0
clear
  • DC5V P9883 addressable пиксели;IP68 оценет;еден лош јазол не влијае на другите јазли'working;боја на жица
  • -20%
  • -20%
DC5V P9883 addressable пиксели;IP68 оценет;еден лош јазол не влијае на другите јазли'working;боја на жица

DC5V P9883 addressable пиксели;IP68 оценет;еден лош јазол не влијае на другите јазли'working;боја на жица

DEN 384.00

Количината на стоката
Тековен


P9883 чип :
http : //www.aliexpress.com/store/product/P9883-series-and-paralle-together-full-color-LED-controll-IC-Dual-signal-wires-signal-breakpoint-continuous/312912_32597336586.html
0.3 w круг шапка RGB LED како осветлување извор.
2. Со добар proection ниво. може да се постигне IP68.
3. секој модул како еден пиксел, зема 3 dmx канали,бела strobe боја,може да се контролира поединечно,
4. Тоа е лесно за инсталација, се отвори дупка.
5;добри водоотпорен тип,IP68, отценети,епоксидна смола исполнет
6;користење на силни cabe,со добра ладно отпор способност
Спецификација :
Дел Нема LDP9883-5 V-IP68-боја
Боја
целосна rgb боја,24bit,256 сива скала
LED Количина
1pcs 8мм круг шапка 0.24 w rgb led со 4pin заеднички анодна
Текст Volt
DC5 V
Максимална струја
60 MA
Max Моќ
0.3 W
Возачот метод
Постојан струја коло
Димензија
12mm дијаметар(отвори дупка)
Агол на гледање
100-120degree
Заштита Ниво
IP68
Сертификација
CE и Ro HS
Стандардната конекција
50pcs модул по string
Стандардна должина на жица
80mm;боја на жица
Домување
транспарентен ПВЦ
Фиксна начин
се отвори дупка
Животен век
35000 часа
Гаранција
1 година
Операција температура
-40-50
Продавница температура
-50-60
Апликации :
светла назад светла, кабинет светла, edge светлина, архитектонски светла за коридор, крошна, archway, светла за патот
и контура означување; итн.
Тие можат да бидат добар избор за рекламирање,Led екран, ноќни клубови, кафе / вино барови, трговски центри,
различни продавници, кина, центри за убавина, канцеларија фронтови, дури и светлата за домаќинство кујни или соби, итн
recommand контролори :
Т-1000,Т-8000 A;T-100 K;T-200 K;T-300 K

Детални карактеристики

Тип На Објект:
Монистра
Бренд Име:
РИТА LED
Напон:
6V
Извор На Енергија:
DC
Обликот:
Ангел
Број На Модел На:
LDP9883-5V-IP68-боја

Слични производи

Почитувани Клиенти,Добредојдовте на CESPEX, ние сме специјализирани ПРЕДВОДЕНА од производителот уште од

2016 година Топла Продажба IP65 отворено 0.5 m линеарна led лента ѕид миење со 18pcs 1w lumiled led светилки DC24v Р / G / B / W /

Купувачот Совети : 1 Слики кои покажуваат во нашата продавница е да се преземат врз основа на вистинскат

Опис На ПроизводотИме на производ : ПРЕДВОДЕНА од поплави светлина бела / топло белаLED Emitter Моќ : 10w 20w 30 50wР

5 МБоја На КабелТемно ЗеленаИзвор На ЕнергијаСоларен Погон ,3 AAA 1000 m AH МиNH Батеријата ИнсталиранГолемина

Преносни Мултифункционални Соларна маса Светилка со 12 LED Соларна Маса Светло Опис : Оваа соларна светил

2017 Најновиот Производ 5 W Led Пејзаж Отворено Осветлување Водоотпорен IP65 Лед Градина Двор Светлина КОЧАН L

Светлото ќе се исклучи по 15 секунди без движење, ако луѓето остануваат активни во сензор областа на свет

Празник на Светлината Божиќ Декорација Светла Луксузни рачно изработени Вештачки Цреша led Светло Дрво H

Производ Параметри Модел : LLT20999 Напон : AC85265 V Моќ : 10 W LED чип : КРИ CRI : 90 Емитуваат боја : Бела, Топло Бела, Пр

Купувачот треба да се Ние не се обидуваме да се одговори што е можно побрзо Тоа е невозможно да се третир

Опис На Производот : Батеријата Кутија Управувана Powered by 3 AA батерии (Не се Вклучени) Лесно да се земе над

ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина Спецификација : 20 W LED Floodlight Чип Бренд : Epistar Моќ : 20 WДимензии : 180*140*110mm Боја

СпецификацииСветлина тело материјал : ABSОсветлување време : > 8 часаВодоотпорен : IP68Соларен панел : 2 V / 120

Моден 10 M led string светла со 100led топката AC220v топката светлина празник свадба декорација светилка Фестивал

Други Политики : Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.За Нас.Ако објектот е неиспр

соларна светилкаСоларна Енергија Led диоди Отворено водоотпорен Градина Пат по Скалите Светилка Светли

Објаснување : Ова е високо 43cm, 20cm дијаметар големини цена Постојат и други димензии висина 50cm, со дијаме

Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ Транзит пати може да се разликув

ZESOL refletor led 50 W потоп светлината 220 V 100 W IP65 водоотпорен отворен осветлување градина светлаПроизвод : ПРЕДВ

ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина Спецификација : 50 W LED Floodlight Чип Бренд : Epistar Моќност : 50 WДимензија : 285*235*140mm

ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина Спецификација : 200 W LED Floodlight Чип Бренд : Epistar Моќност : 200 W Боја : Бела,Топло

Ако сеуште имате било какви прашања во врска со плаќање,се Чувствуваат слободни да контакт.8 cmПакет тежи

Бренд Име : Velainwom Употреба : Одмор Сертификација : CCC,CE,Ro HS Главата Број : 100 главата Должина:2м / 5m / 10m Карак

ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина Спецификација : 200 W LED Floodlight Чип Бренд : Epistar Моќност : 200 W Боја : Бела,Топло

Име на производ : ПРЕДВОДЕНА од поплави светлина ПРЕДВОДЕНА Emitter Моќ : 10w 20w 30w 50w 100w Работа Напон : AC220 V Свет

Please wait...