0
clear
  • NEMA 23 CNC stepper моторни 57X51mm 2.8 Еден 1.1 Н. м повлекува моторни 157Oz за CNC Рутер гравирање мелење машина за 3Д принтер
  • -20%
  • -20%
NEMA 23 CNC stepper моторни 57X51mm 2.8 Еден 1.1 Н. м повлекува моторни 157Oz за CNC Рутер гравирање мелење машина за 3Д принтер

NEMA 23 CNC stepper моторни 57X51mm 2.8 Еден 1.1 Н. м повлекува моторни 157Oz за CNC Рутер гравирање мелење

DEN 599.04
DEN 569.00

Количината на стоката
Тековен


1 BUC — 23 HS 57x51 mm Stepper Моторот 2.8 Еден 1.1 Nm
Општа Спецификација :
Чекор Агол : 1.8 сте
Inductance : 2.2 мз Дијаметар : 6.35 mm
На Stepper мотор е широко се користат во гравирање фреза, 3 D принтер, медицински,
опрема, везови, машина,бина, осветлување, текстил, автоматизација, печатење,
пакување и други индустрии автоматизација опрема.
Превозот услови
Нашите производи се продаваат низ целиот свет.
Но, ако вашата земја е потешко за транспорт на стоки, ве молиме контактирајте со нас однапред да се потврди превозот цена.
Плаќање
Ние прифаќа paypal кредитни, банкарски трансфер, western union итн.
Плаќањето мора да се изврши во рок од 7days календарски дена од денот на аукција крајот на времето.
Проблеми И Повратни Информации
Ве МОЛИМЕ НЕ остави никакви негативни повратни информации пред да контактирате со нас.
Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем,ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.
Вашето задоволство е многу важна за нашата продавница, па ве молиме контактирајте со нас пред сакате да остави негативни повратни информации.
Ви благодариме многу однапред .
Наплата
Ако не сте задоволни со нашата пакет како производи е штета, ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш.
Ако е можно, ве молиме да се земе некои фотографии или да се направи еден мал видео за тоа. Тоа ќе ни помогне да се решат проблемите.
Забелешка
Ние може да произведе производ според нашите клиенти дизајн.
Ако ти треба нешто е многу посебен, ве молиме контактирајте со нас за тоа.
Ние сме спремни да ви помогнат околу тоа.

Детални карактеристики

сертификација:
ISO,CE,CCC,ROHS,УЛ
Број На Модел На:
57HS5128A4
Тековната / Фаза:
2.8 на
Бренд Име:
G-ДЕНАР МАШИНА
Фаза:
2
Чекор Агол(степени):
1.8
Одржување На Вртежен Момент:
1.1 м Н.
Тип:
Хибрид
Големина:
57x57x51mm
доведе жица:
4pcs
Вратило Дијаметар:
6.35 mm
тековната:
2.8 на
Resistence:
0.83
Inductance:
2.2 мз
Одржување На Вртежен Момент:
1.1 Nm

Слични производи

DC220 V Dc мотор, топката лого, пред и по поврзани со AC220 V напојување може да се користи по rectifier мост.【Оценет

Номинална Напон DC 3 V Брзина(без оптоварување) 12000 RPM Големината на Телото Вратило Големина Материјал Сре

000 m / s2 X, Y, и Z насоки за три патиСтруктура на заштита * 3Комплет оценка IEC IP50ВрскаПреджичен (стандарден каб

H30R1 со посебен притисок се префрлите од вториот жица подобри и може да ги заменува старите H30R1 verion intergrated

Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија магацин, во рок од 35 дена за добивање производи! само за 1

Како Stepper Моторни Возачот, CR06250 Користи 3 фаза 115 за да 230 V AC Серво Мотор vs tb6560 Stepper Моторни Контролер за Сло

Melzi 2.0Процесор : ATMEGA1284 P (Sanguino компатибилен)Сите завртки конектори без лемењеМикро SD картичка слот за GCode

Pls контактирајте со нас пред да нарачате Ние може да ви даде попуст доколку ви треба повеќе квантитет ис

Среќен Фенер Фестивал Топли, нежни живот САД$54.5204 66.50 САД$54.5204 200.00 АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ 54.5204 245.50 САД$54.5204 202.00

1 КОМПЈУТЕР Замена на делови Картер E320 B мотор, гасмоторни собранието, багер делови гас за моторниНапоме

Напредни возачот модел MD450 (нови ажурирани модел наместо M542.Поврзани Пребарување на Насочена stepper мотор

8 НА 256micro Мелење Engraver Милиони САД$ 440.Оптоварување регулатива : товарот од 0 до 100% 4 збег одбор : DB25 САД Бесп

TS2641 N31 E64 Ротари Енкодер Преведување BRX SmartsynНе парк 23 месеци на цел

Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија магацин, во рок од 35 дена за добивање производи! само за 1

Broduct Прирачник : [ Вози напон ] DC 512 V [ Работат на струјата] ≤1.2 A [Брзина спектар] 0% 100% [Обратна напон за зашт

Сите пораки или пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден !Вашето задоволство е наша цел,ве моли

Бесплатен Превозот SHUA OMA YIJIAN бренд 6006 D моторни неблагодарна работа контролер коло плоча возачот одбор з

Или pls наведете прогласена за да се избегнат непотребни проблеми на царина Сите производи од нашата про

Pls контактирајте со нас пред да нарачате Ние може да ви даде попуст доколку ви треба повеќе квантитет...

Име на производ DC Мотор Модел FFN20 Работен Напон DC 1.56 V Оценет Напон DC 3 V Брзина 25000 RPM Големината на Телото 1

Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.Во ретки случа

Please wait...