0
clear
  • DC21.6V 4600-9400rpm R775 минијатурни постојан магнет DC мотор долгата оска мали трева машина моторни power tools / DIY додатоци
  • -20%
  • -20%
DC21.6V 4600-9400rpm R775 минијатурни постојан магнет DC мотор долгата оска мали трева машина моторни power tools / DIY додатоци

DC21.6V 4600-9400rpm R775 минијатурни постојан магнет DC мотор долгата оска мали трева машина моторни power

DEN 1190.40
DEN 1036.00

Количината на стоката
Тековен


Среќен Фенер Фестивал Топли, нежни живот. САД$54.5-204 66.50 US$54.5-204 261.00 US$54.5-204 191.00 US$54.5-204 117.00 US$54.5-204 100.00 US$54.5-204 128.00 US$54.5-204 160.00 US$54.5-204 165.00 US$54.5-204 107.00 US$54.5-204 200.00 US$54.5-204 160.00 US$54.5-204 154.00 US$54.5-204 105.20 US$54.5-204 189.00 US$54.5-204 204.00 US$54.5-204 148.00 US$54.5-204 208.00 US$54.5-204 110.00 US$54.5-204 115.40 US$54.5-204 142.00 US$54.5-204 136.00 US$54.5-204 160.00 US$54.5-204 128.00 US$54.5-204 97.00 US$54.5-204 110.00 US$54.5-204 106.00 US$54.5-204 150.00 US$54.5-204 153.00 US$54.5-204 241.00 US$54.5-204 577.00 US$54.5-204 289.00 US$54.5-204 104.00 US$54.5-204 240.00 САД$54.5-204 200.00 US$54.5-204 249.00 US$54.5-204 203.00 US$54.5-204 119.50 US$54.5-204 126.00 US$54.5-204 155.00 US$54.5-204 83.90 US$54.5-204 137.00 US$54.5-204 936.00 US$54.5-204 156.00 US$54.5-204 249.00 US$54.5-204 234.60 US$54.5-204 187.50 US$54.5-204 725.00 US$54.5-204 200.00 US$54.5-204 757.00 US$54.5-204 128.70 US$54.5-204 533.00 US$54.5-204 358.60 US$54.5-204 165.00 US$54.5-204 270.00 US$54.5-204 235.00 US$54.5-204 99.00 US$54.5-204 120.00 АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ 54.5-204 245.50 US$54.5-204 328.00 US$54.5-204 788.00 US$54.5-204 191.00 US$54.5-204 414.52 US$54.5-204 797.88 US$54.5-204 180.00 US$54.5-204 108.60 US$54.5-204 275.00 САД$54.5-204 202.00 US$54.5-204 124.10 US$54.5-204 170.00 US$54.5-204 256.40 US$54.5-204 336.80
Пред нова долга оска R775 мотор, топката лого, висок вртежен момент при ниска брзина, што се користи во WORX трева ножици.
Мотор без вграден систем за ладење вентилатор, брзина не е висока, високата температура не е голема.
Моторни номинална 21.6 V, 12 24 V може да биде вистински тест за работа.Моторни не-оптоварување тековната не е многу голема, но напојување барем 5 или повеќе да се добие максимална моќност на мотор.
Подолу е моторни 12 v и 24 v напон не-оптоварување тест сегашните и брзина
Напон : 12 V
Актуелни : 0.36 На
Брзина : 4600 ВРТЕЖИ во минута
Напон : 24 V
Актуелни : 0.45 На
Брзина : 9400 ВРТЕЖИ во минута
Моторни тежина : 385 g

Детални карактеристики

сертификација:
CCC
Тип:
Микро Мотор
Изградба:
Постојан Магнет
Commutation:
четка
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
Постојана Струја(A):
0.45 На
Излезна Моќност:
w
Напон(V):
DC21.6V
Број На Модел На:
R775
Употреба:
Домашен Уред
Ефикасност:
Други

Слични производи

Превозот Логистика : Кина Пост,хонг конг Пост,Singpost,DHL,Fedex,ТНТ,итн Испорача време : Обично 1535 дена ,тоа ќе би

Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија магацин, во рок од 35 дена за добивање производи! само за 1

Карактеристики : Sensorless кабина откривање Екстраниска моторни бучава нуди одлични спокојство Оптимизира

Автоматско половина тековната функција Корисниците можат да ги поставите на drive преку SW4 автоматско пол

Номинална Напон DC 3 V Брзина(без оптоварување) 12000 RPM Големината на Телото Вратило Големина Материјал Сре

***** Опис : ***** Машина за Шиење Моторни 220 V 180 W 0.9 Со Нога Контрола 220 VAC 180 Watts 0.9 Amp 10000 RMP ***** Испорака : ***** Брод

Име на производ DC Мотор Модел FFN20 Работен Напон DC 1.56 V Оценет Напон DC 3 V Брзина 25000 RPM Големината на Телото 1

Оваа ставка вклучува : 4 ПАРЧИЊА Nema 23 Stepper Моторни двојна шахти со 425ozво одржување на вртежен момент,4 ПАРЧ

Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.Во ретки случа

Broduct Прирачник : [ Вози напон ] DC 512 V [ Работат на струјата] ≤1.2 A [Брзина спектар] 0% 100% [Обратна...

Pls контактирајте со нас пред да нарачате Ние може да ви даде попуст доколку ви треба повеќе квантитет...

Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија магацин, во рок од 35 дена за добивање производи! само за 1

MY6812 100 W12 / 24 V мали surf електричен скутер четка DC МоторНапон : од 12 / 24v Номинална моќност : 100 W Не оптоварувањ

овој комплет вклучува : 1 компјутер Nema 23 со 270ozво, 3.0 A ,

Име на производ Stepper Мотор Тип 4Фаза 5Жица Напон DC 6 V Отпорни 1 Ohm Брзина 1000 PRM Вратило Големина 4.95 x 10мм / 0.2" x

8 НА 256micro Мелење Engraver Милиони САД$ 440.Оптоварување регулатива : товарот од 0 до 100% 4 збег одбор : DB25 САД Бесп

Добредојдовте на wantaimotor продавницаОваа ставка вклучува : 1 КОМПЈУТЕР Nema 17 stepper мотор со 70ozво одржување на

Melzi 2.0Процесор : ATMEGA1284 P (Sanguino компатибилен)Сите завртки конектори без лемењеМикро SD картичка слот за GCode

HW02 Грејач популарна грејач во Кинески топли кади.HW02 топла када грејач направени од страна на SFUL.Должина

Please wait...