0
clear
  • Најновите DC3.7V 4.5 V 5V 6V 9V 12V Мини Ресивер Микро Ultrathin Далечински Управувач Switch +Ѕид Предавателот Учење Кодот
  • -20%
  • -20%
Најновите DC3.7V 4.5 V 5V 6V 9V 12V Мини Ресивер Микро Ultrathin Далечински Управувач Switch +Ѕид Предавателот Учење Кодот

Најновите DC3.7V 4.5 V 5V 6V 9V 12V Мини Ресивер Микро Ultrathin Далечински Управувач Switch +Ѕид Предавателот

DEN 521.28
DEN 469.00

Количината на стоката
Тековен

Фреквенција Отстапување : повеќе или помалку од 0. Работен Напон : DC3.5 V-DC12 V Излез DC3. Модулација на Владата : амплитудата модулација (СУМ) 9 : Големина : 21mm×11mm×6mm (L×W×H) Мини Големина 10. Излез Држава : Текст DC3. Работна температура : -20 "C- +80" C 6. Макс Оптоварување : 1 A (имаат подобар оптоварување помалку од 700ma) 3.Ослободете го вашиот прст на копчето се ИСКЛУЧУВА 2)Toggle- Притиснете едно копче за едно време е ЗА . па со comnon предавателот ќе биде многу долга низа Спецификација: 1. Работна Фреквенција : 315/433. Примање на Чувствителност : -114d Bm 7.Примена :
Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедносни и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.92 MHz Факултативна страна ни остави масажа. Работа Тековни / Quiescent струја : 5 - 7ma/H 4. Примачот на текст Излезна Моќ ,Широк опсег на работен напон, Мини големина ,Учење Точка на примачот да се појавување на испраќачот, низок напон реле е навнатре, Супер-heterodyne приемник модул примање на осетливоста е висока , анти-мешање перформанси е добро .Излез држава : Еден Toggle Latched прилагодливи Нормално Отворена Порта (НЕ) Вообичаени Порт (COM), Нормално, Блиски Порта (NC) 1)Еден-Притиснете го копчето е ВКЛУЧЕНО .

Детални карактеристики

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
0-200M
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Број На Модел На:
SKU6607
Карактеристики:
DC3.5V-12V
Канал:
1CH
Работна Фреквенција:
315MHZ/433mhz
Работен напон:
DC3.5V-12V
Работен режим :
Еден toggle latched прилагодливи
PCB големина:
21*11*6mm

Слични производи

не се брза да ја напушти негативна или неутрална реакција, pls.* Ние се обидуваме се потрудиме да ви обезбе

DC напојување Регулирани напојување излезна линија за 4,5 ММ приклучок силикони жица алигатор клип во 030 A

Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест Други Политики : Ние не сме одговорни за било обича

Ве молиме имајте во предвид следење на информации може да се следи 310 дена по испорака.Се Враќа&Гаранциј

Надворешна Антена Адаптер Кабел BNC Женски Bulkhead да TS9 Машки РА 90 степени Pigtail Скокач Кабелот 0.5 ftСпецифика

Ние го цениме вашиот позитивни повратни информации, ве Молиме оставете ни позитивни повратни информаци

Нашата продавница за управување со производи вклучувајќи : potentiometer, switch, сензор, спојување, приклучок, пр

Тоа ќе биде побрзо или побавно понекогаш.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да

Со почит.>> Капацитет на производство : 2000pcs на ден ( Ако големо количество купувањето, ве молиме контакти

10pcs / лот 2 3 4 5 pin Еден RGB RGBW Боја LED Лента Конектор за 3528 5050 LED Лента да се Соблече Врска Употреба Терминал Бл

Бесплатен Превозот 10pcs / многу 40mm Темно Зелена кристал лустерот фацетирани топки и кристално осветлувањ

* Ако примите погрешна предмети вашата афирмација и cooperaiton ќе ни помогне да се подобри услугите во заедн

UHF SO239 Женски MCX Машки Plug РА 90 степени Конектор, RF Кабел 7.8"Спецификација : Кабелот тип : RF UHF SO239 PL259 женски MCX

Оваа мини AC22 OV Приемник одбор е одличен производ Нејзината големина е мини Ретко AC Приемник одбор може д

А плови прекинувач е уред користи за да смисла на нивото на течност во резервоарот.Прекинувачот може да

LED дигитални цевка1, име на производ : 2543 AS2, зборот број : 43, големина на екран : 0.25 инчи4, светлечки боја : цр

Можат да се применат на чип PT2262, SC2260, EV1527, и така сите фиксни код безжичниот далечински управувач Далечин

контактирајте со нас да )Спецификации : Свежи и Висок Квалитет и Ниска Загуба !* Конектор A : SMA машки plug пр

Бесплатен превозот и ќе ви даде следење на број!Опис : USB 2.0 машки Агол Да Мини Машки Продолжување Конекто

Ако не се задоволни со објектот, ве Молиме контактирајте со нас во прв пат, ние ќе ви одговори во рок од 12

јас ќе ви помогнат да се реши проблемот лесно и пријателски.98 Собна температура 20 +60 тежина : 208g / еезПрег

Далечински работа на владата има два режими на работа може да се прилагоди (автозаклучување и блокирам),

Please wait...