0
clear
  • 1000pcs 2x5 Стр 10 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот машки двоен ред Машки директно злато флеш Rohs Стигнат до двојно редови теренот 1.27
  • -20%
  • -20%
1000pcs 2x5 Стр 10 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот машки двоен ред Машки директно злато флеш Rohs Стигнат до двојно редови теренот 1.27

1000pcs 2x5 Стр 10 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот машки двоен ред Машки директно злато флеш Rohs Стигнат

DEN 2784.00
DEN 2645.00

Количината на стоката
Тековен


2x5 Стр 10 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот машки двоен ред Машки директно злато флеш Rohs Стигнат до двојно редови теренот 1.27
1. Моменталната оценка : 1.0 AMP
2. Операција температура -40°C до +105°C
3. Контакт отпор : 20mΩ Max
4. Изолација отпор : 1000 MΩ Мин
5.Издржи Напон : AC/DC 1000 V
6. Изолатор материјал : Полиестер (UL94 V - 0)
7. Контакт материјал : Месинг
8. Контактирајте со позлата : Злато Флеш

Детални карактеристики

Бренд Име:
RTLECS
Број На Модел На:
PH127MD5
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Конектор тип:
pin насловот машки
Боја на изолатор:
Црна
Теренот:
1.27 mm

Слични производи

Јасно код : долго притиснете го копчето за вклучување за повеќе од 5 секунди, зелено светло трепка по иск

Г4 верзија води со кабелДобро за G4 downlight, халоген светилка, LED светилки, нисконапонски светилка и повеќеГ

Спецификација : Влез : 100~240 V AC, 50 / 60 Hz Излез : 5 V DC Материјал : метал Струја : 2 A 3А 5 A 10 A 20 A 30 A 40 A 60 A Моќ : 10 W300 W Ф

Карактеристика на Оваа RGB засилувач е погоден за сите видови на константен напон лер RGB контролер.тоа мо

1x2 P 2 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот Женски еден ред, директно преку дупка НАТОПИ Rohs Доведе слободни1 Моментал

1x8 Стр 8 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот Женски еден ред, директно преку дупка НАТОПИ Rohs Доведе слободни1...

ALLISHOP BNC Женски BNCKWE BNC Конектор Sockets Видео Мониторинг Приклучок за PCB Лактот ШтицаЕлектрични Податоци : Ка

Топла АДАПТЕР Приклучок Адаптер B22 GU10 СВЕТИЛКА БАЗА на ОСВЕТЛУВАЊЕ За Дома Градина ОсветлувањеАДАПТЕР

Име на производ : Рокер Прекинувач;Полови : SPST;Терминали : 2 Pin (On Off)Оценка Напон : 3А 250 V AC;6 A 125 V AC : 6 A 125 V ACВк

1x3 P 3 Pin 1.27 mm PCB Машки Насловот Еден ред Директно PCB Преку Дупка Pin Заглавија Rohs Доведе Слободни1 Моментална

1x7 Стр 7 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот Женски еден ред, директно преку дупка НАТОПИ Rohs Доведе слободни1 Момен

Фреквенција Отстапување : повеќе или помалку од 0 Работен Напон : DC3.5 VDC12 V Излез DC3 Модулација на Владата :

2x8 Стр 16 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот машки двоен ред Машки директно злато флеш Rohs Стигнат до двојно редови

Ве молиме Имајте на ум : "2pin 6mm конектор за PCB" е за PCB ширина : 6mm(PIN растојание : 78мм) единствена боја на led ле

2x15 Стр 30 pin 1.27 mm Теренот Pin Насловот машки двоен ред Машки директно злато флеш Rohs Стигнат до двојно редови

Please wait...