0
clear
  • Бесплатен Превозот нов дизајн 40m (20pcs) многу 2м/еез, предводена од алуминиумски профил за led ленти со јасно или млечниот дифузна маска,
  • -20%
  • -20%
Бесплатен Превозот нов дизајн 40m (20pcs) многу 2м/еез, предводена од алуминиумски профил за led ленти со јасно или млечниот дифузна маска,

Бесплатен Превозот нов дизајн 40m (20pcs) многу 2м/еез, предводена од алуминиумски профил за led ленти со јасно

DEN 11520.00

Количината на стоката
Тековен


led алуминиумски профил за led лента- спецификација-
2000mm X17.3mm X42mm
1) Примена на Алуминиум LED профил направени за LED лента
2) Должината на Алуминиум LED профил 2 M
3) PC покритие на Алуминиум LED профил - -Млечниот/заоблачено
4) на Крајот капи на Алуминиум LED профил 2m со 2 парчиња на крајот капи
5) Клипови од Алуминиум LED профил 2 m со 4pcs на клипови
6) Алуминиумски LED профил Елоксирани алуминиумски површината со модерен дизајн
led алуминиумски профил за led лента- предност
а. Алуминиум LED профил Наменети за флексибилни и тешко led ленти
б. Алуминиум LED профил Одлична топлина дисперзија
в. Алуминиум LED профил - -Прави flex лента повеќе домот
г. Алуминиум LED профил Додатоци се добро пошегува и заврши
e. Алуминиум LED профил - - Спакувани со EPE во тетрапак внимателно
led алуминиумски профил - На pplication
а. LED Алуминиумски Профил може да се примени на мебел производство (кујна/office)
б. LED Алуминиумски Профил може да се примени за да јас nterior светло дизајн (по скалите/складирање/кат)
в. LED Алуминиумски Профил може да се примени за да продавници полица LED осветлување
г. LED Алуминиумски Профил може да се примени за да се независни LED светилка за во работилница
e. LED Алуминиумски Профил може да се примени на изложбата кабина LED осветлување
с. LED Алуминиумски Профил може да се примени на топлина мијалник и физичка заштита на Led диоди
г. LED Алуминиумски Профил може да бидат применети за хотели/таванот и ѕидот светилка
led алуминиумски профил- Пакување и испорака
Пакет : Спакуван во картонска со ПЕП внимателно.
Ако имаше некоја посебна барање,како треба различна должина ,екстра додатоци(на Крајот Капи или Клипови), ве Молиме контактирајте со нас.
Answer : ___________________________ Note :
Имаме голем број на алуминиумски профили, pls контактирајте со нас за повеќе детали ако сте заинтересирани во други профили.

Детални карактеристики

боја:
млечниот маска, јасно маска
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Бар Светла
Извор На Енергија:
DC
Гаранција:
3 години
сертификација:
CE,RoHS
Тело Материјал:
Алуминиум
Карактеристики:
Елоксирани Сребро.
Број На Модел На:
YL1742
Употреба:
Пејзаж Осветлување
База Тип:
Оптоварување
Е dimmable:
No
Бренд Име:
YANGMIN
Ширина:
1.7cm
Должина:
200cm
Напон:
12V
Употреба:
Индустриски
Wattage:
without LED chips inside
is_customized:
Yes
Гаранција:
3 Години
Тело Материјал:
Алуминиум
Водоотпорен:
No
Тип На Објект:
Бар Светла
Употреба:
Пејзаж Осветлување
ПОВРШИНА:
Елоксирани Сребро.
време на испорака:
3 дена

Слични производи

Соларен Погон 10m 100 LED Бакарна Жица String Светла за Божиќ Свадба Партија Празник Тревник Патио Внатрешна и

LR30 Max Излез : 205 lumens LED : ВИСОК CRI ЛЕР Батерија : 1 × 18650, 2 × CR123 Посебни Начини : Бавно да Трепка, СОС Зрак боја :

ИспоракаОд понеделник до петок, ние брод на стоките секојдневно Ве молиме контактирајте со нас да се од

Addressable 5m 30 LEDs / m DC5 V WS2813 RGB led пиксели лента,IP68;епоксидна смола исполнет во цевка;со 30pixels / M;црна PCBГлавна ка

Мултифункционален 15 LED Круг Светло Факел Отворено Корисна Светилка Преносни Работа Камп Светлина Шатор

5 М Школка на авијација алуминиум, скролувањето дизајн, цевка тело дијамант облик шема, анти лизгава Пос

LED Спецификација : LED Type : КРИ XPE LED. Прозрачна Флукс : 120~240 Lumen(максимална). LED Живот : 100,000 часа.Материјал и Из

Светлото Факел Карактеристики : Пропаднадоказ ДизајнИзлез светла може да дојде до 7 W (MAX)Рефлектор : Конв

Спецификации : Тип : Led Растение Расте Светлина ЛентаЧип : Epistar SMD5050Емитуваат Боја : 25 Црвена : 5 СинаДолжин

Флексибилни Автомобил ЕЛ Жица Неонски Светло Танц Фестивал1 Engergy на енергија ,висока осветленост2...

Температура на бојата : Ладна бела : 57007000k ,топло бела : 27003200k ,природни бела : 40004500kКомплет материјал : Умре

Висок Квалитет 1 PCS НеDimmable LED Вдлабнати Таванот вградна светилка Сијалица 6 W 10 W 14 W Топло / Кул Бело Рефлек

>>>Други Политики : ◊ Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.

Опис На ПроизводотLED Количина : 180 Led диоди / Метар Одделение од Водоотпорен : IP67 Работна Температура : 20° д

8 W тековната постојана предводени од модулот и со cul потврдија,висока моќност предводена модул за светл

Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите м

Ние ќе бидат високо appriciated.3,Кога ќе го поставите цел, ве молиме бидете сигурни дека вашето име,адреса, те

9.6 w 12v Nichia лер висока моќност работ светлина неводоотпорен led цврсти бар светла кабинет лента на светлин

Тоа е исто за растенијата, и вистинскиот квалитет и интензитет на светлина не го направи сите разликата.

IC Тип : APA104 LED Type : 5050 SMD RGBW Работи Влезен Напон : DC5 V Возење Режим : Contant Напон LED Кол : 30,60,72,144 led диоди / Метар (

Спецификација : LED Type : 5054 SMD(надградба на 5050) LED Кол : 120 LEDs / m ; 600 LEDs Боја : Топло Бела / Ладно Бела / мраз син

Спецификација : Точка Име : 200 LED Расте СветлинаLED Количина : 200pcsLED Боја : 166 Red+34 BlueLED Чип : SMD3528Материјал : ABSК

Превозот Време : Сите примероци ќе бидат испратени во рок од 3( Три) дена по исплата е расчисти.000 часа7 Но,

Тоа трае околу 57days за пристигнувањето на пратката Фабриката слики : Забелешка : 1.Без електрична бран.Тем

Напојува со Osram3 W led2.Алуминиумска основа за добар топлина тоне3 Ние сами добро tranied и passional продажбата & по

(3)Ние ви нудиме брза испорака, обично околу 3 дена подготовка.3 mm, должина 148mm12 Случај материјал : Трајни а

Please wait...