0
clear
  • 30 компјутери T0.13mm*w19mm*l10m со Силиконска Лента Nitto Denko Јапонија Nitoflon селотејп
  • -20%
  • -20%
30 компјутери T0.13mm*w19mm*l10m со Силиконска Лента Nitto Denko Јапонија Nitoflon селотејп

30 компјутери T0.13mm*w19mm*l10m со Силиконска Лента Nitto Denko Јапонија Nitoflon селотејп

DEN 11808.00

Количината на стоката
Тековен

13 50 10 300 степен -60~280 степен
Многу важно !!
1.13 38 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.
Употреба :
• За топлина-отпорни маскирање
• За топлинско изолирање на
• За отпорни на топлина електрична изолација
Преглед :
Се користи во стаклени влакна brie инфилтрација tetra флуорид етилен смола (PTFE) дисперзија решение формирана по отпуштање на материјална подлога.Увезената Царинските Давачки е на Купувачот на Сметка.Ние испорака на пакети во рок од 3~7 работни дена по уплатата примена. Одличен Квалитет! 2016 Година Топла Продажба
903 UL и 923 S се направени во Nitto Denko Јапонската фабрика .13 13 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.Ве молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди со цел,ако не,ние ќе ги прогласи иста со вредноста на нарачката. , pls изберете совршен натпревар стандард што треба.13mm*w19mm*l10m
Внимание !!
973 UL-S е направен во Кинески Nitto Denko ( Шангај Songjiang) фабриката . Nonadhesive површината со електрични карактеристики, отпорност на топлина, времето отпор, хемиска отпорност, отпорност на вода (водоотпорен), низок коефициент на триење, лепење и други четири не-fluorinated етилен смола поседуваат добри својства.
100% Оригинални Вистински Јапонија Увезени ! Гаранција За Квалитет ! 2016 Година Топла Продажба !
Колку повеќе наредбата, повеќе попуст имате ! ! : )
Спецификација
Боја
Беж
Spec.Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост. Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми.
За превозот :
1. Тоа само ве однесе 30 секунди. Ви благодарам многу !
.13 19 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0. Единствено еднострана лента за површински третман, обложени со силикон-врз основа на лепило со одлична отпорност на топлина и механичка сила. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2.

Детални карактеристики

Тип:
Лента
Број На Модел На:
973ul-s
DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
Спецификации .:
T0.13mm*W19mm*L10m
боја:
Беж
Краткорочни отпорност на топлина:
300℃
Континуирана употреба температура:
-60~260℃
Лепило:
Силикони
Производ база материјал:
Стаклени Влакна
Предност:
Паста со електронско мастило и лепливи мат отпорни на топлина платно
Употреба:
Се користи за торба машината кога е затворање на производи
Широко се користи во:
Се користат во фармацијата, храна, индустријата за печатење
Место на Потекло:
Јапонија Nitto Denko

Слични производи

ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА : 38 дена по потврдувањето цел,детали за испорака датум треба да се реши споредпроизвод

ZCUT10 Автоматско Лента Машина МашинаКарактеристики : 1, намалување на отпадот и заштита на околината2, се с

Aplicação : dispensador де água, aparelhos де ar condicionado, umidificadores, água, equipamentos de casa de banho, máquinas де venda automática, caixas де correio, controle д

Карактеристики:Големина : 1.9 cm*10mБоја : Црна / црвена / жолта / сино / зелено / бела / лента1.Изолација,водоот

2,Ако сте Купувачот итно треба вашата точка.Се препорачува продавнициB7000 интензитет производи, општа пр

Características : Importado elementos де comutação, leve, princípio де funcionamento й simples, confiável, barato, com diferentes materiais e especificações не flutuador ста

23gauge 11 / 2inchне ' рѓосувачки челиквратило луер заклучи центар тапи раздавам совет11 / 2inchне ' рѓосувачки чели

13mm*W50mm*L10mДруги брендови на селотејп : Многу важно !!1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна email адреса и тел

Јас може да се купи ниска количина за тест?Да, се разбира, цените покажа на интернет, вклучувајќи го и пре

Големина : 50mm(ширина)×33m(должина) Технички параметри Боја : Жолто Дебелина : 0.055 mm Издолжување : 50% Затегнув

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитетЛесен, лесен за употреба и складирање, голема идеален за

Ние снабдување со едноставна рака или клупата точење за еден дел материјали преку автоматско роботски

, Ltd е специјализирана производител и извозник на издавање системи и опрема за сите индустрии Имаме 10 го

HW0001621Спецификација : Бренд новиМодел : MA5.417 SМатеријал : ППБоја : транспарентна надворешниот, бели елемен

Големина : 20mm(ширина)×33m(должина) Технички параметри Боја : Жолто Дебелина : 0.055 mm Издолжување : 50% Затегнув

Ние снабдување со едноставна рака или клупата точење за еден дел материјали преку автоматско роботски

Структура : Одлични Перформанси : Повеќе производи pls ве молиме кликнете тука : Како што следува табела н

ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА : 38 дена по потврдувањето цел,детали за испорака датум треба да се реши споредпроизвод

500 PCS / Многу 5 ML LOCA УВ Лепак Течни Оптички Јасно Лепило УВ Лепак За Екранот на Допир, i Phone, Samsung ГалаксиКара

Карактеристики : употреба увезени се префрлите компоненти, со компактна големина, едноставна работа пр

Please wait...