0
clear
  • 20pcs Предводени од модулот SMD 5050 5led водоотпорен IP65 супер светло светлото DC12V
  • -20%
  • -20%
20pcs Предводени од модулот SMD 5050 5led водоотпорен IP65 супер светло светлото DC12V

20pcs Предводени од модулот SMD 5050 5led водоотпорен IP65 супер светло светлото DC12V

DEN 292.32
DEN 278.00

Количината на стоката
Тековен

>>>Гаранција и Гаранција : ◊ 12 месеци Гаранција. ◊ Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати. ◊ Време на испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена. ◊ Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање.
Супер Светло 20pcs 5050 Модул SMD 5 LED Кул Бело Водоотпорен Светлина Светилка,3 години гаранција
Опис
Спецификации : животен век : 50000h количество на led : 5pcs Прозрачна флукс : 18-20 LM/LED заштита одделение : IP65 напон : DC12 V осветлување извор : SMD5050 Потрошувачка на Енергија : Од 1,5 W/ЕЕЗ зрак агол : 160 - 180 степен Употреба на животната средина : -40 степени - +50 степени целзиусови степени Складирање на животната средина : -50 степени - +60 целзиусови степени големина : Околу 75* 12 * 6mm Школка Материјал : ABS, анти-статички Емитуваат Боја : бела(6000 K-7000 K);
Карактеристики : 1) висока осветленост 2) самолепливи ленти за секој модул 3) Енергетски ефикасни, големи намалување на моќта на трошоците 4) Ниска топлина, висока осветленост, работи добро под тешки услови, 5) Долг работен век повеќе од 40000 часот, речиси без одржување во текот на животниот век 6) без олово, жива, и други штетни материи; здрави, животната средина пријателски Примена : 1) Каналот Писма Backlighting 2) Реклама Знаци Backlighting 3) Маркетинг Светлината Кутии Backlighting
 
Пакување :
20 парчиња 5leds 5050 Кул бело IP65 ЛЕД Модули
>>>Превозот : ◊ Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена.

Детални карактеристики

Висина:
0.5 cm
Број На Модел На:
5050
Бренд Име:
TiaoChongYi
Карактеристики:
5-5050 бела
Ширина:
1.2cm
Напон:
12V
Должина:
7.5cm
сертификација:
FCC,EMC,ГШ,RoHS,CCC,PSE,VDE,УЛ,CQC
Тип На Објект:
LED Модули

Слични производи

Addressable 5m 30 LEDs / m DC5 V WS2813 RGB led пиксели лента,IP68;епоксидна смола исполнет во цевка;со 30pixels / M;црна PCBГлавна ка

НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ПРЕДМЕТИ СО ИСТЕЧЕН РОК НА ГАРАНЦИЈА Вие се согласувате да ги сите гор

Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови...

Мултифункционален 15 LED Круг Светло Факел Отворено Корисна Светилка Преносни Работа Камп Светлина Шатор

>>>Други Политики : ◊ Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.

детали за производотdesciption : 5 m led светилка burryбоја : осветлување string секој три светилки во боја : извор црв

Ниски оперативни напон, заштеда на енергија, животна срединапријателски.Производот е фотографииИнстал

Answer : ___________________________ Note : (ве молиме да ги прочитате пред цел)1.Следење на Број (можете да ги пратите на тоа)

спецификација: LED type : SMD 5050 Боја : RGB Полна Боја 3 PCS LED / Мобилен Зрак агол : 120 ° Извор на Светлина Живот : 50000

Ние ќе бидат високо appriciated.3,Кога ќе го поставите цел, ве молиме бидете сигурни дека вашето име,адреса, те

ИспоракаОд понеделник до петок, ние брод на стоките секојдневно Ве молиме контактирајте со нас да се од

79 / парче топла продажба! 600x600mm,24v DC,25w embeded полна боја led панел светлина+исти далечински dimmer+напојување,CE&RO

50cm IP65 SMD 5050 36 LED Бела LED Цврсти Лента Базен 12 VНапон : 12 V DCLED Количина : 36pcsВодоотпорен : IP68Цевка Светилка на :

Превозот Време : Сите примероци ќе бидат испратени во рок од 3( Три) дена по исплата е расчисти.000 часа7 Но,

(3)Ние ви нудиме брза испорака, обично околу 3 дена подготовка.3 mm, должина 148mm12 Случај материјал : Трајни а

производ опција листазабелешка : следните информации за повикување само ве молиме контактирајте со пр

или можете да ги споделите со нас вашите дизајн,тогаш ние ви препорачуваме кој контролер да се користи...

LED Спецификација : LED Type : КРИ XPE LED. Прозрачна Флукс : 120~240 Lumen(максимална). LED Живот : 100,000 часа.Материјал и Из

Може директно да се поврзе на 12 v батерија, не заборавајте да додадете на радијаторот20 W висока моќност Л

Напон : AC 85 V265 V База : E27 приклучок за штекер LED бранова должина : црвено (620750nm), сина (420480 nm) , LED type : SMD2835 Зрак

Спецификација : Точка Име : 200 LED Расте СветлинаLED Количина : 200pcsLED Боја : 166 Red+34 BlueLED Чип : SMD3528Материјал : ABSК

Please wait...