0
clear
  • 2017 AC220V 1CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Teleswitch 1 Предавателот & 3 Приемник Реле Паметни Куќа 315/433MHZ
  • -20%
  • -20%
2017 AC220V 1CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Teleswitch 1 Предавателот & 3 Приемник Реле Паметни Куќа 315/433MHZ

2017 AC220V 1CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Teleswitch 1 Предавателот & 3 Приемник Реле

DEN 1060.32
DEN 954.00

Количината на стоката
Тековен

Јасно код : долго притиснете го копчето за вклучување за повеќе од 5 секунди, зелено светло трепка по исклучување, тоа јасно успех. Учење : притиснете го учење switch да се ослободи, зелено светло, а потоа притиснете било кое копче за да научат, зелена светлина блесна исклучување по завршувањето на копчето за да се научат, клучот може да ја контролираат работата. Далечинска контрола и прирачникот на 220 V интелигентни вклучете инструкции : 1. 5, Бутване , self - locking, интер-заклучување три видови на режимот опции.Инсталации дијаграм :
2. Можат да се применат на чип PT2262, SC2260, EV1527, и така сите фиксни код безжичниот далечински управувач. Програмата default 1000 копче е вкупниот копче. Овој производ има високи перформанси, мала големина, лесно да го инсталирате, е идеален избор за модифицирани smart home контрола.
Пакет се Вклучени : (433mhz и 315 mhz се достапни, Ако нема потреба. Прирачник прекинувач и далечинскиот управувач се слободни да се контролираат, не се во конфликт со едни со други., директно поврзан со две бели линии на сликата, се сеќавам дека прирачник прекинувач не може да се поврзе било кој друг линија. ние ќе испрати 315 mhz)
3 x Приемник
1 x Предавател(батерија, не се вклучени)
.Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производ.

Детални карактеристики

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
0-500M
Број На Модел На:
SKU6630
Гаранција:
1
Карактеристики:
AC220V прирачник smart далечински управувач префрлате
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола

Слични производи

метарСекој сет вклучуваат : 1 * Машки приклучок1 * Женски приклучок14 * терминалПревозот Бесплатен превозо

А плови прекинувач е уред користи за да смисла на нивото на течност во резервоарот.Прекинувачот може да

Надворешна Антена Адаптер Кабел BNC Женски Bulkhead да TS9 Машки РА 90 степени Pigtail Скокач Кабелот 0.5 ftСпецифика

RF UHF VHF Радио Коаксијален Антенски Кабел BNC Машки 90 степени РА да UHF SO239 Coax Мобилен да База Антена Кабелот 20

Можат да се применат на чип PT2262, SC2260, EV1527, и така сите фиксни код безжичниот далечински управувач Далечин

14mm Јасно 200pcs Кристал octagon лежиште, K9 кристал 2 дупки, Diy Свадба & дома декорација, Кристално Додатоци лусте

притиснете го истото копче повторно е ИСКЛУЧЕНО 3)LatchedПритиснете предавателот го копчето А, примачот р

RF UHF VHF Радио Коаксијален Антенски Кабел BNC Машки 90 степени РА да UHF SO239 Coax Мобилен да База Антена Кабелот 20

1 g 100 W AC 85277 V DC 1834 V Max 3000m A 90% 0.Ние сме "" () CE : Тоа значи дека висок квалитет на производот на led драјвер.и тоа

Бесплатен Превозот 5meter / многу 14mm Кристално Јасно octagon монистра garlands за лустерот делови, Свадба и дома де

Бесплатен превозот и ќе ви даде следење на број!Опис : USB 2.0 машки Агол Да Мини Машки Продолжување Конекто

UPSот,EMS,DHL,TNT,FEDEX express е, исто така, availablel,но ние стандардна употреба Кина Пост Воздух Пошта во нормално ситу

Секој објект е преполна внимателно за да бидете сигурни дека тој добива да сте во одлична состојба.Се вр

* Ако примите погрешна предмети вашата афирмација и cooperaiton ќе ни помогне да се подобри услугите во заедн

DC напојување Регулирани напојување излезна линија за 4,5 ММ приклучок силикони жица алигатор клип во 030 A

3 Pins DC AC Панел Монтира Конекторот 250 V 10 A Моќност Приклучок за Штекер

Добредојдовте на Oweis Електроника (хонг конг) Дорис продавницаНие снабдувач Идентичен, Транзистори, Диод

Со почит.>> Капацитет на производство : 2000pcs на ден ( Ако големо количество купувањето, ве молиме контакти

Нашата продавница за управување со производи вклучувајќи : potentiometer, switch, сензор, спојување, приклучок, пр

Опис : Име : Факел Push Копчето ПрефрлатеКонтакт Тип : Latching КонтактНапон / Тековни : DC 1 A 30 VВкупната Големин

контактирајте со нас да )Спецификации : Свежи и Висок Квалитет и Ниска Загуба !* Конектор A : SMA машки plug пр

Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви овозможи со најдобра услуга на клиентите .Ве молиме

Далечински работа на владата има два режими на работа може да се прилагоди (автозаклучување и блокирам),

36models DC моќност џек конектор, Полнење DC моќност џек женски Приклучок за Лаптоп, Таблет, Мини Подлога,Комп

не се брза да ја напушти негативна или неутрална реакција, pls.* Ние се обидуваме се потрудиме да ви обезбе

MPU6050 Модул 3 Оска Gyroscope+Акцелеметарски Модул за MPU 6050Функција : 1 Чип : MPU60502 Напојување : 3v5 V3 Gyroscope опсег : + 250

Коаксијален АНТЕНСКИ Coax Кабел Собранието IEC ДИГИТАЛНАТ ТВ ПАЛ Машки да SMA Женски Конектор Адаптер за Про

Опис : USB 2.0 машки Да мини Машки Продолжување Конектори за кабелот за Сосема нов Целосна Должина : 24cm Коли

Оваа мини AC22 OV Приемник одбор е одличен производ Нејзината големина е мини Ретко AC Приемник одбор може д

Please wait...