0
clear
  • Оригиналниот Meanwell led драјвер ELG-150-36A 150W 36V 4.17 НА IP65 водоотпорен Напојување прилагодливи ELG-150 тип
  • -20%
  • -20%
Оригиналниот Meanwell led драјвер ELG-150-36A 150W 36V 4.17 НА IP65 водоотпорен Напојување прилагодливи ELG-150 тип

Оригиналниот Meanwell led драјвер ELG-150-36A 150W 36V 4.17 НА IP65 водоотпорен Напојување прилагодливи ELG-150

DEN 1718.40

Количината на стоката
Тековен

во вашиот систем
Б.
На пример, ако системот треба 100 W извор, ние препорачуваме на корисниците да изберете S.
Нашата Компанија
Ние нудиме на големо на Напојување избор од индустријата напојување од водечките производителот-Значи добро бренд. Ви благодариме.
Ако немате идеја на изборот на модел , ве молиме да бидат слободни да контакт. Да се зголеми сигурноста на S. Апликацијата функција : Сигнализација Функција (Добра Моќ, Моќ Пропадне), Далечински Управувач, Далечински уреди со покажувач, и др. Изборот на функциите врз основа на вашата апликација :
1. Под претпоставка дека фактор на моќност е 0.5, електраната треба да се произведе повеќе од 2 VA за да ги задоволи 1 W вистинска моќ. Тоа е нашата мисија да се обезбеди сигурно решение за вашиот напојување барања. Кога ќе цел, pls ве молиме проверете ја вашата Ali Express адреса.
Пакување & Испорака Предмети ќе бидат испратени до вашиот Ali Express адреса. Нашиот тим е посветен да одговарање на вашите напојување прашања.06 VA да се обезбеди 1 W вистинска моќ треба.Привидната Моќ=Влезен Напон x Текст Струја (VA)
2. Ако сакате да ги пратите на вашиот друга адреса, pls љубезно ве молиме да ги споделите со нас однапред. Заштита функција : во Текот Напон Заштита (OVP), во Текот Температура Заштита (OVP), во Текот Вчитај Заштита (OLP), и др. Тоа ќе биде многу поефикасна. Напротив, ако фактор на моќност е 0,95, електраната само треба да се произведуваат повеќе од 1. Инаку, ние ќе направиме се декларираната вредност на комерцијална фактура исто како и вие вистински платена., ние ви препорачуваме корисниците да изберат единица што има рејтинг од 30% повеќе енергија отколку што вистински треба.
ELG серија работи outstandingly за сите видови на LED luminaire апликации, како што се LED улично осветлување, ПРЕДВОДЕНА харбор осветлување, ПРЕДВОДЕНА bay осветлување, ПРЕДВОДЕНА од поплави светлина, и така натаму.

Детални карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Излезниот Напон:
36v
Бренд Име:
ЗНАЧИ ДОБРО
Број На Модел На:
ELG-150-36A
Фрекфенција:
47-63Hz
Излезна Моќност:
101 - 200W
Излезна Струја:
4.17 На
Влезен Напон:
100 ~ 305VAC
Ефикасност:
90%
Работна температура:
-40~80℃
Димензија(L*W*H)(mm):
219*63 *35.5 мм
сертификација:
CE EMC УЛ
Функција:
Излезна струја и напон прилагодливи преку potentiometer
Режим На Потрошувачката На Енергија:
НАПОН ADJ. ОПСЕГ:
32.4 ~ V 39.6
Тековната adj. опсег:
2.1 ~ 4.17 На
Примена:
Led уличното осветлување, потоп светлината, висок залив светлина

Слични производи

Влажност 30 C70 C Димензија 305*199*73mm Тежина 4kgВи благодариме за цел на нашите производи! Кога ќе се направи на

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарант

S12012 120 W 12 V 10 A префрлување модел напојување со Висок Квалитет за Индустриски Euqiment120 W Единствен Излез Пре

Sendust апликација1.7 mmвнатрешен дијаметар (ID) : 24 Во согласност бучава филтри.0 mmЗнаетеOne : ве Молиме опишете

PW328, познат како СИТЕ НА ЕДЕН, спроведува ADC, Видео, Декодирање, Скалирање и функцијата на Deinterlacing, напредн

Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни на неутрален повратни информации .Враќ

Бесплатен Превозот 15values X10pcs=150pcs 8x10mm Inductor Пакет 10 UH 10 MH 8*10 mm Inductors Комплет Листата На вредности : 8*10ММ 10 UH 8*

–5 C—50 C Складирање Темп 7 до 15 работни дена (исклучени сабота & недела, Јавни Празници) за повеќето од НАС

97 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 60 WDC Конвертор TBJ12 DK60 W 12 V 24 V 2.7 поголема than90% 210g 70 ×77×28 (mm) 48 WDC Конвертор TBJ12 DK48 Z 1

(GMT+8) од понеделник до сабота .Користете го овој кабел како замена кабелот за напојување за лаптоп, Видео

КарактеристикиКористење на напредни dualПРОЦЕСОРОТ еден чип интелигентна контрола на технологијата, со

200 PCS ниска фреквенција SMD Моќ Inductor 0805(2012) 0.1 ух 0.12 ух 0.15 ух 0.18 ух 0.22 ух 0.27 ух 0.33 ух 0.39 ух 0.47 ух 0.56 ух100n H=0.1 ух=101

МОЌ HER208 НЕ15 2 A 1000 V МИКРОФОН диоди Нови и оригиналниwww.topiaic.comCN10 021146031.Нашата компанија има многу на дел бро

Посебна точка1, имаат комплетен оперативен заштита функција2, високо ефикасни, ниска бран, на мал волуме

Материјал : Електрични компоненти Боја : Види слики На влезен напон : 732 v Излезен напон : 0.828 V континуиран

Ние не сме одговорни за било несреќи, одложувања или друг проблем, кои се во надлежност на превозот услу

МОЌ HER508 НЕ27 5 A 1000 V МИКРОФОН диоди Нови и оригиналниwww.topiaic.comCN10 021146031.Нашата компанија има многу на дел бро

5 mm ( компатибилен со 5 Како што се, ние исто така се обидуваме се потрудиме да се избегне било неутрален и

Слични производи : Описи : Напомена : Ова е DIY Комплет , купувачите треба да заварување компонента од себе

Краток Опис : Боја : Црна висока температура Материјал : SendustИме На Производ : Sendust ЈадраНадворешниот дија

Нов и оригинален OMRON ИНВЕРТЕРИ 3 G3 MX2A4040ZV1 3фаза AC380480 V 4.0 KWПРОИЗВЕДЕНО ВО КИНАДел производ на цени и залихи(

Било какви проблеми може да се преговара со било какви проблеми може да се решат ЕМИ филтри6 железото не

Име На ПроизводLED Моќ Возачот Апликација за (610) X 1 W LED Влезен Напон AC 85265 V Излезен НапонВчитај : DC 1636 VНеОпт

Please wait...