0
clear
  • DC3.5V-DC12V Мини Ресивер+Предавателот DC3.7V 4.5 V 5V 6V 9V Микро Далечински Контролер 315/433mhz Долга Низа Силни Анти-меша
  • -20%
  • -20%
DC3.5V-DC12V Мини Ресивер+Предавателот DC3.7V 4.5 V 5V 6V 9V Микро Далечински Контролер 315/433mhz Долга Низа Силни Анти-меша

DC3.5V-DC12V Мини Ресивер+Предавателот DC3.7V 4.5 V 5V 6V 9V Микро Далечински Контролер 315/433mhz Долга Низа

DEN 905.28
DEN 815.00

Количината на стоката
Тековен

Работна Фреквенција : 315/433. Излез Држава : Текст DC3.5 V-DC12 V Излез DC3. па со comnon предавателот ќе биде многу долга низа Спецификација: 1.92 MHz Факултативна страна ни остави масажа. Фреквенција Отстапување : повеќе или помалку од 0.Примена :
Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедносни и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи. Макс Оптоварување : 1 A (имаат подобар оптоварување помалку од 700ma) 3. Работен Напон : DC3.Излез држава : Еден Toggle Latched прилагодливи Нормално Отворена Порта (НЕ) Вообичаени Порт (COM), Нормално, Блиски Порта (NC) 1)Еден-Притиснете го копчето е ВКЛУЧЕНО . Работа Тековни / Quiescent струја : 5 - 7ma/H 4. Модулација на Владата : амплитудата модулација (СУМ) 9 : Големина : 21mm×11mm×6mm (L×W×H) Мини Големина 10. Примање на Чувствителност : -114d Bm 7. Примачот на текст Излезна Моќ ,Широк опсег на работен напон, Мини големина ,Учење Точка на примачот да се појавување на испраќачот, низок напон реле е навнатре, Супер-heterodyne приемник модул примање на осетливоста е висока , анти-мешање перформанси е добро .притиснете го истото копче повторно е ИСКЛУЧЕНО 3)LatchedПритиснете предавателот го копчето А, примачот реле е НА, Притиснете го Копчето Б, Примачот е ИСКЛУЧУВАЊЕ на Известување : Тоа е микро приемник, пред да ги купите, ве молиме мерка на вашиот товар точно работен напон и струја
пакетот вклучува :
3* Предавател (за батеријата не се вклучуваат)
1* Приемник
.

Детални карактеристики

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
0-200M
Број На Модел На:
SKU6612
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Карактеристики:
DC3.5V-12V
Канал:
1CH
Работна Фреквенција:
315MHZ/433mhz
Работен напон:
DC3.5V-12V
Работен режим :
Еден toggle latched прилагодливи
PCB големина:
21*11*6mm

Слични производи

Булдог Екструдер цената е за метал дел САМО .Симетрични дизајн(главата лево или десноЦелосен метал екст

Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест Други Политики : Ние не сме одговорни за било обича

1 g 100 W AC 85277 V DC 1834 V Max 3000m A 90% 0.Ние сме "" () CE : Тоа значи дека висок квалитет на производот на led драјвер.и тоа

не се брза да ја напушти негативна или неутрална реакција, pls.* Ние се обидуваме се потрудиме да ви обезбе

100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Пластични, Метални Боја : Видете слики Производ апликација

Надворешна Антена Адаптер Кабел BNC Женски Bulkhead да TS9 Машки РА 90 степени Pigtail Скокач Кабелот 0.5 ftСпецифика

* Ако примите погрешна предмети вашата афирмација и cooperaiton ќе ни помогне да се подобри услугите во заедн

Бесплатен Превозот 5meter / многу 14mm Кристално Јасно octagon монистра garlands за лустерот делови, Свадба и дома де

Опис : USB 2.0 машки Да мини Машки Продолжување Конектори за кабелот за Сосема нов Целосна Должина : 24cm Коли

јас ќе ви помогнат да се реши проблемот лесно и пријателски.98 Собна температура 20 +60 тежина : 208g / еезПрег

Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви овозможи со најдобра услуга на клиентите .Ве молиме

Добредојдовте на Oweis Електроника (хонг конг) Дорис продавницаНие снабдувач Идентичен, Транзистори, Диод

притиснете го истото копче повторно е ИСКЛУЧЕНО 3)LatchedПритиснете предавателот го копчето А, примачот р

MPU6050 Модул 3 Оска Gyroscope+Акцелеметарски Модул за MPU 6050Функција : 1 Чип : MPU60502 Напојување : 3v5 V3 Gyroscope опсег : + 250

Олабави вашиот прст на истото копче Стоп / ИСКЛУЧУВАЊЕ.ПримачотКанал : 1 CHДекодирање : Учење код (бутване

3 Pins DC AC Панел Монтира Конекторот 250 V 10 A Моќност Приклучок за Штекер

Спецификација : Точка Име за Притисни Switch Акција Тип Latching Контакт Тип 1 НК О 10 A Ui 600 V Uimp 6 KV AC 15240 V 3А Планина

метарСекој сет вклучуваат : 1 * Машки приклучок1 * Женски приклучок14 * терминалПревозот Бесплатен превозо

LED дигитални цевка1, име на производ : 2543 AS2, зборот број : 43, големина на екран : 0.25 инчи4, светлечки боја : цр

10pcs / лот 2 3 4 5 pin Еден RGB RGBW Боја LED Лента Конектор за 3528 5050 LED Лента да се Соблече Врска Употреба Терминал Бл

Бесплатен превозот и ќе ви даде следење на број!Опис : USB 2.0 женски машки Продолжување Конектори за кабел

Производ карактеристики : Пластични материјали : ABSЖица материјал : БакарЗлато позлата : ФУ"Пакување : пл

DC напојување Регулирани напојување излезна линија за 4,5 ММ приклучок силикони жица алигатор клип во 030 A

Фреквенција Отстапување : повеќе или помалку од 0 Работен Напон : DC3.5 VDC12 V Излез DC3 Модулација на Владата :

Тоа ќе биде побрзо или побавно понекогаш.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да

Please wait...