0
clear
  • 5pcs/многу KSD9700 5A250V 90 степени целзиусови степени (N. O.) Нормално Отворен Температура се Префрлите Термостат Термички Заштитник
  • -20%
  • -20%
5pcs/многу KSD9700 5A250V 90 степени целзиусови степени (N. O.) Нормално Отворен Температура се Префрлите Термостат Термички Заштитник

5pcs/многу KSD9700 5A250V 90 степени целзиусови степени (N. O.) Нормално Отворен Температура се Префрлите Термостат

DEN 122.40
DEN 116.00

Количината на стоката
Тековен


100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Пластични, Метални Боја : Видете слики Производ апликација Бидат применливи за сите видови на апарати за дома и електронски производи. Како што се Електрични Мотори, Флуоресцентни Реактори, Полначи информации за Батеријата, Трансформатори, Solenoids, Греење Влошки, ОП-Машини ИТН. Температурата реле, термички прекинувач, термички реле, сензор на температура, контрола на температурата прекинувач, термички заштитник со мали
големина, Школка изолација, акција чувствителен, долг живот и така натаму
Модел : KSD9700 250 V / 5 A 45/40/50/60 степени -130 степени ± 5 ℃ тип на Прекинувач : Нормално отворен/затворен Спецификација на Производот : Конвенционален тип 20mm * 8мм * 4mm Оценет напон : 0-250 V AC и DC општи Преоптоварување струја : 5 A или помалку Век : 100,000 пати
Ресетирање на Температура Опис : Кога температурата на работа на 75 ℃ или помалку : ресетирање на температурата на работа минус 20 ℃ ± 10 ℃ Кога температурата на работа на 75 ℃ ~ 100 ℃ : ресетирање температура за температурата на работа минус 30 ℃ ± 10 ℃ Кога температурата на работа на 100 ℃ или повеќе : ресетирање на температурата на работа минус 40 ℃ ± 10 ℃
Номинална напон : AC250 V / AC125 V; Номинална струја : 5 A или помалку, Нормално електрични сила : > 800 V Нормален контакт отпор : nsulation отпор : > 100 milliohms Одговор на ветер : ≦ 1 ℃ / микрофон Должина; 10см/3.94 Не Мало Пакет Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!

Детални карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CQC,CE,CCC
Карактеристики:
Н/О
Тип На Прекинувач:
Температурата Се Префрлите
Гаранција:
1
Број На Модел На:
90 Степени Целзиусови Степени

Слични производи

UPSот,EMS,DHL,TNT,FEDEX express е, исто така, availablel,но ние стандардна употреба Кина Пост Воздух Пошта во нормално ситу

Бесплатен Превозот 10pcs / многу 40mm Темно Зелена кристал лустерот фацетирани топки и кристално осветлувањ

Со почит.>> Капацитет на производство : 2000pcs на ден ( Ако големо количество купувањето, ве молиме контакти

Оваа мини AC22 OV Приемник одбор е одличен производ Нејзината големина е мини Ретко AC Приемник одбор може д

метарСекој сет вклучуваат : 1 * Машки приклучок1 * Женски приклучок14 * терминалПревозот Бесплатен превозо

10pcs / лот 2 3 4 5 pin Еден RGB RGBW Боја LED Лента Конектор за 3528 5050 LED Лента да се Соблече Врска Употреба Терминал Бл

Нови пристигнување сензор swithches, wholesales цена е многу compatitive, добредојде за да испратите барање!Опис : 3 жиц

LED дигитални цевка1, име на производ : 2543 AS2, зборот број : 43, големина на екран : 0.25 инчи4, светлечки боја : цр

UHF SO239 Женски MCX Машки Plug РА 90 степени Конектор, RF Кабел 7.8"Спецификација : Кабелот тип : RF UHF SO239 PL259 женски MCX

А плови прекинувач е уред користи за да смисла на нивото на течност во резервоарот.Прекинувачот може да

Бесплатен превозот и ќе ви даде следење на број!Опис : USB 2.0 машки Агол Да Мини Машки Продолжување Конекто

Бесплатен превозот и ќе ви даде следење на број!Опис : USB 2.0 женски машки Продолжување Конектори за кабел

Секој објект е преполна внимателно за да бидете сигурни дека тој добива да сте во одлична состојба.Се вр

36models DC моќност џек конектор, Полнење DC моќност џек женски Приклучок за Лаптоп, Таблет, Мини Подлога,Комп

1 g 100 W AC 85277 V DC 1834 V Max 3000m A 90% 0.Ние сме "" () CE : Тоа значи дека висок квалитет на производот на led драјвер.и тоа

Булдог Екструдер цената е за метал дел САМО .Симетрични дизајн(главата лево или десноЦелосен метал екст

Јасно код : долго притиснете го копчето за вклучување за повеќе од 5 секунди, зелено светло трепка по иск

Опис : Име : Факел Push Копчето ПрефрлатеКонтакт Тип : Latching КонтактНапон / Тековни : DC 1 A 30 VВкупната Големин

DC напојување Регулирани напојување излезна линија за 4,5 ММ приклучок силикони жица алигатор клип во 030 A

Далечински работа на владата има два режими на работа може да се прилагоди (автозаклучување и блокирам),

Please wait...