0
clear
  • THGS 6Pcs Поставите Телескопски Мерач Поставите Микрометар Мерење Понесе Инженери Комплет 8-150mm Сребро.
  • -20%
  • -20%
THGS 6Pcs Поставите Телескопски Мерач Поставите Микрометар Мерење Понесе Инженери Комплет 8-150mm Сребро.

THGS 6Pcs Поставите Телескопски Мерач Поставите Микрометар Мерење Понесе Инженери Комплет 8-150mm Сребро.

DEN 664.32

Количината на стоката
Тековен

Двојно дејство крути се справи со себе центрирање функција за брза проверка на дупки, слотови и прекин до 6" длабоко краевите од двете контакт глава се третира од не 'рѓосувачки челик и прецизност земјата да радиус да се овозможи соодветна дозвола на најмалиот дупка на gage ќе влезат во Постојана пролет тензија дава единствен контакт притисок Рачки се строго прикачена на контактот plungers и се автоматски авто-центрирање Никел-обложено заврши Двојно дејство крути се справи со себе центрирање функција за брза проверка на дупки, слотови и прекин до 6" длабоко
Краевите од двете контакт глава се третира од не ' рѓосувачки челик и прецизност земјата да радиус да се овозможи соодветна дозвола на најмалиот дупка на gage ќе влезат
Постојана пролет тензија дава единствен контакт притисок
Рачките се строго прикачена на контактот plungers и се автоматски авто-центрирање
Никел-обложено заврши
Употреба :
Под униформа пролет тензија, на клипот на gage се прошири од центарот на дијаметарот на дупка или ширина на отворот за да се мери и потоа се заклучува во место со knurled knob, дупка големина е утврдено со мерење во текот на две точка на контакт со микрометар или caliper.
Материјал : Појачани алатка челик
Боја : Сребрена
Пакет Се Вклучени :
1 Set 6 компјутери Прецизност Telescoping Gage 8-150mm
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/-1-3cm.

Детални карактеристики

DIY Материјали:
Металугрија
Број На Модел На:
THGS
Бренд Име:
MiLESEEY

Слични производи

Погоден за мерење на различни конвенционалните монети Преносни прецизност и Висока чувствителност, ст

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Доколку ви се допаѓа нашата продав

Noyafa рачни GPS Тест Уреди Земјиште Мерен Инструмент метод Рачно и автоматскиФункција Карактеристики : 1.2.8

24mmФункција : Појачани брзини и нерѓосувачки челик полици обезбеди трајна заштита против индикатор неус

Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за

Опис : Материјал : Алуминиум легура Боја : Сребро Карактеристики : 7инчен брзина плоштад; одговара за во џ

1.Идеален за проверка на работ на сечење алатки за квадрат 2.Лесен, лесен за контрола & изработени од алум

М126g Т+Z метрички навој прстен gage мерач алатки(сет од 2 ) Материјал : висок јаглерод хром имајќи челик Приме

Ви благодариме!Пакетот вклучува : 1 x квадрат владетелИспорака : Кога ќе нарачате,ве молиме изберете прев

Карактеристики : 100% квалитет и Сосема нов.Тесен лист дизајн за двете надворешни и внатрешни теми дури и

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Доколку ви се допаѓа нашата продав

Нога тело користење 65 # Mn Полиран површината Метрички и инчни споредба Нога тело 3.5 " Согласност со DIN2275 и

Име на производ : Заварување инспекција Мерач Една Висока Ниска Мерач (mm) HILOPakcage вклучуваат : Една Висока

Опис : 100% Сосема нов и висок квалитет на Електронски Дигитални Vernier Caliper Мерење во двете SAE (инчи) или Метр

Карактеристики : се Користи за тестирање на површината на работното парче страна површината на база нор

3Копчиња за Електронски Дигитални Micromete Со Сатенхром скала Висок квалитет на топлинска изолација зафат.

modname=ckeditor Спецификации Materail : не ' Рѓосувачки челик Боја : Примарна боја Тежина : 15g Големина : околу 11 x 6cmКа

90 / парчеИспорака : Кога ќе го поставите цел,ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата у

Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за

Име на производ : Радиус Колосек;Стандард : R16.5 mm ја Напушти Број : 16 Компјутери x 2 Завршува;Материјал : Мет

Опис на производот : Направени од цврста Пластика, карбонски влакна композити, лесни и издржливи Две нач

ПревозотОбјектот ќе биде предаден, како е можно поскоро откако ќе плаќање завршен.Ако не сте примиле ќе

Магнетни стои дека користи switchable постојан магнет за лесен за монтажа на рамен железо или челик површини

Карактеристики : се Користи за тестирање на површината на работното парче страна површината на база нор

100% сосема нов и висок квалитет на Пластични Caliper 150mmКарактеристики : Пластика челик лесна тежина на тело

EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager.Лесен за користење

200mm Составен Прецизни Нерѓосувачки Челик Vernier Caliper Мерач Добар Квалитет Микрометар Професионални Мерењ

Please wait...