0
clear
  • THGS 10pcsx AC 3А/250V 6A/125V ON-OFF I/O SPST 2 Pin се Држат Во Круг Брод Рокер Префрлате
  • -20%
  • -20%
THGS 10pcsx AC 3А/250V 6A/125V ON-OFF I/O SPST 2 Pin се Држат Во Круг Брод Рокер Префрлате

THGS 10pcsx AC 3А/250V 6A/125V ON-OFF I/O SPST 2 Pin се Држат Во Круг Брод Рокер Префрлате

DEN 61.44

Количината на стоката
Тековен

Име на производ : Рокер Прекинувач;Полови : SPST;Терминали : 2 Pin (On - Off)
Оценка Напон : 3А 250 V AC;6 A 125 V AC : 6 A 125 V AC
Вкупната Големина(Секој од нив) : 1.7 2.3 x cm / 0.7" x 0.9"(D*T);Планината Дупка со Дијаметар : 1.5 cm / 0.59"
Боја : Црна;Материјал : Пластични & Метал
Вкупната Тежина : 20g;Пакет Содржина : 10 x Рокер Switch 10pcsx AC 3А/250 V 6 A/125 V ON-OFF I/O SPST 2 Pin се Држат во Круг Брод Рокер Префрлате
Опис : Еден Пол Единствен Фрли (SPST) Контакт Тип, 2 Pin Терминали, Вклучено Исклучено се Држат Во Рокер Switch.
Означени на рокер : I/O (вклучено исклучено) за прецизни индикации.
Апликацијата за многу автомобил, мотор, брод, некои машина,вода диспензерот, итн.
Оценка Напон : 3А 250 V AC;6 A 125 V AC : 6 A 125 V AC
Вкупната Големина(Секој од нив) : 1.7 2.3 x cm / 0.7" x 0.9"(D*T);Планината Дупка со Дијаметар : 1.5 cm / 0.59"
Боја : Црна;Материјал : Пластични & Метал
Вкупната Тежина : 20g;Пакет Содржина : 10 x Рокер Префрлате

Детални карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
THGS
Бренд Име:
TD

Слични производи

Работна Фреквенција : 315 / 433 Излез Држава : Текст DC3.5 VDC12 V Излез DC3 па со comnon предавателот ќе биде многу дол

Топла Монохроматски Dimmer Светлината Контролер 12 24 V за LED ЛентиСосема нов и добри квалитетни LED контролер

ALLISHOP BNC Женски BNCKWE BNC Конектор Sockets Видео Мониторинг Приклучок за PCB Лактот ШтицаЕлектрични Податоци : Ка

Карактеристика на Оваа RGB засилувач е погоден за сите видови на константен напон лер RGB контролер.тоа мо

LED дигитални цевка1, име на производ : 2543 AS2, зборот број : 43, големина на екран : 0.25 инчи4, светлечки боја : цр

LED дигитални цевка краток вовед1, име на производ : 2030 ARG2, зборот број : 33, големина на екран : 0.2 инчи4, светл

Излезен напон : DC 12 V; Вредноста на излезниот напон : 12 V ± 10% Излезна Струја : 15 A; Излезна Моќ : 180 W; Оперативе

Можат да се применат на чип PT2262, SC2260, EV1527, и така сите фиксни код безжичниот далечински управувач Далечин

Ве молиме Имајте на ум : "2pin 6mm конектор за PCB" е за PCB ширина : 6mm(PIN растојание : 78мм) единствена боја на led ле

Топла 3 W LED Светилка Возачот Електричниот Трансформатор 85 V 265 VСосема нов и висок квалитет на Сосема нов

Количина : 100 комплет Ставка Опис : 100 Pcs 5way машки конектор за домување и вметнете 400 Pcs Женски терминали 400 P

1x40 Стр 40 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот Женски еден ред, директно преку дупка НАТОПИ Rohs Доведе слободни1...

1 Прозрачна флукс : 100lm / w 2 Поглед Агол : 120 степен 3 чипови : Тајван 4 Моќ : 3 W,5w,7 W,10 W 5 Напон : 3 W : 912 V,5 W : 1517 V,7 W :

Топла AC 100 V ~ 240 V да DC 5 V 5 A 25 W DC напон конвертор прекинувачи напојување дел за водени лентиМатеријал : Мета

10pcs / лот 2 3 4 5 pin Еден RGB RGBW Боја LED Лента Конектор за 3528 5050 LED Лента да се Соблече Врска Употреба Терминал Бл

DC напојување Регулирани напојување излезна линија за 4,5 ММ приклучок силикони жица алигатор клип во 030 A

Нови пристигнување сензор swithches, wholesales цена е многу compatitive, добредојде за да испратите барање!Опис : 3 жиц

Фреквенција Отстапување : повеќе или помалку од 0 Работен Напон : DC3.5 VDC12 V Излез DC3 Модулација на Владата :

2x50 Стр 100 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот машки двоен ред Машки директно злато флеш Rohs Стигнат до двојно редов

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Пластични Нето Тежина : 39g; Пакет Содржина : 1 x Лице Плоча Назад К

1x2 P 2 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот Женски еден ред, директно преку дупка НАТОПИ Rohs Доведе слободни1...

1x3 P 3 Pin 1.27 mm PCB Машки Насловот Еден ред Директно PCB Преку Дупка Pin Заглавија Rohs Доведе Слободни1 Моментална

Please wait...