0
clear
  • Кина Снабдувач Водород Кислород Генератор BT-800DFPH 150L/час За Накит Заварување или Акрил Полирање На Конкурентна Цена
  • -20%
  • -20%
Кина Снабдувач Водород Кислород Генератор BT-800DFPH 150L/час За Накит Заварување или Акрил Полирање На Конкурентна Цена

Кина Снабдувач Водород Кислород Генератор BT-800DFPH 150L/час За Накит Заварување или Акрил Полирање На Конкурентна

DEN 28320.00
DEN 26338.00

Количината на стоката
Тековен

Така машината мора да биде испратена до Aliexpress склад со седиште во Шангај за магнетни испит и елиминирање на магнетни. За Нас :
. Топло Совети : 1) ве Молиме имајте во предвид дека хемиски (Na OH во прав) е забрането објект со авион shipent, па ако машината е предаден од воздух, прав ќе биде не се вклучени во пакет. Постојат велика БРИТАНИЈА стандарден приклучок, Американски стандарден приклучок, Европскиот стандард приклучок и Кинески стандарден приклучок за вашиот избор од.
Превозот Термини :
Бесплатен превозот од UPS-от или Fed Ex или ТНТ или DHL случајно според различни земји и districs услуга предности.
Кина Снабдувач Водород Кислород Генератор BT-800 DFPH 150 L/час За Накит Заварување или Акрил Полирање На Конкурентна Цена
Почитувани Купувачи :
Добредојдовте да ја посетите нашата веб-страница и се надеваме дека нашите производи ќе се направи сте задоволни. 3) Размена Чекори : a. Овластување за да се вратите на објектот ќе се издадени; d. Според различни енергија и гас излез, ние имаме повеќе од 10 модели за вашиот избор. 1) Ако не сте задоволни со вашата нарачка, можете да разменувате на објектот. Но, бидејќи не е мал мотор во издувните фан, кој е магнетни и забрането со воздух пратката. Општо земено international express следење на број ќе биде достапна во 3 работни денови.
Други греење третман. 2) купувачот мора да Ги контактирате во рок од 3 дена од денот на врачувањето, ако тие сакаат да разменат неисправни или погрешно се испраќаат предмети. BT-800 DFPH :
Слики :
Спецификација :
Работи на Принцип и Примена :
Заварување мали метални делови, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на вистински златен и сребрен накит. Контакт со нас преку Alibaba. Кога ќе го поставите цел, ве молиме оставете порака за да ни советува кој вид на напон треба, како и каков вид на приклучокот што треба. 4) машина може да биде произведен за да се вклопи во AC220 V или AC110 V +/-10%.

Детални карактеристики

Број На Модел На:
BT-800DFPH
Max. Заварување Дебелина:
2mm
Номинална Капацитет:
4200ML
Бренд Име:
UKNOW
Димензии:
52x31x54cm
Употреба:
Водород Кислород Генератор
Тежина:
14kg
Номинална Должност Циклус:
100%
Машина За Името:
Водород Кислород Генератор
Примена:
Заварување метали, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на накит заварување
Модел Бр.:
BT-800DFPH
Гас Излез:
150L/час
влезен напон и струја:
AC110V 5.5 A / AC220V 2.5
Главната потрошен материјал:
Вода
Друг Потрошен Материјал:
NaOH или KOH
Односот на NaOH до Вода:
15%
Max. Додавање На Вода:
4200ML
Сертификат:
CE

Слични производи

5 mm×2 Внатрешни работи Шуплина : 12mm Цвест сила : ≥ 85% база материјал (затегнувачка отпорни на смолкнување

(3) Hypertherm плазма напојување е изборен заедно со високо чувствителни лак притисокприлагодувач.Ве молиме

Најдобра Продажба 50 W 220 V ЕП Серија Прилагодливи И Постојана Температура Лемење Железо Станица ЕП605 Попр

Дијаметар на 31.05Интегрален поддршка тело структура, повеќе цврста поддршка целокупната во телото, сост

За Нас : Ако купувачот се инсистира на било точно изразат курир, различни товарни ќе се наплаќа од купув

Опис : A1322 4core греење coreСе применува за да се справи со : 900m 900l, 907, 908, 913, 914Универзална 936 заварување грејач,

Тешки 1500x3000mm рамка метална плоча машина за сечење / cnc плазма машинаАко имате други барање на машина, мож

Да заварување кастинг, боја на метал и други метал итн 5) Водород, како гориво Кога течни ниво се намалува

На 2018 , JINAN UNICH МАШИНИ CO.,LTD ви ветувам : Обезбеди најдобар квалитет на машина за вас.Две години гаранција в

ДОБАР ДЕН ДРАГИ ПРИЈАТЕЛОдржување и поддршка на Заварување клупата посебни Фиксна големина на различн

нашата цена е разумна, бидејќи имаме добар извор.Тука искрено добредојде на нашите пријатели од двата д

Карактеристики : Мал обем, но моќни функции,двојно копчиња дизајн Враќање на температурата брзо,само не

Handif главни производи, вклучувајќиОпрема за заварување & лемење совет , машинска опрема & потрошен, алатк

IBK автоматско cnc заварување робот лемење Роботски за заварување висока осветленост LEDОпис На Производот

9 kg Шасија Димензии : 25 Овие трошоци се на купувачот одговорност Увозни давачки, даноци и давачки кои не с

Ве молиме да обрнете нарачката во рок од 3 дена, и ние ќе го организира испорака 12 дена Освен Alipay, истакна

Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важн

Име на производ : Лемен Железо Совет; Модел : 900 MТ3.2 D; Материјал : Метал Дизајн : Длето; Име на Производ : Лем

ЈDX001 Номинална моќност 800w Оценет напон 220v±10% Работен опсег 20 32 (mm) Работна температура 0260°C Примена на PPR,P

Тешки влакна 20w 30w 50w ласерски означување / игла / гравирање / одбележување на машинаДобредојдени сте да д

Најдобра Продажба Прилагодлива Температура 75 W 220 V Станица за Лемење Со Дигитална Железо Стојат Лемење,

soldeirng совети за Weller WSP80 Лемење совет Станица Железо Совет WSD81 FE75 MPR80 лемење станица СоветНие исто така има

10pcs Железо обвивка Leadfree Лемење Железо Совет 900 MТ За 936 SAIKE ATTEN AOYUE KADA YIHUA Лемење Rework Станица Железо Цуи Брен

Долниот звуци, стабилна и точни координирадвижење.(2) Живот одржување бесплатно Како домашни специјализ

Please wait...