0
clear
  • ЕЛ Жица Неонски Светло Танц Фестивал led лента ЕЛ светла Со батерија контролер Флексибилни Автомобил светлина 2.3 MM со 6 ММ шиење работ
  • -20%
  • -20%
ЕЛ Жица Неонски Светло Танц Фестивал led лента ЕЛ светла Со батерија контролер Флексибилни Автомобил светлина 2.3 MM со 6 ММ шиење работ

ЕЛ Жица Неонски Светло Танц Фестивал led лента ЕЛ светла Со батерија контролер Флексибилни Автомобил светлина

DEN 148.80
DEN 119.00

Количината на стоката
Тековен


Флексибилни Автомобил ЕЛ Жица Неонски Светло Танц Фестивал
1. Engergy на енергија ,висока осветленост
2. Colouful со мека светлина
3. мала тежина ,вода доказ
4. flexbile и лесно можат да бидат свиткани ,криви ,се сече ,заврзана
5. Висока осветленост ,поларните жица
Спецификации :
Боја : Црвена, сина, зелена, жолта, бела, виолетова, розева, портокалова
Lehgth : 1/2/3/5m
Прозрачна Појас Дијаметар : 2.3 MM со 6 ММ шиење работ
Влезен напон : батерии
Оваа жица доаѓа со стандарден конектор толку едноставно приклучоци во било ЕЛ возачот
1.Технички параметри на ел Жица :
(1) Работен напон : 50-120 V; Оптимално оперативен напон : 110 V.
(2) Работна фреквенција : 800 MHZ-1200 HZ; Оптимална фреквенција : 1000 Hz.
(3) Статични capacitance : 6.5 нф/m(20°C RH
(4) осветлување интензитет : 200cd/m2(110 V 1000 HZ).
(5) потрошувачка на Енергија : 43m W/M (110 V 1000 HZ).
(6) цел Живот : 6000-7000 часа(100 V ,1 KHz)
(7) Работна температура : -20°C~+70°C.
(8) Релативна влажност : RH
(9) Складирање температура : -10°C~+40°C
(10) Складирање релативната влажност : RH
ЕЛ Жица за Апликација :
1. Облека Декорација-спортска облека,Т-Маица на капи
2. Возилото декорација-за автомобили,велосипеди, брод декорација
3. Куќа декорација—за КТВ,Бар фаза,Прозорци,
4. Рекламирање одбор-изработка на различни логоа, различни форми
5. Фестивал декорација—Новогодишни елки
Инсталација :
Не треба да се држиме лепило,само приклучете го sewable запис директно до вратата или инструмент биро пукнатина, на панел шевовите.Не мора да се грижите за остават траги на лепак.Тоа е исто така лесно да се само бод ознаката директно на површината.
Пакет Се Вклучени :
1 x EL Жица
1 x батеријата контролер (без батерии)

Детални карактеристики

Емитуваат Боја:
Сино, Мраз Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Лимон Жолта, портокалова, Виолетова, Розова
боја:
1m, 2m, 3m, 5m
Тип На Објект:
Лента
Бренд Име:
gooit
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Лента тип:
Круг 2-жица
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Бренд:
Epistar
Енергија:
Префрлете
Led Диоди Број/M:
1
Број На Модел На:
неонски светлина
Водоотпорен:
Yes
Повод:
Плоштад
Потрошувачка на енергија (W/m):
43mW
Спецификации (монистра светлина / m):
Други
Напон:
5
LED Чип Модел:
Други

Слични производи

детали за производотdesciption : 5 m led светилка burryбоја : осветлување string секој три светилки во боја : извор црв

Спецификација : Рамка Големина : 340x96x15mm (13 USB кабел и AC адаптер вклучен 4 фиксна бои Сега можете да внесете

Опис На ПроизводотСпецификација : Објектот Тежина : 2.47 оз (70g)Објектот Боја : GodenОсветлување : LED КриБатери

НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ПРЕДМЕТИ СО ИСТЕЧЕН РОК НА ГАРАНЦИЈА Вие се согласувате да ги сите гор

ИспоракаОд понеделник до петок, ние брод на стоките секојдневно Ве молиме контактирајте со нас да се од

Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите м

>>>Гаранција и Гаранција : ◊ 12 месеци Гаранција ◊ Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure у

8 W тековната постојана предводени од модулот и со cul потврдија,висока моќност предводена модул за светл

ако не се задоволни со тоа , го испрати назад и дозволете ни да ви даде целосна наплата.Каков вид на расте

Додаток сончева светлина, особено во зима, со пократки бел ден.* Ние го прифаќаме услови за плаќање на За

Smart LED ЛЕНТА RGB WS2801 IC чипови SMD505032pcs 5050 RGB LED Со 32paths возачот IC внатре да се вози 32 пиксели ,Поврзување со конт

>>>Други Политики : ◊ Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.

Опис На ПроизводотLED Количина : 180 Led диоди / Метар Одделение од Водоотпорен : IP67 Работна Температура : 20° д

(3)Ние ви нудиме брза испорака, обично околу 3 дена подготовка.3 mm, должина 148mm12 Случај материјал : Трајни а

Please wait...