0
clear
  • 50pcs/многу Nitoflon Лента 903UL T0.08mm*W13mm*L10m
  • -20%
  • -20%
50pcs/многу Nitoflon Лента 903UL T0.08mm*W13mm*L10m

50pcs/многу Nitoflon Лента 903UL T0.08mm*W13mm*L10m

DEN 13680.00

Количината на стоката
Тековен

Супериорен пламен отпор.
Ако треба да брод од страна на вашиот начин,ве молиме контактирајте со нас. За плаќање : 1. Тоа само ве однесе 30 секунди. Ви благодарам многу !
.Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост.
За превозот :
1.
Одлични Перформанси :
Повеќе производи pls ве молиме кликнете тука :
Како што следува табела на други спецификации. Животна средина-пријателски и е во согласност со Известување Бр 20 на Министерството за Здравство, Труд и Благосостојба. Заедно со големи електрични карактеристики, касетата има голем број на одлични функции како што се отпорност на топлина, хемиска отпорност, низок коефициент на триење и не-adhesiveness.
2, ве Молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги пријават истите со цел vaule. , pls изберете совршен натпревар стандард што треба. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета ! 2.18 19 10
300 степен -60~280 степен
Други лепливи ленти :
Многу важно !!
1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за олеснување на контактот навремено.08 15 10
300 степен -60~280 степен
Број 903 UL
0.08
13
10
300 степен
-60~280 степен
Број 903 UL 0. За отпорни на топлина електрична изолација. Структура : Апликации : За топлина-отпорни маскирање.)
За повратни информации : 1. Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми. За топлина-запечатување.4 Преглед : Класа H електрични изолациони селотејп користење fluoroplastic филм. Не-лепило страна на лента, нуди одлични карактеристики на polytetrafluoroethylene, како што се електрични сопственост, отпорност на топлина, временските услови, хемиски и вода (вода-пролевање), низок коефициент на триење и не-adhesiveness.08
25
10
300 степен
-60~280 степен
Број 903 UL
0.

Детални карактеристики

Тип:
Лента
Број На Модел На:
903UL
DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
Лента Тип:
Електрични Лента
Место на Потекло:
Јапонија
Спецификации.:
903UL ( T0.08mm*W13mm*L10m)
боја:
сива
is_customized:
Yes
Долготрајна температура отпорни:
-60/280 ° C
Краткорочни температура отпорни:
300 ° C
Лепило:
Силикони
Функција:
Топлински отпор, хемиска отпорност, водоотпорен
Затегнувачка цврстина:
(n / cm) 135-150

Слични производи

Карактеристики : увезени компоненти на магнетното прекинувач, примерок работни принципи, и високо сигу

2~6 L / МИН±10%2~30 L / МИН±10%1~60 L / MIN±10%Макс излез пулсот напон>4 Кога ќе се направи за испорака по целНие обично

Нашите производи се погодни за многу апликации, вклучително и за Медицинската, Електронски, Накит, Авто

13*50*10Беж60~28030036"Преглед : Taconic TACЛЕНТИ™ се изградени со висок квалитет на лепила и поддршка на материјали

Aplicação : dispensador де água, aparelhos де ar condicionado, umidificadores, água, equipamentos de casa de banho, máquinas де venda automática, caixas де correio, controle д

Нашите производи се погодни за многу апликации, вклучително и за Медицинската, Електронски, Накит, Авто

Секој од нашите предмети е abided со обезбедување на сите индустрии ефективни решение за потребите да се и

5 L / MINМакс оперативни проток15 L / MIN30 L / MIN50 L / MIN(изборен)Макс носат притисок1 отпор на изолација1000000000Ω100000000

500 PCS / Многу 5 ML LOCA УВ Лепак Течни Оптички Јасно Лепило УВ Лепак За Екранот на Допир, i Phone, Samsung ГалаксиКара

Ние снабдување со едноставна рака или клупата точење за еден дел материјали преку автоматско роботски

Ние снабдување со едноставна рака или клупата точење за еден дел материјали преку автоматско роботски

ако ви треба брзо експрес, можете да контактирате со мене, имаме договорената цена со изразат компанија,

2,Ако сте Купувачот итно треба вашата точка.Се препорачува продавнициB7000 интензитет производи, општа пр

Големина : 20mm(ширина)×33m(должина) Технички параметри Боја : Жолто Дебелина : 0.055 mm Издолжување : 50% Затегнув

VC1143 мини liquild пластични ниво сензорВовед : постоечкиот прекинувач е составен од магнетни пролет се преф

Please wait...