0
clear
  • SHENHUA Врвот Бренд Mens Механички Часовници За Мажи Ретро Автоматско Скелет Steampunk Кожа Механички Часовници Луксузни Подароци
  • -20%
  • -20%
SHENHUA Врвот Бренд Mens Механички Часовници За Мажи Ретро Автоматско Скелет Steampunk Кожа Механички Часовници Луксузни Подароци

SHENHUA Врвот Бренд Mens Механички Часовници За Мажи Ретро Автоматско Скелет Steampunk Кожа Механички Часовници

DEN 1527.36
DEN 840.00

Количината на стоката
Тековен

SHENHUA Врвот Бренд Mens Механички Часовници За Мажи Ретро Автоматско Скелет Steampunk Кожа Механички Часовници Луксузни Подароци
Карактеристики :
1. Автоматско ликвидација механичко движење ви овозможува да носат се види во секое време.
2. Напредни производна технологија
3. Сите не ' рѓосувачки челик тока
4. Удобно Кожа види бенд
5. Животната средина IPS electroplating случај
6. Види круна со enviromental IPS бронза electroplating
7. Нерѓосувачки челик и транспарентен backcase со Hi-tech ласерски логото
8. 3 ATM отпорност на вода одговара на вашата дневна потреба
Спецификација :
Тип : Шарм,Луксуз
Пол : машки
Стил : Рачен Часовник
Движење : Прецизна Механичка & Автоматски
Случај Материјал : Нерѓосувачки Челик
Тежина : 77g/114g прибл
Случај Дијаметар(cm) : 4.3 cm
Случај дебелина(cm) : 1.4 cm
Бендот материјал : Кожа / Нерѓосувачки Челик
Бендот должина(cm) : беа 25,5 см
Бендот width(cm) : 2.1 cm
Бендот Боја : Црна,Кафеава
Бендот Прилагодливи : Да
Отпорен на вода : 3 ATM Отпорен на Вода (не се за пливање)
Пакет Се Вклучени :
1 X Види
1 X КУТИЈА
Како Да го Користите : Механички се види, да се Напојува со ликвидација на пролет, рачно или само-ликвидација(нема потреба батерија).
1. Кога за прв пат го носат тоа, ве молиме правец на часовникот со завртување на копчето од страна на на види, се додека не е целосна.
2. Со преземање на копчето од малку, можете да го прилагодите времето, тогаш притисни назад на копчето.
3. Ако го оставиме тоа уште за долго време, ве молиме замав тоа лесно за неколку минути и правец-од страна на неколку круга. Во тоа време, тоа ќе работат нормално.
4. Ако уште имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас на прво место.
5. На mechaical види дозволено време+- 1 минути на секои 24 часа. ова е меѓународните механички види правило. ако секој се грижи, ве молиме да не купи. ви благодариме .

Детални карактеристики

Тип На Објект:
Механички Рачни Часовници
Бренд Име:
SHENHUA SH
Отпорност На Вода Длабочина:
3Bar
Случај Обликот:
Круг
Бендот Материјал Тип:
кожа
Кутии & Случаи Материјал:
Хартија
Dial Дијаметар:
43mm
Функција:
Отпорен На Вода,Светлечки
Стил:
Fashion & Неврзан
Број На Модел На:
S015
Случај Дебелина:
14mm
Затворач Тип:
Тока
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Ширина:
21mm
Бендот Должина:
Беа 25,5 см
Пол:
Мажи
Dial Прозорец Материјал Тип:
Hardlex
Движење:
Автоматско Само-Ветрот
Тип На Објект:
Рачни часовници
Dial Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Отпорност На Вода Длабочина:
30m
Состојба:
Нова без ознаки
Dial Екранот:
Аналогни

Слични производи

БРЕНД : WEIDE ПРЕДМЕТ : WH2309 СТИЛ : СПОРТОТ,СЕКОЈДНЕВЕН,БИЗНИС,ОТВОРЕНО се ПРИКАЖЕ : АНАЛОГЕНДИГИТАЛЕН LED ДВИ

тпроизвод .тпроизвод.тпроизвод.2 "фолксваген"; lineheight : 4.содржина {fontsize : 18px;lineheight : 28px;color : #999;маргина : 20px 10%

Ние ќе се обезбеди многу најновата во топквалитетни производи за вас,како што е последната во евтини мо

, Пакет се Вклучени : 1 x Вистински Оригинални Санда Види 1 x Use Manual Ако ви треба кутија,.

Во Одмазда , Емили татко лево нејзиниот последен подарок.Главни Карактеристики : 1 Бренд нови2...

Опис●Движење : Мореgull 1731 automatic (само ликвидација) движење ●Бирање : бела dail ●Случај дијаметар : 42mm ● Фун

Опис : Големина : 44mm*14.5 ммБирате : Црна dialСлучај Материјал : цврсти 316 L не ' рѓосувачки челик случај Движењ

Сите фотографии зеде со себе.Види Спецификации Бренд : BINGER Движење : Кварц движење, Метал Состав : 316 L не '

Опис ●Движење : Мореgull 1731 automatic (само ликвидација) движење ●Бирање : кафе dail ●Случај дијаметар : 42mm ● Слу

Jaragar 3 Dial Екранот 2016 Класичен Дизајн Tourbillon Раце Црна Кожа За На Рака Мажи Часовници Врвот Бренд На Луксуз

Карактеристики На Производот : 100% Природата Бамбус СлучајДвижење Тип : КварцСлучај Материјал : БамбусБе

Ве молиме Не't двоумете се да не контактирате во секое време преку испраќање пораки да мене со вашите пра

, Пакет се Вклучени : 1 x Вистински Оригинални Санда Види 1 x Use Manual Ако ви треба кутија,.

Ве молиме бидете сигурни да ни дадете точни, прецизни и детални превозот Адреса (име, број на телефон и а

Луксузна Мажите е Полн Челик Транспарентен Скелет Автоматски Механички Зглоб часовници Видипреку Фуст

Види Спецификации Бренд : BINGER Движење : кварц движење, Метал Состав : 316 L не 'рѓосувачки челик Кристал : Hardl

Автоматски механички види секогаш работи без батерии или windup, само со кинетичка енергија.html Ali Express Стан

Ние ќе испрати уште една нова содржина како замена штом се прима врати пакет Тоа обично трае околу 7 до 60

Опис●Движење : miyota 821 A Automatic (автоликвидација) движење ●Бирање : сива dail со светлосен makrs ●Случај дијаме

Please wait...