0
clear
  • DC220V 3500rpm 150W DC5335M220 минијатурни DC мотор power tools / механичка опрема / DIY прибор за моторни
  • -20%
  • -20%
DC220V 3500rpm 150W DC5335M220 минијатурни DC мотор power tools / механичка опрема / DIY прибор за моторни

DC220V 3500rpm 150W DC5335M220 минијатурни DC мотор power tools / механичка опрема / DIY прибор за моторни

DEN 1430.40
DEN 1245.00

Количината на стоката
Тековен


DC220 V Dc мотор, топката лого, пред и по поврзани со AC220 V напојување може да се користи по rectifier мост.
【Оценет напон】 DC220 V
【Номинална струја】 0.7 На
【Не-оптоварување брзина】 3500 менува бројот на вртежи / мин
【Моќ】 150 W
【Тежина】 1.68 kg

Детални карактеристики

сертификација:
CCC
Тип:
Микро Мотор
Изградба:
Постојан Магнет
Commutation:
четка
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
Постојана Струја(A):
1.25 На
Излезна Моќност:
150w
Напон(V):
DC220V
Број На Модел На:
DC5335M220
Употреба:
Домашен Уред
Ефикасност:
Други

Слични производи

Бесплатен Превозот SHUA OMA YIJIAN бренд 6006 D моторни неблагодарна работа контролер коло плоча возачот одбор з

Име на производ Stepper Мотор Тип 4Фаза 5Жица Напон DC 6 V Отпорни 1 Ohm Брзина 1000 PRM Вратило Големина 4.95 x 10мм / 0.2" x

Добредојдовте на wantaimotor продавницаОваа Ставка вклучува : 1 КОМПЈУТЕР Nema 34 Stepper Мотор со 765ozво (5.4 Н м) одржу

Карактеристики : Sensorless кабина откривање Екстраниска моторни бучава нуди одлични спокојство Оптимизира

Melzi 2.0Процесор : ATMEGA1284 P (Sanguino компатибилен)Сите завртки конектори без лемењеМикро SD картичка слот за GCode

2 Тековната, 128 MicrostepВоведНа DQ542 MA е економски microstepping возачот врз основа на патентираната технологија на

Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија магацин, во рок од 35 дена за добивање производи! само за 1

8 НА 256micro Мелење Engraver Милиони САД$ 440.Оптоварување регулатива : товарот од 0 до 100% 4 збег одбор : DB25 САД Бесп

Добредојдовте на wantaimotor продавницаОваа ставка вклучува : 1 КОМПЈУТЕР Nema 17 stepper мотор со 70ozво одржување на

Модел 57 HS76 Број на фаза 2фаза Број на линии 2жица Фаза напон 2.4 v Фаза тековната 3А вртежен момент 1.8 М Н...

Pls контактирајте со нас пред да нарачате Ние може да ви даде попуст доколку ви треба повеќе квантитет ис

000 m / s2 X, Y, и Z насоки за три патиСтруктура на заштита * 3Комплет оценка IEC IP50ВрскаПреджичен (стандарден каб

Сите добра се проверени, пред пратката, па ако не сте задоволни со купите, можете да разменувате предмет

1 КОМПЈУТЕР Замена на делови Картер E320 B мотор, гасмоторни собранието, багер делови гас за моторниНапоме

Номинална Напон DC 3 V Брзина(без оптоварување) 12000 RPM Големината на Телото Вратило Големина Материјал Сре

Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија магацин, во рок од 35 дена за добивање производи! само за 1

Ве молиме да оставите позитивен фидбек.Потоа можете да контактирате со нас за по продажба на услуги.4 : Д

Pls контактирајте со нас пред да нарачате Ние може да ви даде попуст доколку ви треба повеќе квантитет...

HW02 Грејач популарна грејач во Кинески топли кади.HW02 топла када грејач направени од страна на SFUL.Должина

Please wait...