0
clear
  • Bte апаратчиња за Слушање / Слух Засилувач /Аналогни Bte апаратче за Слушање S-8B Бесплатен Превозот
  • -20%
  • -20%
Bte апаратчиња за Слушање / Слух Засилувач /Аналогни Bte апаратче за Слушање S-8B Бесплатен Превозот

Bte апаратчиња за Слушање / Слух Засилувач /Аналогни Bte апаратче за Слушање S-8B Бесплатен Превозот

DEN 959.52
DEN 672.00

Количината на стоката
Тековен


Внимание :
1. Потоа earplug конектор (тешко) за слушалки, earbuds (силика гел) за да се поврзете на слушалки во конекторот пиедестал
2. Пред да ја користите оваа содржина ,мора да се сврти НА-ИСКЛУЧУВАЊЕ на Off (исклучено), и да се сврти на јачината на звукот на минимум
4. Ја прилагодите јачината на минимум пред носење. Потоа се стави оваа точка на вас уво, чувајте го цврсто
5.5 V
* Тековна : ≤ 3. Користат за долги периоди на време, ве молиме да го отстраните батеријата батеријата за да се спречи гниење на ерозија на апаратче за слушање компоненти.5 м-р
*ВО-вклучете *ИСКЛУЧИ-исклучи
*Контрола на јачина на звук : 0-4(мали гласна)
*Производ Тежина : 4g
Инструкции
1. Руски клиенти : ве Молиме пополнете во примачот име и презиме во ред поради новата политика на руската обичаи,
инаку најверојатно нема да добиете пакет. Многу Благодарам!
Bte апаратчиња за Слушање /Слух Засилувач /Аналогни Bte апаратче за Слушање S-8 B Бесплатен Превозот
Опис На Производот :
Апаратче за слушање S-8 B
Технички Параметри
* Максимум Од : 126 ± 4d B
* Макс Стекнат : 47 ± 5d B
* Хармонично Dist : ≤ 5%
* Фреквентен Опсег : 300 Hz ~ 4000 Hz
* Еквивалент на Текст Бучава : ≤ 32 d B
* Стандардна Батерија : AG13
* Напон : 1. Ако слушнете завива, проверете на уво (силика гел) се соодветни и дали големината на приклучокот е тесна, соодветен избор на earplugs и вклучен, бидете сигурни дека нема воздух истекување. На батеријата : Нежно ја отворите батеријата маска, стави батеријата во одделот на батеријата во вистинската насока, потоа затворете го одделот за батеријата . Сите клиенти, ве Молиме да го пополните точни мобилен/фиксен број и детален адреса во ред. Жица plug поврзан на слушалки. Ве молиме редовно чистење на уво приклучокот или приклучоци уво калапи со цел да се обезбеди нормална употреба на помагала за слух. Изберете earplug на малку поголеми големина за да се избегне whistler.

Детални карактеристики

Тип На Објект:
Уво Заштита
Материјал:
ABS
Број На Модел На:
S-8B
Големина:
4.4*1.5*0.9 CM
Тип:
Аналогни BTE апаратче за слушање
Карактеристики:
Средната моќ, стабилен квалитет, мала дисторзија
Стил:
BTE(зад увото)
боја:
Беж
Користете толпата :
Претрес слаби луѓе
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Предност:
Ниско ниво на бучава, едноставна операција
Батеријата:
AG13 копчето ќелија
Сертификат:
CE, ISO, ФДУ

Слични производи

Внимание : 1 Руски клиенти : ве Молиме пополнете во примачот име и презиме во ред поради новата политика н

Три брзини прилагодливи Решавање на стари лица бремени жени ползиме надолу тешко Испрати поздравниот б

Но, поради различни политики во различни земји, не може да биде царина што треба да се плати од страна на

Лесен и со мал модел донесе многу лесен за користење, било каде во било кое време 5 Опис : Што се 'Рчењето и

20 Pcs само лепило nonwoven завој ќе се добие Материјал : Неплетени Должина : 5m (по рашири) Ширина : 5cm Тежина : 15g /

Спецификација : Материјал : nonwoven Големина : 10cm*4.5 м(4"*196.85") Боја : Светло зелена, небо сина, црвена, бела, син

Големина : S / M / L S : 25*12*34 см (погоден за 3538 метри) M : 28*13*37 см (погоден за 3941 јарди) L : 29*14*38 см (погоден за 4144 ја

Карактеристики : Hightech материјали : NEOPRENE + N двострано крпа + Lycra ткаенина Овој производ ќе ви помогне да ко

2 ПАРЧИЊА CE ФДУ Мали Внатрешното Уво Невидливи апаратче за Слушање Сида КИЦ Мини Внатрешноста На Увото З

1"Х5 ДВОРОВИ Само Лепило Не Ткаени Сплотена ЗавојКожа Бела,Црна,Сина,Зелена,Виолетова,Розова, Жолта,Флуо

Прашање : 1, грбот исправен грб, поставен на крива форма 2) Основана физиолошки кривини на lumbar 'рбет, lumbar' р

1"Х5 ДВОРОВИ Само Лепило Не Ткаени Сплотена ЗавојКожа Бела,Црна,Сина,Зелена,Виолетова,Розова, Жолта,Флуо

Пакет содржи : 1 X Црни Мажи Пена МанекенДетали За Производот : Други сродни предмети во нашата продавниц

да ги смири нервите, подобрување на спиење квалитет.Понекогаш за царинска или времето проблем,тоа ќе би

торба Опис на Производот Бренд : Rayovac, Направена во велика БРИТАНИЈА Модел : Големина A13 за BTE / RIC апаратчи

Стоматолошки форцепс за чистење заби, заби здравствена заштита.Спецификација Име на Производ : Директн

wyприклучокstartЖешка Стока$35$13.5$19.88$12.9wyприклучоккрај500 грама рече : на една страна е 2 g носат, рече 0 грама, 10

.3 D Мека Око Сунѓерот Покрие Blinder Патување Спиење Помош се Релаксираат Маска Сенка Црна маска за очиБоја

2 парчиња / многу 3 D Eyeshade Жените и Мажите Патување Око Маска Мултибоја Спиење Око МаскиКоличина : 2 парчињ

Описи : За Samsung : S3(I9308 I9300) (Галакси S3 SHVE210 K) (Галакси S3 SHVE210 L)(i9308) / S4 (I9508) (Galaxy S4 SHVE300 L) (Galaxy S4 GTI9405)(i9500) / S5 / S6З

7 CM дијаметар 1 Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.Име : Надворешна Алуминиумска Кертри

Пред да ја користите оваа содржина ,мора да се сврти НАИСКЛУЧУВАЊЕ на Off (исклучено), и да се сврти на јачи

Стоматолошки форцепс за чистење заби, заби здравствена заштита.Спецификација Име на Производ : Директн

Please wait...