот' спецификација : Capacitor : (220 V) 20µF, 60µF+14µFМоќност :

Секогаш сте добредојдени да ни пратите порака на интернет или преку емаил ако имате било какви прашања.

Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса Транзит пати може да се разликуваат, осо

Безбедност Зрак за лизгачки стаклена врата : 1 напојување : 12 V~36 V DC;2 контролор димензија : 1235032милиметри;3

RFID таг UHF налепница Туѓо 9662 EPC6 C влажни пломба 915m868m Higgs3 2000pcs бесплатен превозот лепило долги пасивни RFID ет

За јамка детектор, Dual 12 V / 24 V достапните Спецификации 1 Автоcalibrating : 1s да 2s2.Димензија : 7922.590mm ( LWH )3 Работа

00 / многу2 парчиња / многу10pcs / Многу+ TK4100 +125 Khz + EMID близина RFID keyfob со бројот на картичката печатени една г

com / store / group / fingeraccesscontrolkit / 322193_254738168.l Ia Ag3веб функција : suport КОМПЈУТЕР,таблет ,мобилен телефон користите IE

Ве молиме контактирајте со нас пред отворањето на објектот не доби спорот.Силни електрични пречки и тоа

Нашата цел е задоволството на клиентите!7 НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и ку

автоматско RFID замав портата за влез и излез контролаИмаме othe модели за контрола на влезот портата и ве м

Спецификации : Ова заклучување на вратата е идеален за висок степен на безбедност апликации Тоа е погод

Ние може да не се прифати вашето враќање без информирање со нас однапред Животниот век на батеријата : 2

433 MHZ Далечински Управувач Соларна Енергија Паркинг заклучување / соларна енергија паркинг бариерапарк

десктоп uhf rfid епс генералот 2 ознака читателот писател со usb интерфејс обезбедува бесплатни пакети демо

Pls контакт со нас за дополнителни трошоци Општ Опис : Ultralight чип картички цел да се насочат на барање на вл

Контактирајте со нас>>Ние искрено се надеваме дека може да има среќен трансакција, Ако постои некој проб

50pcs по многу 125khz TK4100 em id копче фоб rfid таг за врата контрола на пристап системМатеријал : ABSФреквенција : 125k

неисправни, неточни, дел исчезнати) објектот, ве молиме контактирајте со нас кога ќе се добие објект...

Тоа може да се справи со ознаки во движење, во меѓувреме успешно да се постигне масовен тагови и интензи

Оваа цел : 1 X кодот1 X Заклучување кука2 X TM keyfobsНе вклучуваат батеријата.Модел : 911Материјал : цинк легураБо

Направени од високо квалитетен не ' рѓосувачки stll / алуминиум, безбедно и издржлив3 Пријатни на допир, ле

Please wait...